Jak posílat články přes RSS na Facebook nebo Twitter

Návod, jak automatizovat posílání informací o nových článcích přes RSS na Twitter.

Co budete potřebovat

Jak zprovoznit automatický přenos

  1. Zadejte do prohlížeče adresu dlvr.it – pak vložte vaši emailovou adresu a heslo, které chcete použít pro přihlášení do služby.
   Dlvr.it - hlavní strana
   Dlvr.it – hlavní strana
  2. Po přihlášení do služby zapište adresu rss souboru webu, ze kterého chcete vycucávat nové články (v řadě případů postačí zadat adresu webu bez potřeby přesně uvádět adresu rss souboru). Můžete si vybrat mezi tím, zda se má zaslat po připojení jen poslední článek, nebo info až poté, co vyjde další článek na webu, případně jestli se mají přeposlat všechny články historicky publikované na daném webu.
   Přidání rss zdroje
   Přidání rss zdroje
  3. Následně si vyberte, zda chcete informace o nových článcích přeposílat na Facebook či na Twitter a autorizujte přístup. V případě Facebooku pak vyberte, zda se mají články přeposílat na váš osobní profil či na některou ze stránek, které spravujete.
   Propojení se sociální sítí
   Propojení se sociální sítí
  4. Po připojení dané sítě je potřeba dát aplikaci odpovídající povolení k zápisu do profilu.
   Autorizace aplikace
   Autorizace aplikace
  5. K článkům automaticky přeposílaným na Twitter či Facebook můžete přidat výchozí text (například: Nově na webu), nastavit zkracovač adresy (dlvr.it, můžete změnit na bit.ly nebo goo.gl). Za adresu je přidáván parametr, podle kterého se pak dá v analytických nástrojích indetifikovat, že návštěvník přišel přes článek automaticky přeposlaný do sociální sítě. Pozor však na to, aby i adresa s tímto parametrem správně fungovala (v některých redakčních systémech nemusí fungovat úplně korektně, doporučujeme proto nejprve zkontrolovat funkčnost přeposílaných odkazů).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *