Nahrávání videa z webkamery

Jak nahrát video pomocí zdarma dostupného programu z vaší webové kamery.

Pokud máte v počítači nebo notebooku webku, tak s videohovory přes skype pravděpodobně se do potíží nedostanete, protože tato oblast je celkem úspěšně automatizována a stačí se nechat vést průvodcem.

Kupodivu zdaleka ne tak jednoduše se dá dostat k volbě jako „nahrávání“ nebo „record“ a ne každý výrobce dodává ke své kameře také odpovídající software k nahrávání videa.

Jak si tedy poradit?

Windows XP

Ve Windows XP je k nahrávání nejjednodnodušší využít už předinstalovaného programu Windows Movie Maker, který najdete v nabídce Start > všechny programy, případně si ho můžete stáhnout zde.

Tento program slouží primárně ke střihání filmů, nicméně poradí si i s nahráváním videa přes webkameru – snímek pak uloží do pracovní plochy a můžete pak rovnou začít natočený materiál sestřihávat nebo jinak upravovat. Jak tedy do něj nahrávku z webkamery dostat?

 • Spusťte Movie Maker a jděte do menu Soubor > Digitalizovat video
 • Vyberte ze seznamu dostupných zařízení vaši webkameru a nastavte správný zvukový vstup, případně hlasitost mikrofonu.
 • Vyberte název videa a místo na disku, kam se má nahrávka uložit.
 • Nastavte kvalitu snímání.
 • Nyní byste před sebou měli mít náhled snímaného videa. Nahrávání zahájíte stiskem tlačítka Spustit digitalizaci. Nahrávání můžete pak stopnout přes volbu Zastavit digitalizaci.
 • Nahrávání ukončíte přes volbu Dokončit. V této chvíli máte na disku tam, kam jste zvolili, uložený soubor s videem. Na pracovní plochu v Movie Makeru se navíc v tuto chvíli tento klip přenesl, takže s ním můžete začít pracovat a upravovat ho, není to však nutné, a pokud vám stačí nahrávka bez úprav, je už v tomto okamžiku uložená na disku a můžete Movie Maker ukončit.

Windows 7 a Vista

Ve Vistě a Sedmičkách najdeme novější verzi již výše zmíněného Movie Makeru, nicméně je lepší využít Windows Live a doinstalovat si nejnovější verzi této aplikace, Windows Live Movie Maker – to můžete provést odtud.

Přímo na jeho hlavní ploše najdete tlačítko Video z webové kamery, která vás přepne do rozhraní pro nahrávání, kde přes červené nahrávací tlačítko spustíte nahrávání dění před vaší webkou.

Rate this post

15 komentářů k Nahrávání videa z webkamery

 1. Dobrý den, podařilo se mi nahrát video záznam pomocí windows movie maker, ale nejde mi při spuštění videa zvuk. Můžete prosím poradit kde je chyba a kde se to nastavuje? už jsem to zkoušel skoro všude a ne a ne jít zvuk. Předem díky za odpověď. R

 2. mám ten samí problém, zkoušel jsem s nad vše a je to pořád hluchý..

 3. Jen dodám, nahráváni provádím na notebooku, takže mikrofon je integrovaný, v jiných programech jako je třeba skype mikrofon funguje bez problému, v Win.Live Movie Maker mám mikrofon nastaven na správný (vstup).

 4. je to stiahnutie Movie Maker-u zadarmo keď mám v počítači windows 7??

 5. funguje i na windows 7, na všech verzích, je zcela zadarmo

 6. Ano, je to na windows 7 a MM, grátis ..

 7. Dobrý den, když se pokouším nahrát video přes windows movie maker a zapnu nahrávání, tak se mi nezapne web kamera, tudíž mi video nejde nahrát.. Co s tím? Děkuji za odpověď

 8. Jak se chova ta webkamera jinde, treba pres skype se s ni volat da a je videt?

 9. Právě, že webka funguje přes skype normálně..

 10. Mám ten samej problém se zvukem v movie makeru. Video webkamerou se nahraje, ale bez zvuku. Co s tím?

 11. taky uplně samý problem nahraji video ale nejde mi zvuk chci natočit naky zaznam zpěvu a nejde mi to poradtě

 12. Taky mám úplně ten samý problém….video natočím ale bez zvuku…co s tím mám udělat?? Poraďte mi prosím moc.

 13. pesnicka pre moju martinku

 14. Já kliknu na digitalizovat a vždy mi to napíše že není nalezena webkamera. Vzadu na monitoru mám tři díry jedna na nějaké divné USB druhá na sluchátka nebo repraky a třetí normálně na datový kabel. Monitor: ASUS VK192S-W
  OS. Windows XP

 15. Kdyby se ještě někdo našel, komu nepůjde zvuk – taky mi to napřed nešlo 🙂
  V programu MM si klikněte na soubor – možnosti – zvuk a video – dostupná zvuková zařízení (je tam microfon) klikněte na nastavení – lišta ZÁZNAM – vyberte mikrofon – lišta ÚROVNĚ – a tam si to nastavte jak chcete 🙂 dala jsem to naplno a šel slyšet i mobil, ze kterého mi hrála hudba i moje mluvené slovo 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.