Lego na pc

Kdo by z dětství neznal lego? Zábavné barevné kostičky, ze kterých se dá sestavit téměř celý svět, samozřejmě pokud nechybí potřebná fantazie a minimálně jeden pár šikovných rukou. Pokud vás nyní zasáhla vlna nostalgie spjatá se vzpomínkami na vaše dětství, možná jste už zatoužili si něco znovu postavit.

Pokud si chcete něco vymodelovat přes pc, vás určitě potěší program Lego Digital Designer, díky kterému si můžete stavět vaši oblíbenou stavebnici přímo na počítači ve formátu 3D.

Nikoho asi moc nepřekvapí, když vám prozradíme, že program byl vytvořen autory klasické Lego stavebnice.  Možná vás potěší rovněž fakt, že tato tvůrčí hra je zdarma, jediné co zde lze platit, jsou návody. Hra funguje nejen na Windows, ale rovněž na počítačích Apple a Mac OS.

Tato hra vám umožní nejen návrat do dětských časů, ale můžete si s její pomocí rovněž procvičovat prostorové vnímaní a tvořivost. Je to také ideální způsob, jak naučit vaše dítě práci na počítači, základy práce v grafických programech a zároveň si společně užít zábavu při stavbě.

Program ovládáte pomocí myši, není náročný na ovládání a práce s ním je dosti jednoduchá, ale pokud chcete poznat všechny skryté možnosti programu, které jste dosud neodhalili, pravděpodobně z důvodu, že oplývá opravdu velkým množstvím možností, pomůžou vám internetové tutoriály, které naleznete například na stránce autorů projektu: http://ldd.lego.com/getstarted/default.aspx

I přes to že program má nejen širokou škálu možností, ale i předmětů, které můžete postavit, včetně doplňků, postaviček atd. Nemůžete očekávat, že v programu naleznete každou kostičku, které byla kdy navržena, když vezmeme v úvahu, že tato celosvětově úspěšná stavebnice je na trhu od roku 1949, zabíral by program asi o mnohem více místa, což by mnohé stavebnicové náruživce právem odradilo.

Vaše stavebnicové projekty si můžete samozřejmě ukládat a pokračovat v jejich stavbě později, rovněž si je můžete vyfotit, natočit, vytisknout atd.

Nezapomeňte ovšem na to, že pocitu držet kostičky v ruce a slyšet typické zvuky lego stavebnice se jen tak nějaký program nevyrovná i kdyby byl sebelepší, ale za pokus to určitě stojí. Tento program můžeme na otestování vřele doporučit, věříme, že se při stavbě pobavíte stejně jako my.

Kristýna Jahnová

Rate this post

1 komentář k Lego na pc

  1. Díky za tip,

    ve 28 letech jsem už sice trochu „odrostlé“ dítě, na dětství s Legem ale vzpomínám v dobrém a rád si ho touto formou připomenu.

    Všem fandům PC a Lega doporučuji také Lego Mindstorms, ze které se dají stavět (a programovat) roboti. Osobně vlastním tuto, sice už starší stavebnici, ale užil jsem si s ní spoustu zábavy – rozhodně je určená nejen dospívajícím.

    http://www.kostickylega.cz/lego-mindstorms/lego-mindstorms-2013-31313

    Jakub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.