Jak snadno zálohovat data v pc

Co jsme měli, to si nejvíce uvědomujeme, až když to ztratíme. A v případě dat platí lidová moudrost rovněž.

Máte i v počítači například fotografie či dokumenty, jejichž ztráta by pro vás byla nenahraditelná? V tom případě bezesporu víte, že takové situaci byste měli pokud možno předcházet, a to pravidelným zálohováním. Co ale dělat, když o ně přece jen přijdete, ať vinou hardwarového či softwarového problému nebo vlastní neznalostí či nepozorností?

Snadná a rychlá záloha i obnova dat

I tehdy ještě, doslova, není vše ztraceno, pokud ve svém počítači najdete EaseUS Todo Backup od EaseUS. Jde o jednoduchý účinný nástroj, který slouží k zálohování i obnově dat. A to na úrovni souborů i v podobě celých oddílů nebo disků. Stejně tak umožňuje manipulaci pouze se soubory vybranými.

Veškerá data z vašeho počítače proto dokáže obnovit v extrémně krátkém čase i s minimálními náklady. Se zálohami lze velmi snadno pracovat. Soubory máte možnost kopírovat a vkládat a prohlížet je prostřednictvím programu Průzkumník ve Windows. Zálohu je možné také jednoduchým způsobem zkontrolovat, abyste měli jistotu, že došlo k její správné obnově. Dovoluje stejně tak nahrávání obrazů jakožto virtuálních disků.

Udržte v bezpečí svůj operační systém

Díky funkci Clone zvládne účinně zálohovat operační systém. EaseUS Todo Backup byl speciálně vyvinut pro práci se systémem Windows 10. V případě potřeby ho tak obnoví do stavu před havárií, aniž byste jej museli přeinstalovávat. Nepřijdete tím pádem nejen o data, ale ani o žádná nastavení. Podporuje rovněž i bootovací CD nebo DVD a umožňuje migraci operačního systému z HDD na SSD.

S verzí 10.0 přichází navíc i zjednodušené rozhraní, díky kterému se program snadno a přehledně ovládá. Malým minusem pro české uživatele tohoto řadou ocenění ověnčeného software tak je snad pouze to, že program je nyní dostupný výhradně v angličtině. K dispozici je ve variantách Workstation, Home nebo Free, přičemž poslední zmiňovaná varianta je ke stažení zdarma.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *