Jak vytvořit fan stránku na Facebooku?

Chtěli byste si založit stránku s fanoušky na serveru Facebook, ale nevíte, jak na to? Zde najdete pomoc.Založení stránky je mnohdy lepší než skupiny, hlavně, z hlediska propagace. Nejdůležitější je vybrat si téma. To, o čem stránka bude (př. fotbal), a které lidi sem chcete přivést (př. fotbalisti, fanoušci fotbalu). Určitě se nebojte téma fanouškovské stránky obohatit nějakým vtipem, rozhodně to přivede více fanoušků než obyčejný název skupiny, kterých je tam už stovky. Lidé se snaží přihlášením na stránku dát najevo svůj názor na určitou věc (např. skupina „Žena je to nejlepší, co může muž mít.“).

Ve dolejší části hlavní stránky Faceboooku můžete vidět šest malých ikonek – klikněte na tu první, kde je v modré bublince bíle písmenko f. Dostanete se na novou stránku. Tam klikněte na odkaz Stránky a následně na Vytvořit stránku. V tuto chvíli se nacházíte na stránce, kde musíte vybrat vhodnou kategorii vaší stránky a to není zrovna jednoduché. Napište název stránky a vložte elektronický podpis (ten vás označuje za autora stránky s právy ji měnit, smazat atp.). Dole je upozornění, že nesmíte tvořit stránky s názvem např. Tesco, pokud nejste jeho šéfem. Pokud však chcete seskupit fanoušky (např. Tesca), kteří se spolu znají potřebují nějak efektivně komunikovat, vytvořte raději skupinu. Elektronický podpis uděláte tak, že potvrdíte nápis „I am authorized to create this Page“. Pod něj do okénka napište své jméno a příjmení. Potvrďte pomocí Vytvořit.

Nyní máte vytvořenou stránku na Facebooku. Nastává chvíle, kdy ji můžete začít libovolně upravovat (editovat). Když kliknete na otazník na levé horní straně, můžete změnit obrázek fan stránky (př. jde-li o fotbal, můžete sem dát např. fotbalový míč). Vpravo můžete pozměnit informace, podobně jako u osobního profilu. Hlavně nezapomeňte, vy jako osoba s účtem na Facebooku, stát se fanouškem této stránky a uveřejnit ji. Jakmile kliknete na Stát se fanouškem, objeví se vám nápis, že stránka není zveřejněna, jestli ji má zveřejnit. Zolte tedy Uveřejnit tuto stránku.

Jakmile stránku založíte, můžete ji taktéž propagovat. K tomu vám poslouží buďto placená reklama na Facebook.com nebo to, že pozvete své přátele, kteří budou zvát své přátele a známé 🙂 To mnohdy úplně stačí, pokud nemáte přátel pod deset. Nezapomeňte pozvat hlavně ty přátele, kterým by se mohla stránka líbit. Pokud máte pak větší ambice, je potřeba ji propagovat – více o tom najdete v článku Facebook pro firmy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *