Jak poslat velký soubor

Článek pojednává o posílání velkých souborů a o tom, jak se dají poslat přes internetová úložiště.

Jistě se vám někdy stalo, že jste chtěli poslat větší soubor mailem. Ten vám chvíli hlásil, že usilovně pracuje, ale po chvíli vám ukázal, že email nebyl odeslán. Přesně v takovýchto případech je vhodné použít servery jako  uložto, dropbox, letecká pošta apod.

Základními vlastnostmi těchto serverů jsou: sdílení, posílání a prohlížení souborů. Ne všechny však nabízí všechny tři typy zmíněných operací.

Ulozto.cz

Je bezpochyby největším serverem pro sdílení, posílání a prohlížení souborů u nás. Při nahrávání můžete nastavit různé parametry. Nejšikovnějším z nich je patrně nastavení hesla. Bez jeho znalosti není možné soubor stáhnout ani prohlížet.

Doporučuji vám, abyste se na tomto serveru zaregistrovali. Není to zcela nutné, protože soubory můžete nahrát i bez registrace. S ní však máte snadný přístup k souborům a také o nich máte dobrý přehled.  Odkaz, kde se soubor nachází, pak  pošlete mailem příjemci a ten si ho stáhne do počítače.

Leteckaposta.cz

Tento server se od uložta dost liší, slouží především k posílání souborů. Nejprve soubor nahrajete a pak zadáte údaje, komu má být upozornění doručeno. Je možné zadat více mailových adres. Příjemcům přijde do schránky upozornění s odkazem, kde si mohou soubor stáhnout.

Dropbox.com

Jedná o velmi šikovný server, který vám umožní jak poslat rozměrné soubory, tak uchovat své soubory. Je velmi podobný uložtu, má však své výhody, co se synchronizace s počítačem týče. Dalo by se i říct, že byste jej mohli nahradit za flash disk. Abyste měli své soubory vždy k dispozici, stačí vám připojení k internetu a program, který je zdarma ke stažení. Volně můžete nahrávat soubory do velikosti 2GB (stejná kapacita jako na uložtu), můžete si však připlatit za mnohem větší schránku. Více o něm najdete také v tomto článku o úložištích dat na internetu.

Závěrem

Všechny tři zmiňované servery mají své výhody, proto vám vřele  doporučuji, abyste si je vyzkoušeli nejlépe všechny a podle toho se rozhodli, který bude pro vaši potřebu ten nejlepší. Na zkoušku si můžete zkusit nahrát malý soubor, aby vás nahrávání zbytečně nezdržovalo, pak uvidíte, který server vám bude nejvíce vyhovovat.

M.S.

 

4 komentářů k Jak poslat velký soubor

  1. Zdravím mám mp4 přehrávač který přehrává filmy ve formatu smv a já skusil spoustu converteru a vždy mě to při konvertaci spadne..nemohl by mi někdo poslat stránku na filmy které jsou přímo v smv formátu?Nebo poslat na e-mail?..Jestli máte v PC film nebo serial ve formatu smv pošlete prosím na e-mail: m.b.00@seznam.cz nebo mi pošlete odkazy.. Předem děkuji

  2. K dispozici je nový název služby bezpečné odesílání, že vám také umožní posílat velké soubory přes internet a umožňuje zvýšení bezpečnosti – https://www.securelysend.com

  3. Jednoduché posílání souborů přes internet. ZDARMA. Až 20 souborů do 1GB v jedné zásilce. Více na http://www.sendfile.cz

  4. Díky za tyto tipy. Já ale nejvíce využívám MyAirBridge (www.myairbridge.com). S touhle službou můžu poslat až 20 GB zcela zdarma a navíc bez registrace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *