Jak stahovat přes torrent anonymně

Stahujete přes torrent a bojíte se, že vás někdo sleduje či odposlouchává a mohl by vás v budoucnu třeba žalovat? Pak je tento článek přesně pro vás.

Tip: Chcete dostávat odměny za to, že brouzdáte po internetu?
Vyzkoušejte prohlížeč BRAVE s vestavěným blokováním reklamy.

Zdarma stahujte zde

O tom, jak stahovat přes torrent asi není potřeba zkušené čtenáře Radírny nějak zvláště podrobně zpravovat. Pokud jste o této možnosti stahování ještě neslyšeli nebo jste ji nezkoušeli, doporučujeme přečíst starší článek na toto téma, zde jen shrneme, čím se liší stahování přes torrent od stahování z download serverů typu uloz.to nebo rapidshare:

  • je potřeba mít speciální program
  • nejprve se stáhne malý soubor s informacemi ke stahování (.torrent), pak se začne stahovat dotyčný obsah
  • během stahování soubor zároveň sdílíte s ostatními

Právě poslední zmíněný bod je problematický, protože jak asi víte, podle aktuálně platné české legislativy není trestné si stáhnout něco pro svoji potřebu, ale je trestné obsah ke kterému nemáte autorská práva dále šířit. Ovšem, filozofie stahování přes torrenty je taková, že při stahování prostě zároveň obsah i sdílíte – ať chcete nebo nechcete. Jak s tím bojovat?

Buďte anonymní jako Anonymous

Klíčem k obraně před prozrazením je utajit, odkud se na stahování torrentu připojujete, tj. zakrýt vaši ip adresu (pokud snad netušíte, co to je a jak ji zjistit, můžete se podívat sem do článku Jak zjistit ip adresu). K tomu slouží tzv. proxy servery, které při pohledu třetí strany zvenčí skryjí vaši skutečnou adresu a podstrčí jinou. V praxi to vypadá tak, že se připojujete třeba z Prahy, ovšem váš torrentový klient (prostě program typu uTorrent nebo Vuze) vykazuje, že jste právě připojeni třeba z NewYorku.

To, aby se to tak dělo, je potřeba nainstalovat specializovaný program – nejvíce používanou aplikací pro tyto účely je BTGuard. Jak zprovoznit tento anonymizér?

  • Na webu BTGuard v tabulce Bittorent Proxy klikněte na tlačítko Join Now
  • Vyplňte přihlašovací údaje a vyberte, na jak dlouho chcete anonymní stahování používat
  • Proveďte platbu pomocí PayPal
  • Stáhněte a nainstalujte aplikaci od Btguard.
  • Přihlašte se pod vašimi údaji – v této chvíli už můžete začít přes torrent stahovat bez jakýchkoliv rizik prozrazení nebo odposlouchávání spojení.

2 komentářů k Jak stahovat přes torrent anonymně

  1. Prosím o neposílání dotazů a odpovědí z radírny na můj email, předem děkuji.

  2. Zdravím. Co se týče anonymního připojení: proč za to musím platit? Není nějaká alternativa zdarma?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *