Feedly: jak využít soubor OPML

Potřebujete změnit přihlašovací údaje do aplikace Feedly, importovat nebo exportovat seznam zdrojů? Právě k tomu se dá využít souboru OPML.

Feedly je oblíbeným nástrojem pro sledování RSS, její popularita výrazně narostla s ukončením služeb iGoogle a Google Reader. Zatímco čtení zdrojů jí jde velmi dobře, některé pokročilejší funkce jsou zatím dostupné poměrně komplikovaně. Podívali jsme se na to, jak se dá změnit účet k přihlašování nebo provést přenos sledovaných zdrojů pomocí souboru OPML. Pokud jste se s tímto typem soubor nedostali ještě do styku, pak vězte, že OPML je standardizovaný typ XML, který je využíván k přenosu informací mezi RSS čtečkami a aplikacemi na poslech podcastů.

Tip: Chcete dostávat odměny za to, že brouzdáte po internetu?
Vyzkoušejte prohlížeč BRAVE s vestavěným blokováním reklamy.

Zdarma stahujte zde

Exportujeme

Nejprve je potřeba si soubor OPML stáhnout, aby se pak dal použít. Tato funkce je poměrně dobře skryta, takže při běžné práci se zdroji, jako je jejich čtení, přidávání a mazání, se s ní nedostanete do styku. Ukrývá se pod znaménkem … (tři tečky) a tlačítkem Organize.

Organize

Na stránce “Organize” pak stačí najít položku Save as OPML (nachází se ve spodní části této stránky).

Uložit OPML

Soubor si stáhněte na disk a uložte například na Plochu, abyste ho snadno našli.

Ukládání OPML

Změna přihlašování / import

Pokud řešíte například problém s tím, že při přechodu z Google Readeru jste používali účet na Gmailu, který již dnes nepoužíváte a více by vám vyhovovaly jiné přihlašovací údaje do Feedly, máte problém: změnit způsob přihlášení jednoduše nejde. Ať už chcete změnit přihlašování na jiný Google účet, Microsoft účet, a nebo na metodu heslo – jméno, jednoduše ve Feedly není funkce, která by to umožňovala. Jediný možný postup je tento:

  • Exportujte seznam zdrojů ve formě OPML souboru ze stávajícího účtu
  • Založte nový účet pod novými přihlašovacími údaji
  • Importujte seznam zdrojů

Import hotového seznamu zdrojů provedete opět v části menu “Organize”, s tím rozdílem, že použijete nikoliv funkci pro uložení souboru se zdroji, ale pro jeho import.

Import

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *