Jak na chat z mobilu

Návod, jak chatovat na českých komunitních serverech pomocí mobilního telefonu.

Xchat

Nejdále je momentálně v možnosti psaní zpráv na chaty z mobilu Xchat. Mimo klasické verze má upravenou verzi pro mobilní telefony, na kterou se mobilní prohlížeč automaticky přesměruje při zadání adresy do prohlížeče ve formátu www.xchat.cz, případně pokud nebude telefon rozpoznán, stačí zadat adresu m.xchat.cz, přihlásit se a už všechno funguje prakticky beze změny, stejným způsobem jako při psaní z počítače. Samozřejmě, displej telefonu nestíhá vnímat ve větších místnostech úplně všechny zprávy a navíc není tu žádné okno pro zobrazení soukromých hovorů, takže určitá omezení tu přeci jen jsou, nicméně i přes ně se tato služba dá používat poměrně pohodlně bez větších omezení.

Lidé.cz

Tady už není situace natolik růžová. Přestože na lide.cz se z mobilu dostanete a prohlížet si fotky nebo psát vzkazy jde, mobilní verze chatu pro ně prozatím dostupná není. I tak se to dá ovšem obejít, nicméně nedá se v tomto případě využít ke psaní internetu v mobilu, ale starých dobrý SMS zpráv. Zprávy se musejí odesílat na číslo 9030904 a za každou se platí poměrně krvavá taxa 4 Kč, zprávy se musejí posílat ve stanoveném formátu CHAT*NAZEVMISTNOSTI*TEXT a dodržovat tuto syntaxi i pro další příkazy. Pokud vás to zaujalo, můžete si přečíst podrobnější údaje o této službě v nápovědě.

Ostatní

Existuje i několik specializovaných aplikací, které chatování v mobilu řeší, připravené pro Symbian, platformu Java i další. Problémem však je, že je používá opravdu jen malý okruh lidí a tím pádem je jejich význam a použitelnost skutečně velmi diskutabilní, použitelnější jsou určitě aplikace pro psaní v mobilu přes ICQ nebo Facebook Chat, které už dneska také naleznete velmi lehko pro prakticky každý novější mobil.

Rate this post

3 komentářů k Jak na chat z mobilu

  1. prisla mi zprava na mobil z internetu a nevim kdo to psal dekuji za odpoved

  2. nevim jak mam dat chat do mobilu LG 580 nevim kde to mam najit dekuji

  3. někde by tam mělo být něco jako Internet nebo Prohlížeč a tam by mělo stačit zadat tu adresu chatu.. ovšem je potřeba mít předplacený internet u operátora, jinak to nefunguje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *