Recenze: Wedos Global 

Recenze: Wedos Global 

V této recenzi se zaměříme na služby Wedos Global, patřící pod firmu WEDOS Internet a.s. se sídlem v Hluboké nad Vltavou. Hlavním akcionářem této společnosti je Josef Grill,  jenž se podepsal již pod projektem FORPSI společnosti P.E.S. consulting s.r.o., kterou následně v roce 2005 prodal italské Arubě. Z toho nám vyplývá, že si zde rozebereme ryze českou záležitost, tedy alespoň co se původu týče. Wedos Global totiž, jak již z názvu vyplývá, nechce zaujmout jen český rybníček.

Podívejme se teď blíže, čím že se tato služba zabývá a co nám nabízí. WEDOS je ve skutečnosti zkratka tří slov: WEbhosting, DOmény a Servery. Služby Wedos Global se dají rozdělit na několik částí, které si postupně představíme:

Webhosting

Webhosting je pronájem prostoru na serveru poskytovatele pro zákazníkovy webové stránky. To jen na okraj pro ty z vás, kteří v tom ještě neumí úplně chodit.

Wedos nabízí tři úrovně webhostingu: LowCost, NoLimit a Extra v aktuální cenové relaci díky slevě od 33 Kč do 99 Kč bez DPH.

 •  Základní LowCost nabízí prostor na ssd disku 10 GB, PHP memory_limit 256 MB a prostor pro databáze 1 GB.

 • NoLimit nabízí neomezený prostor na ssd disku, 2 GB pro pro databáze a PHP memory_limit 512 MB, zatímco

 • Extra slibuje pro databáze 5 GB a PHP memory limit 1024 MB a obnovu ze zálohy zdarma.

K novému webhostingu si můžete navolit dárek s doménou na jeden rok zdarma, pro ty z vás, co uvažují o přechodu od konkurence, Wedos nabízí nejen migraci na jedno kliknutí, ale i až dva roky webhostingu zdarma. Samozřejmostí pak je u Wedos podpora 24/7, SSL certifikáty, DDoS a IDS/IPS ochrana, či neomezeně emailových schránek s 5 GB dát ke každému webhostingu. Za příplatek pak lze kapacitu navýšit až na 160 GB. NoLimit a Extra pak mají i instalátor aplikací třeba pro oblíbený WordPress.

Web editor

Editor pod značkou Wedos WebSite je opět nabízen ve třech variantách, přičemž tentokrát je ta základní zcela zdarma.

 • Varianta FREE je opravdu zdarma a to navždy. Je to ovšem v koupeno vložením reklam na váš web. Dále tedy nabízí doménu na 1. rok zdarma, přes 140 bloků, vzhledů a šablon, jednu webpage stránku, prostor na disku 10 MB, přenos dat 10 GB měsíčně, komunitní podporu help Wedos a garancí dostupnosti 99%. Jako dárek balíček FREE přidává první tři měsíce bez vložených reklam a HTTPS/SSL bude k dispozici  do odvolání. Tento balíček je v hodný spíše pro osobní potřeby s návštěvnosti do 1000 návštěvníků denně.

 • Varianta PROFI Je nabízená za 90 Kč bez DPH a i zde je doména na 1. rok zdarma. Dále zde máme přes 450 bloku, vzhledů a šablon, neomezený počet webpage stránek, 1 GB prostoru na disku, neomezený přenos dat, HTTP/SSL v ceně, žádné vložené reklamy, podporu dle vlastního výběru, formuláře, fotobanku, ceníky, zálohu 1*týdně, DDoS ochranu, e-maily s vlastní doménou v ceně, multijazyčný web, E-shop či objednávkový formulář. Garance dostupnosti je zde pak 99,9%. Vhodný je pak podle Wedos do 10 000 návštěvníků denně.

 • Varianta PREMIUM, s cenovkou nastavenou na 200 KČ bez DPH, obsahuje vše co nabízí varianta PROFI s navýšenou kapacitou prostoru na disku na 100 GB a s garancí dostupnosti 99,99%. Balíček PROFI je vhodný až pro 100 000 návštěv denně, dále v nabídce nalezneme mapy, verzování (3verze), klonování a možnost vlastních chybových hlášek. Navíc Wedos připravuje pro tento balíček možnost externích pluginů a HTML editor.

Všechny tři varianty editoru běží na tzv. Drag & drop (tedy přetáhni a pusť) grafickém editoru. Pro tvorbu vlastních stránek tedy nepotřebujete znalosti programování či kódování, navíc má responzivní design, který zaručí, že vaše stránky budou kompatibilní a tedy i pěkné jak na notebooku, tak i na telefonu či tabletu. Ušetříte tím za práci programátora a kodéra, což nejsou v dnešní době malé peníze.

Wedos Global protection

Wedos protection slibuje rychlejší a bezpečnější web s lepším SEO pro lepší pozici ve vyhledávačích. V nabídce nalezneme 4 varianty s různou úrovni nastavení služeb.

 • Varianta PERSONAL je určena pro osobní použití a je zcela zdarma. V jejím repertoáru nalezneme doporučené nastavení, vypnutí a zapnutí cashovani, plugin pro WordPress, ochranu cookie, captcha atd., vysokou dostupnost, komunitní podporu. To vše do 10 000 návštěv denně.

 • Varianta BUSINESS pro firemní využití má cenovku 175 Kč bez DPH/měsíčně a obsahuje vše co VARIANTA výše. Dále obsahuje vylepšenou ochranu, rychlejší odezvu, ochranu před většinou hrozeb a její rychlejší aktualizaci a celosvětové pokrytí. To vše do 100 000 návštěv denně.

 • Za variantu PRO zaplatíte 350 Kč bez DPH/měsíčně a i zde platí že obsahuje vše co obě dvě výše popsané varianty. Navíc k tomu dostanete možnost invidualnich nastavení, GeoIP blokace a whitelisty, whitelisty a blacklisty, nastavení pro jednotlivé URL, plnou automatizaci, zákaznickou podpory 8 hodin denně pět dní v týdnu a podporu až do milionu návštěvníků za den.

 • Poslední variantou je AI s cenovkou od 9000 Kč bez DPH /měsíčně a jak název napovídá, bude součástí umělá inteligence. Krom AI v tomto balíčku najdeme vlastního konzultanta, vlastní hlášky a navratove kódy, vyhrazený hardware, vyšší dostupnost, nejvíce aktivních bodů, zákaznickou podporu 24/7. Navíc již bez omezení počtu návštěvníků.

Výše uvedené ceny jsou platné při platbě na 12 měsíců předem. Při měsíčních platbách si 10 % připlatíte.

Wedos EWM

Tato doplňková služba zajišťuje monitoring webů a reporting chyb a problémů vlastní status stránkou, e-mailem či online výstupem JSON/XML. Služba je opět dostupná v několika variantách.

 • S variantou START si za jen 3 Kč bez DPH /měsíčně zajistíte přehled oznámení 1* denně u kontroly funkčnosti DNS serveru, testu rychlosti odpovědí DNS, testu dostupnosti webu HTTPS, testu dostupnosti mailserveru (SMTP, IMAP, POP3) a vlastní status stránku. V režimu přípravy je pak služba varování na přesměrování jenž bude k dispozici jednou měsíčně.

 • Varianta PROFESIONAL již toho za 50 Kč bez DPH nabízí podstatně více. Z kontroly DNS a záznamů nabízí test rychlosti odpovědi DNS a kontrolu funkčnosti DNS serveru každých 15 mnut, jednou denně pak proběhne kontrola DNSSEC. Dále k balíčku patří funkční AAAA (formát +ping), funkční MX (format+ odpověď SMPT serveru) a informace o změně DNS. Z kontroly domény zde je varování o její expiraci, v přípravě pak jsou kontroly změn WHOIS a upozornění na další TLD. Jednou denně pak proběhne kompletní kontrola reputace webu do níž patří kontrola blacklistování IP webu, kontrola proti seznamu hacknutých webů a Google Safe Search (právě v režimu přípravy) a kontrola MX záznamu proti blacklistu. Z  certifikátů zde máme kontrolu platnosti DNSSEC a SSL jednou denně a upozornění na jejich expiraci. Co se týče testů zda server odpovídá pro různé služby, najde se zde test dostupnosti webu HTTPS jednou za 5 minut, test dostupnosti mailserveru jednou za 15 minut a co půl hodinky dojde k testu FTP a SFTP/SSH. Ve fázi přípravy se pak nachází test dalších portů, hlídání verze WordPress, hlídání pluginů WordPress, chybná přesměrování, varování na přesměrování, detekce chybových hlášení na stránce, pokročilá onpage kontrola chyb a základní proscanování webu. Report je pak dostupný na vlastní status stránce nebo jednou měsíčně e-mailem.

 • Poslední variantou je HIGH AVAILABILITY která za 200 Kč bez DPH /měsíčně nabízí vše co balíček PROFESIONAL, jen výrazněji častěji plus něco navíc. K testu dostupnosti webu zde dochází každou minutu, co se týče mailserveru, ten probíhá co pět minut. Nechybí ani maximální kontrola DNS a záznamů, kontrola domény či kontrola reputace jednou za hodinu. Jednou denně pak proběhne kontrola certifikátů. K dispozici je vlastní status stránka, API přístup (výstupy v JSON) a souhrny report e-mailem jednou za týden

Tuto službu si můžete aktivovat u konkrétní domény v zákaznické administraci, u nově objednaných služeb pak můžete přidat příplatkovou službu rovnou v objednávce.

Domény

Wedos nabízí celou škálu domén včetně nejtradičnějších .cz, .com či .eu. Například doménu s koncovkou .fun lze pořídit již za 13 Kč ročně. Domény si můžete zakoupit nové nebo si klidně můžete převést i ty stávající. Systém podporuje i hromadnou registraci či převod domén. V příplatkových službách pak nalezneme například již výše popsány Wedos EWM, pojištění proti odcizení domény včetně možnosti právního zastoupení či elektronický certifikát o vlastnictví domény.

Servery

Další ze služeb Wedos je pronájem virtuálních serverů hned v několika variantách. Nutno podotknout že k těmto pronájmu je již třeba odborných znalostí, neboť přístup k nim máte jako uživatel root. Wedos je schopný přeinstalovat na takový server některou z verzí operačního systému Linux. Systém si můžete vzdáleně nainstalovat i sami, musíte být ovšem schopni prokázat případnou licenci systému, půjde-li o licencovaných software.

 • Se službou VPS ON platíte jen toolik kolik chcete využít. Od necelých 90 Kč bez DPH /měsíčně si sami navolíte velikost ram, velikost prostoru na ssd a i počet vyhrazených nebo sdílených jader procesoru. Co se sdílených jader procesoru týče, sdílí se poměrem 1 ku 3 s maximálním zatížením 50%. Služba běží na strojích HPE Moonshot společnosti Hewlett Packard Enterprise vytvořené speciálně pro obří cloudová řešení. Z příplatkových služeb můžete vybrat Zálohování externě jednou týdně či DDoS ochranu.

 • VPS SSD neboli virtuální privátní servery s ssd disky nabízí od 146 Kč bez DPH /měsíčně 1-16 modulů s až 32 GB ram ddr3, 480 GB ssd a až 8 vlákny cpu. O operačním systému jsme již psali výše, dodám tedy že ho můžete bez omezení mění či upravovat a že se od ní odvíjí i vzdálená správa. K dispozici jsou KVM, SSH, WNC či web. Ve verzi profi navíc nalezneme i interní snapshoty, interní denní zálohy, externí týdenní zálohy, firewall (10 pravidel) a DDoS ochranu.

 • WMS je speciální služba, která nabízí jednoduché rozhraní neomezeného množství vlastních webhostingů z kategorie NO LIMIT. K dispozici dostanete také administrátorská práva pro možnost měnění individuálních parametrů a konfigurací dle vašeho uvážení. I zde si můžete zvolit vlastní velikost jednotlivých komponent. V doplňkových službách na nás čeká navýšení prostoru pro emaily, počtu HTTPS (SNI) či počtu odbavených proxy.

Dále ještě Wedos nabízí WEDOS CLOUD, která vám nabízí možnost vlastního cloudoveho datacentra nebo pronájem celých serverových jednotek.

Zálohování dat

Přístup k datům odkudkoliv začíná být pro nás všechny čím dál důležitější. I zde má Wedos své zastoupení a to ve dvou variantách.

 • Tou první je WEDOS DISK, jenž nabízí velkost úložiště od 30 GB až po násobky TB, neomezenou velikost na jeden soubor, 30 000 a 3 miliony souborů na jede TB, neomezený přenos dat a jeden až pět uživatelských účtů. Přístup k datum pak probíhá skrz FTP, rsync, SMB, SVN či Git.

 • Druhou variantou pak je WEDOS CD. Jde o cloud disk nabitý funkcemi pro domácnosti i firmy. Tato služba obsahuje nextcloud office se kterým může na jednom dokumentů pracovat více lidí najednou, export dokumentů do pdf, emailový klient, přehrávač videa i hudby, fotogalerie, chat, video hovory, správce kontaktů, synchrozinované kalendáře, poznámky, ToDo list, správce hesel, sledování pohybu jednotlivých zařízení a ochrana před ransomware. Zajímavý je i bonus v podobě kuchařky. Služba běží na windouws 7 až 11,MACOS 10.12+,64 bitů, Linux Applmage, android i iOs. Sdílet tak soubory s neomezenou velikosti na jeden soubor můžete prakticky odkudkoli a ihned si je zobrazit na zařízení jiném. Maximální velikost celkové slozby pak je 1 TB.

Cloudflare vs. Wedos

Jsou to dvě firmy se stejným zaměřením ale jiným původem. Cloudflare je pochopitelně výrazně větší a tudíž i těžký konkurent, myslím si vsakze ani zde se Wedos neztratí. Nabídka produktů je podobná ale v případě Wedosu mne osobně přijde přehlednější, na druhou stranu má přece jen cloudflare výrazně větší možnosti. Já osobně bych zvolil Wedos, zejména pro kompletní nabídku služeb v češtině.

Souhrn: Wedos Global

 • Široká nabídka
 • Podpora kompletně v češtině
 • Příznivé ceny i pro hobby webaře
 • Editor z říše snů
 • Aplikacemi nabité cloudové úložiště se sdílením napříč platformami
 • Některé služby vyžadují odborné zastoupení pro zajištění funkčnosti
 • Některé stránky webové nabídky jsou hůře chápatelné pro laiky
 • Neexistuje balík kompletních služeb napříč nabídkou
Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.