Jak najít ztracený telefon

Mobil má dnes už snad každý. Život bez něj si neumíme představit. Je to jakési druhé já, které máme neustále u sebe. Někteří z nás dokonce i v posteli. Tato moderní technologie nám umožňuje spousty zajímavých aplikací, ať už je to poslech hudby, či klasické telefonování, psaní krátkých zpráv, ale také přistup k internetu.

Co je však problém je jeho ztráta. A když telefon ztratíme, jsme úplně bezbranní, protože jsme ztratili nejen peníze, ale také své cenné informace. Hesla, kontakty, fotografie a různé.Toto je snad nejhorší věc, která se může stát telefonu, ale i vám. Nejste už spolu, ale každý zvlášť.

Co tedy dělat, když se nám ztratí náš „miláček“?

Hlavně zachovat klidnou hlavu. Nepanikařit a začít jednat.

Prevence

Většinu mobilů jde do určité míry “pojistit” a do mobilu nainstalovat aplikace, které umí na dálku v případě jeho ztráty určit jeho polohu. iPhone má tuto funkci přímo vestavěnou a dá se nastavit v menu Nastavení > iCloud > Hledat iPhone. Obdobně lze nastavit tuto funkci i ve Windows Phone, zde je ukryta v sekci Nastavení > Najdi můj telefon (je třeba povolit periodické ukládání informací o poloze). Do telefonů s Androidem je potřeba nainstalovat program, který s s tím poradí – například mobilní Antivir od Avastu dovede jak ochránit váš telefon, tak určit jeho polohu a provést jeho blokaci ve chvíli ztráty. Další tipy k tomu, jak vystopovat mobil najdete v tomto článku.

Jak postupovat

Zkuste si vzpomenout, co jste před tím dělali, než jste telefon ztratili. Někdy si myslíte, že vám byl odcizen, ale on je jen na jiném místě. Tam, kde byste ho asi jindy nedali. Každý je jen přece hlava zapomnětlivá.

 • Prozvoňte své číslo ze zapůjčeného mobilu. Pokud máte podezření, že mohl být odcizen, můžete zkusit napsat sms s nabídkou, že ho odkoupíte zpět a čekat na reakci.
 • Napsat výstižnou výzvu o pátrání vašeho telefonu a tuto výzvu i s fotografií vyvěsit na sociální síť. Vždyť milióny lidí jsou neustále online a právě oni vám můžou pomoci.
 • Kontaktujte své přátele, aby vám pomohli s pátráním.

Nahlášení ztráty operátorovi

Pokud ale nevíte a ani na daném místě není, musíte volat svému operátorovi. Půjčte si telefon od někoho jiného a zavolejte mu ihned, nebo také policii, pokud se jedná o velmi důležitou, nebo drahou věc. Mnozí z nás mají uložené hesla, důležité zprávy, fotografie, právě v telefonu. I když tohle by v telefonu nemělo být.  Nikdy nevíte, kdo a kdy je proti vám může použít.

mobily

Operátor vám poté zablokuje vaši SIM kartu a vy můžete být alespoň na chvíli klidní, že jste udělali to první a nejdůležitější, co jste v dané chvíli mohli udělat.

Hlášení na policii

Police ČR požádá všechny operátory o zablokování telefonu podle výrobního čísla, neboli IMEI.

Musíte se dostavit na nejbližší oddělení policie ČR s příslušnými doklady. A ty jsou:

 • občanský průkaz – ověření vaši totožnosti
 • účtenka, nebo případná faktura od telefonu, na které je uveden IMEI. Tohle slouží k ověření vlastnictví daného přístroje.
 • pokud jste požádali někoho jiného, aby vás zastoupil při jednání, musíme mít sepsanou plnou moc
 • jste-li právnická osoba, musíte předložit žádost potvrzenou statutárním orgánem a opatřeným razítkem

Důležité je také vzpomenout si na danou chvíli, co jste dělali, než jste o přístroj přišly. Čím přesnější popis, tím lépe se pracuje a hledá daný přístroj. Pokud byli u toho i nějací svědci, uveďte je také. Policista s vámi vypíše formulář a ten si důkladně přečtěte, než ho podepíšete. Jakákoliv pozdější informace vám může zpomalit pátrání po odcizeném telefonu.

Dnešní moderní telefony nabízejí právě aplikaci (službu) ztraceného telefonu. Důležité je mít tuto službu zapnutou. Je to nejrychlejší způsob podání informace o případné ztrátě. Nezapomeňte také na to, že je dobré si vaši sim kartu zkopírovat na přenosný USB flash disk, nebo na další sim kartu“. Tím si uchováte cenné informace.

Můžete mít i náhradní telefon někde doma, či u sebe. Sim karty nám umožňují duál, a tím nemusíte přijít o tyto informace.

15 komentářů k Jak najít ztracený telefon

 1. Dobrý den rád bych vás požádal o pomoc ztratil jsem telefon někde u dětského hřiště nebo v jeho okolí a mám vypnuté vyzvánení co mám teď dělat?
  Budu rád za každou pomoc pokud se najde.

 2. Dobry den..na silvestra sem byla u kamarada a tam se mi ztratil mobil nevim co mam delat..poradte mi prosim

 3. ukradli mi tel nekde na praze 4 jak ho mohu vystopovat mam v nem ochranu dat nebo jak se to jmenuje moc prosim o radu

 4. ale co když ho mám vybitý

 5. Ztratila jsem telefon Prestigio MultiPhone 5455 DUO, je vypnutý.Dá se vystopovat

 6. Veškeré aplikace na sledování v tel jsou k ničemu telefon lze smazat i bez zapnuti , dnes jsem si to podle návodu ozkoušel a trvá to cca 3 min a pak telefon zapnu a spustí se jako nový tak i tak je ztracen

 7. potřebuju pomoc ztratila jsem mobila smartphone 4 vodafone s androidem 4.4.2 a potřebuju ho vystopovat ale je vypnutý jde to ??? a potřebuju rychlou odpověď prosím

 8. Stratil sem mobil Huawei Ascend Y330- U01. mám tam velmi důležitý věci. Volal jsem na něj ale byl obsazený a po druhý už byl vyplej. Chci se zeptat jestli když někdo si dá do něj svou kartu Sim jestli se dá vystopovat přes satelit nebo tak jestli to jde tak bych moc prosil o aplikaci vyhledávaní přes satelit myslím že určitě někdo to umí byl bych moc vděčnej za pomoc děkuji Lukáš Grznár.

 9. Dobry den, ztratil se mi mobil Microsoft Lumia. Je mozne ho nejak, dohledat, i kdyz je vybity?
  Dekuji.

 10. dobry den stratil jsem telefon v mym bytě a netušim kde muže bejt byl bych strašně rad kdyby se našel co nejdriv děkuji

 11. Dobry den.Stratil sem telefon a potreboval bych zjistit polohu pres imei.Muzete me prosim poradit jak?Dekuji

 12. Dobry den,byl mi odcizen uplne novy iphone 5,nemam instalovanou sluzbu find my iphone ani tam neni sim karta, ja mozne ho jeste nejak jinak dohledat?prede dekuji za informaci

 13. Dobry den dnes sem si koupil telefon uplne novy nebyl ani zaply jeste zabaleny a nekdo mi ho ukradl mam jen IMEI adresu slo by to nejak vystopovat diky za rychlou odpoved preji hezky den

 14. Lidi, 26.9.2016 dopoledne jsem našla na Hájích mezi paneláky v ulici Kryštofova funkční mobil. Je zaheslovaný znakem, takže “volat mámě” nemůžu. Než ho teda odevzdám orgánům, rozhodím inzeráty, ať nepropadne státu. Ozývejte se sem anebo na mail: zuzanarobova@seznam.cz.

 15. Dobrý večer stratila jsem telefon značka Huawei P8 Lite je vypnutý a já bych se chtěla zeptat jestli i přesto se dá najít. Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *