Program pro žurnalisty lepší než Word

Pokud se vám zdá, že Word vaším požadavkům a nárokům prostě už nestačí, nebo chcete zkrátka jen zkusit nějaký jiný program tohoto rázu neváhejte zkusit profesionální freeware program v českém jazyce: Scribus

Na druhou stranu dobře uvažte, je-li pro vás program tím pravým. Tento program není obyčejným textovým editorem, je zaměřen na práci žurnalisty, jinak řečeno zajistí vám profesionální vzhled časopisu, knihy, letáku, brožury atd. Pokud ale píšete ve Wordu dopisy, seznamy a věci podobného rázu, u kterých na vzhledu moc nezáleží je lepší ponechat si World a Scribusu se nehrnout.

Jeho přednostmi jsou nejen vysoká úroveň, češtině, to že je zdarma, ale i jednoduchost ovládání, které po krátkém ozkoušení pochopí každý. Program je rovněž open-source, což znamená, že si ho může každý upravit. Program můžete rovněž exportovat do PDF.

Program nemá žádné požadavky na software. Na hardware, stačí opravdu průměrný kancelářský počítač, alespoň 256MB RAM paměti a minimálně 750MHz procesor. Prvotně byl program vyvinut pro Linux, ale nyní je plně kompatibilní se všemi známými, ale i s řadou méně známých operačních systémů.

Jednou nevýhodou je poměrně častý problém s přímým tiskem, který se dá ale snadno řešit exportem.

V dnešní době je důležité nejen vytvářet texty kvalitní obsahově, ale i graficky zajímavé, aby zaujaly, to ví každý redaktor. V tomto vám program Scribus může opravdu pomoci.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *