Zjistěte přesný stav nabití baterie notebooku

Pokud jste majitelem notebooku, určitě znáte a využíváte jeho hlavní přednost v podobě snadné přenosnosti, ale bohužel vás rovněž obtěžuje častá formalita v podobě nabíjení.

Asi vás také občas naštve nekontrolovatelné vypnutí a s tím spojená ztráta dat po vyčerpání baterie. Ale opravdu je tento proces nekontrolovatelný?  Rozhodně ne, jak můžete mít o své baterce nonstop přehled, vám rádi sdělíme.

Možná by nyní nějaký hnidopich mohl namítnout, že Windows už tuto funkci zastává, což je sice fakt, ale tento program je nejen pouhým vylepšením v podobě většího množství informací, které o své baterce můžete získat, ale také udává o mnoho přesnější údaje, než Windows. To díky tomu, že program pracuje s procesem vybíjení, jako s nelineárním procesem a díky tomu lépe reflektuje skutečný stav baterky.

Program naleznete pod názvem: BatteryBar, ale existují i jiné alternativy, jako je například BatteryCare, ale záleží na vás, jaký program naleznete, a bude vám nejlépe vyhovovat, nabídka je široká.

Program je v jazyce anglickém, můžete ho využívat zdarma, ale existuje i vylepšení pro placenou verzi (Pro), je velice úsporný, ani nepoznáte, že ho máte z hlediska výsosti vašeho notebooku. Program je kompatibilní s Windows 98 a novějšími typy tohoto operačního systému.

Tato aplikace vám bude zobrazovat v systémové liště aktuální stav vaší baterie a dobu, jak dlouho vydrží, než se vybije.  Naopak když bude vykonávat opačný proces, jinak řečeno nabíjet váš notebook, bude se zobrazovat, jak dlouho zbývá do plného nabití.

Jako náznak grafického zpestření a zároveň užitečnou věc, která vás bude informovat o velikosti baterie bez mrknutí oka, jsou předem nastavené změny barev dle stavu baterie zelená, žlutá a červená.  Vaše zorné pole okamžitě změnu zaznamená, takže budete moci okamžitě napojit notebook ke zdroji napájení, nebo v případě nedostupnosti elektrické sítě rychle uložit rozdělanou práci.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *