Jak si chránit data

Chybovat je lidské, ale bohužel následky chyb si pak musíme nést sami. Toto tvrzení je pravdivé a aplikovatelné nejen pro skutečný život, ale i pro ten počítačový, jinak řečeno virtuální.

Chvilka nepozornosti, chybné tlačítko a výsledek hodinové práce je v… nenávratnu ztracen. Bohužel někdy to bývá i dokument srdci bližší a důležitější, jako jsou třeba fotografie, na kterých hodně lidí lpí, ale málokdo si je pečlivě chrání. V ochraně vašeho softwaru vám pomůže chytrý program Handy Recovery.

Handy Recovery

Tento program si můžete zdarma zkusit a stáhnout zde: http://www.handyrecovery.com/
Program vám pomůže v případě, že jste si omylem smazali nějakou složku, nebo soubor a vysypali jste koš, nebo jste jí zkrátka rovnou odstranili, ale to není vše, můžete si zálohovat i vaše paměťová zařízení, jako jsou karty a flashky.

Program obnovuje téměř všechny typy souborů, ale mějte na paměti, že bohužel nic není stoprocentní. Jinak řečeno i přes tyto opatření se proces nemusí zdařit a váš soubor může zůstat trvale poškozen, nebo nenávratně ztracen. Ale přeci jen je lepší mít o záchytný bod na více, když k tomu přidáte opatrnost, budete na nejlepší možné cestě.

Práce s programem je velice jednoduchá, i přes to, že je v angličtině, bohatě si vystačíte se slovní zásobou obsahujících deset známých počítačových slovíček.

Navrácení souborů vypadá v praxi tak, že si vyberete paměťové médium, ze kterého jste soubor smazali, dáte analýzu, zde je možnost vybrat si, jestli se vám budou odhalovat všechny soubory, nebo jen smazané, vzhledem k tomu, že chceme obnovovat soubory, aktuální by nás jen zdržovali, proto doporučuji zvolit si jen náhled na odstraněné. Dále podle názvu najdete soubor a začnete obnovovat. Celý proces trvá jen pár sekund.

Samozřejmě by bylo ideální, kdybychom nebyli nuceni nikdy program využít, ale pojistka se vždy hodí, ne?

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *