Google Chrome ke stažení zdarma

Stažení, instalace a vylepšení internetového prohlížeče Google Chrome. Jak stáhnout a nainstalovat témata a pluginy pro jeho rozšíření.

Google Chrome je jeden z nejmladších prohlížečů, a od svého uvedení se dlouhodobě drží na špici nejrychlejších internetových browserů. Technologicky vychází z jádra WebKit, na kterém běží i třeba Safari od Apple nebo většina programů na prohlížení webů v mobilních telefonech (mimo Operu Mini a Mobile).

Výhody

Kromě rychlosti má také rozhraní, které je obzvláště vhodně pro použití na menších obrazovkách notebooků a netbooků. Obligátní lištu s menu Soubor, Nastavení, atd. prostě a jednoduše tady nenajdete, místo nich je v pravém horním rohu tlačítko Stránka a Nastavení, pod kterými se skrývají veškeré volby. Využitý prostor se tak dá využít k pohodlnějšímu prohlížení stránek a nemusíte se dívat na menu, které vám zabírá prostor v horní části obrazovky, do kterého stejně jdete jednou za uherský rok.

Další funkcí, která stále ještě není standardem, je automaticky generovaná obrazovka nejvíce navštěvovaných webů, která se otevírá v každém novém okně a usnadňuje tak přístup na nejoblíbenější stránky bez nutnosti zadávat jejich adresu.

Skiny a témata

Co se možnosti vylepšit vzhled týče, nejsou zase až tak široké jako třeba u Firefoxu, jedná se v podstatě o určitou formu tapety na pozadí oken, která se dá změnit. Na druhou stranu, těch několik málo tlačítek a lišta navrchu okna Chrome asi za žádnou větší laboraci nestojí. Instalace nového tématu se provádí tak, že ze stránky Galerie motivů si stáhnete soubor, se skinem, a pak ještě jednou potvrdíte jeho použití.

Pluginy a rozšíření

Tohle byl po docela dlouhou dobu problém, který Chrome docela znevýhodňoval v možnostech upravovat si ho a rozšiřovat o nové funkce, od verze 4.0 ale už tu pluginy jsou a dalo by se říct, že jejich instalace a používání je jednodušší než u jakéhokoliv jiného prohlížeče. Instalace je velmi jednoduchá – stačí navštívit stránku s přehledem pluginů, vybrat, kliknout a už ho můžete používat. Žádný restart spojený se zapínáním nebo vypínáním pluginu není potřeba.

Google Chrome můžete stáhnout už teď z tohoto webu, instalace a stažení by na většině počítačů nemělo zabrat více než 5 minut.

Rate this post

5 komentářů k Google Chrome ke stažení zdarma

 1. Dobrý den, potřeboval bych poradit s prohlížečem Google Chrome. Před pár měsíci jsem jej stáhl a vše fungovalo bez problémů. Nyní před pár dny jsem jej chtěl standartně spustit a nic to neudělalo. Vyzkoušel jsem více možností jak dvojklikem na ploše, pravým tlačítkem myši na „spustit“, přes Start a nic nefungovalo. Napadlo mě ho odinstalovat a ani to nejde. Když jsem jej chtěl nainstalovat znova, tak mi to napsalo chybu. Ostatní prohlížeče(Mozila, IE) fungují bez potíží. Nevíte prosím kde je chyba? Děkuji za odpověď. J. Beran

 2. Zdravím, doporučuji vyzkoušet tento postup:

  Nejdřív přes Start > Spustit > Regedit
  spustit regedit a v něm nalistovat: HKEY_CURRENT_USER > Software > Google > Update > ClientState > {8A69D345-D564-463C-AFF1-A69D9E530F96} > pv = to je používaná verze Chrome, číslo si zapište

  Nyní opět dejte Start > Spustit > a zadejte příkaz:
  „%USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application\ZAPSANÉČÍSLOVERZE\Installer\setup.exe“ –rename-chrome-exe
  v případě že používáte Windows Vista nebo 7 zadejte:
  „%LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\Application\0.4.154.25\Installer\setup.exe“ –rename-chrome-exe

  tím by to mělo být vyřešeno.. návod vychází z tohoto zdroje: http://www.google.com/support/forum/p/Chrome/thread?tid=2680b41d121dc73a&hl=en

 3. Dobrý večer přeji,

  mám problém s prohlížečem Google Chrome. Používám ho. Jiný nechci. Je vždycky v něm otevřeno několik oken. Když ten prohlížeč ukončím, tak někdy mám modrou smrt a musím restartovat. Vadí mi to. Nevím, co to způsobuje. Chtěl jsem napsat tvůrcům Google Chrome a nevím jakou mají emailovou adresu. Mám legální OS a to XP HOME. Jak na to mám jít? Teda, pokud to víte. Děkuji.

  S pozdravem
  Pavel Šimon

 4. Křížková tahoun premiéry? Na včerejším představení byla herecky naprosto nevěrohodná. Ano je suverénní, diváci se jí zaslouženě smějí, ale člověk se pořád jen kouká na nehrající Křížkovou, o nějaké dramatické postavě nemůže být ani řeč. A je obdivuhodné, že si umí udělat legraci sama ze sebe, ale postavit celou postavu a veškeré gagy na zesměšňování její silnější postavy, je u takové role opravdu málo. Možná je problém v tom, že jí sekundovala herecky taktéž naprosto toporná Olga Lounová, která předvedla u amatérských herců tak typickou variaci na téma „totálně prázdná karikatura, bez jakéhokoliv vnitřního obsahu“. A u Lounové bohužel chvílemi nefungoval ani ten komediální talent, který se Křížkové upřít nedá. Naštěstí to u obou dam vynahradil naprosto famózní zpěv, byly i výborně sezpívané a ladilo jim to! Obě dámy umí zahrát velmi dobře (Hanku Křížkovou mám opravdu velice rád), čili výše zmíněné nedostatky drze házím na vrub režiséra. Ten sice nádherně rozehrál aranžmá, skvěle vystavěl gagy, ale na kresbu postavy bylo nějak zapomenuto. Bohužel to trochu postihlo i jinak velmi kvalitní výkon Daniely Šinkorové v roli Donny. Ale celkově si myslím, že o žádný propadák nejde. Do osmé řady energie rozhodně prosákla v nemalém množství a neměl jsem pocit, že by se na jevišti cokoliv ztrácelo. Ovšem těžko říct, jak to vypadá z některé ze zadních řad. 🙂

  http://dokonalakrasa.cz/?category=kruhy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *