Jak si udělat hezčí kurzor myši

Jak si vylepšit vzhled kurzoru myši ve Windows.

Jak dlouho máte počítač? Kolik času na něm každý den strávíte? A nezačal vás už nudit vzhled vašeho kurzoru?  Dalo by se říct, že kurzor je asi jedna z mála věcí, která je v oblasti počítačů neosobní, nudná a zároveň spojuje většinu uživatelů. Vy i vaše myška si zasloužíte změnu.

Pokud jste po přečtení následujících řádků zatoužili po změně, doporučíme vám program, pomocí kterého změnu provedete jednoduše během minutky. Program nese název CursorFX, ve starších verzích pak ještě CursorXP. Program je zdarma a je kompatibilní s Windows XP a Windows Vista, stáhnout si ho můžete klikem sem.

Po krátké instalaci se vám zobrazí kompletní nabídka možných úprav vašeho kurzoru. První možností jsou různé jiné alternativní vzhledy například kapka vody, šroub, ruka atd. Většina z vybraných vzhledů už v sobě dopředu skýtají nějakou animaci, kterou v náhledu vidíte. Pokud si vyberete kurzor bez animace, nebo i s animací, ale prostě ho chcete ještě nějak ozvláštnit, můžete si v nabídce efektů vybrat třeba výbuch, spirály, rotaci atd.

Nastavil toho lze ale mnohem více, stínování, pozadí, dokonce i zvuky. Po každém výběru stačí jednoduše kliknout na Apply. Pokud se vám žádný vzhled kurzoru nezalíbil, můžete si namalovat vlastní, nebo vzhled stáhnout na internetu a pomocí programu si jej pak přidat a aplikovat.

Pokud se vám staré dobré myšky zželelo, stačí v hlavní nabídce kliknout na Windows Default a následně opět Apply a váš starý kurzor je opět na světě.

Kristýna Jahnová

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *