JAVA hry na mobil ke stažení zdarma

Úvod do Java her

Mobilní telefon je dnes absolutní samozřejmostí. Většina z nich také už dávno nepodporuje jen volání a psaní SMS, jako tomu bývalo dříve. Dnešní mobilní telefony mohou být nástrojem pro organizaci času, pro pořizování nejrůznějších záznamů a v neposlední řadě také pro zábavu. A zábava je to, čemu se budeme v tomto článku věnovat. Konkrétně to bude zábava herního typu, zprostředkovaná tzv. Java hrami.

Mobilní telefony za několik posledních let zaznamenaly obrovský rozmach a to hlavně v množství funkcí, které mají. Nejsou žádnou výjimkou telefony s velkým displejem, operačním systémem i velmi kvalitním fotoaparátem. Logicky se pak mobil začal stávat prostředníkem nejen pro nejrůznější komunikace, ale také pro zábavu. Člověk se od přírody rád baví a mobilní telefon může tuto potřebu uspokojit i na cestách, kde jiné prostředky selhávají.

Instalovat hry se dají do těchto mobilů:

  • telefonů s Javou – ručně stažením a instalací souboru .jar
  • iPhone – přes App Store
  • Android – z Google Play
  • Windows Phone – z Windows Store

Jak vidíte, telefony, které umí instalovat javové aplikace, jsou na tom trochu hůře než ostatní, protože do nich musíte instalační soubor buď přetáhnout kabelem přes počítač, a nebo stáhnout přes prohlížeč v mobilu.

Takže, pokud se chcete se zabavit při cestě vlakem, autem, autobusem, letadlem nebo ve škole, žádný problém, stačí nainstalovat tu správnou hru.

Jaký mobil umí hrát Java hry

Pro úspěšné spuštění Java hry na mobilním telefonu je potřeba alespoň jedna základní funkce, touto funkcí je podpora Java hratechnologie Java. Podporuje-li váš mobilní telefon tuto funkci, máte do určité míry vyhráno. Pozor však – ne všechny javové hry jsou určeny pro všechny mobily. Liší se především velikostí rozlišení, pro které jsou vyrobeny – na mobilu, který má jinak velkou obrazovku než zařízení, pro které byla hra naprogramována. Pro úspěšné spuštění hry je proto lepší mít ten konkrétní mobilní telefon, který je výrobcem dané javové hry podporován. Podporovány nejsou zdaleka všechny telefony, ale majoritní množství telefonů takto podporováno je. Pokud ten váš na seznamu není, nezoufejte. Snažte se najít hry pro telefon se stejným rozlišením displeje, často také fungují hry vyrobené pro telefony stejné značky.

Java hry tedy fungují například na těchto zařízeních:

  • na téměř všech telefonech značky Nokia (nedotykové – klasické tlačítkové konstrukce, například řada Asha)
  • tlačítkové mobily Sony Ericsson a Sony
  • tlačítkové telefony značky Samsung
  • a další přístroje ostatních značek (Alcatel, LG, HTC atd.)

Podporu Javy bychom tedy měli. Podle čeho ale vybírat dál? Zde už je situace trochu složitější. Kvalita herního zážitku na mobilním telefonu je závislá samozřejmě na velkém množství faktorů. Předně je to kvalita, rozměry a rozlišení displeje, na velkém a kvalitrním displeji se přeci jen hraje o mnoho lépe. Dále je to například kvalita integrovaného reproduktoru, ovládání mobilu a podobně – je velký rozdíl při hraní přes klávesnici a při hraní přes navigační tlačítko. Zapomínat ale nesmíme ani na výkon, ten se totiž mnohdy liší a u Java her náročných na výkon je to pak znát dvojnásob.

Kde sehnat javové hry

Kde najít co největší množství javových her pro váš telefon a to pokud možno zdarma? Na Internetu jsou cesty k získání takových her všehovšudy dvě. První cesta je opatření placené hry na nějakém ilegálním webu, tuto možnost vám ale důrazně nedoporučujeme, protože se tím vystavujete nebezpeční postihu ze strany majitelů práv k dané hře.
Další cestou je hledat mezi výrobci her zdarma, takových výrobců je naštěstí také mnoho a jejich výtvory jsou velmi často kvalitnější, než hry placené. Výrobce Java her zdarma hledejte pomocí nějakého internetového vyhledávače. Před stažením se ujistěte, že obsah není zavirován a také se podívejte, zda hra podporuje váš telefon, případně nějaký příbuzný přístroj.

Weby, kde je najdete, jsou například:

A k čemu že jsou Java hry vlastně dobré? Dohromady asi k ničemu, nic kloudného s nimi nevymyslíte, ani pomocí nich nevyděláte žádné peníze nebo se nenaučíte látku do školy. Java hry jsou ale oblíbené jako způsob trávení volného čadu. Mobilní telefon má tu výhodu, že jej nosíte neustále při sobě a tak se nějakou hezkou javovou hrou můžete zabavit třeba při cestě do školy nebo i při samotném vyučování.

Pozor, abyste hrám, ať už javovým nebo třeba těm počítačovým nepropadli více, než je zdrávo. Není nic špatného na tom, když si ve volné chvíli nebo na zabití nudy nějakou hru pustíte – horší ale je, když už budete hrát sami po večerech doma. Na počítačových i mobilních hrách se totiž můžete stát poměrně snadno závislí více, než si dokážete připustit. Proto neignorujte rady přátel nebo rodiny, že byste s hraním měli přestat.

Které hry jsou nejlepší

Javových her pro mobilní telefony je dnes samozřejmě obrovské množství – aby ne, když svůj vlastní mobil má už skoro každý čtvrtý obyvatel této planety. Z mobilních her se tak stal velký business a s tím logicky přišly i méně kvalitní tituly, které se snaží vytáhnout nějakou tu korunu z kapes důvěřivých hráčů. Proto si u každé hry ověřte, zda zato stojí a zda se za ni vyplatí utrácet peníze nebo vůbec ji i stahovat, pokud je zdarma.

Pokud čekáte, že vám prozradíme ty nejlepší kousky, které lze na trhu s mobilními hrami najít, jste bohužel na omylu. Java her je dnes tak obrovské množství, že si tu svoji oblíbenou musí najít každý sám. Kdy už je hra placená, můžete alespoň zkusit demo, které vám o většině vlastností hry prozradí mnohé, ne každý výrobce ale dema bohužel nabízí. Potom se musíte spolehnout na recenze, které lze najít na některých webových stránkách. Ty najdete například tak, že dáte ve vyhledávači hledat výraz „jméno hry recenze„.

5/5 - (1 vote)

3 komentářů k JAVA hry na mobil ke stažení zdarma

  1. chci hru zdarma dekuju

  2. Dobrý deň. Chcel by som len vedieť, či je možné doinštalovať javu na mobil, alebo či je to nemožné – konkrétne A*ligátor r12

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.