WordPress: Jak vložit reklamu dovnitř článku

Tento návod vám pomůže do vašeho webu nebo blogu vkládat reklamu ještě efektivněji a nenápadněji, přímo do obsahu napsaného článku.

Vložit AdSense nebo obdobný typ PPC reklamy (dejme tomu třeba reklamu z partnerské sítě Sklik a podobně) není zas až takový problém a existuje k tomu řada pluginů, ostatně ani ruční editace tématu nevyžaduje žádný zvláštní zásah, prostě stačí najít správné místo v kódu a tam zkopírovat reklamní kód.

Jak však postupovat v případě, kdy chceme vložit reklamu přímo do obsahu stránky a nechce se nám jaksi ručně článeček po článečku procházet, přepínat do režimu html editace kódu a tam pak dodatečně vkládat reklamu? To už vyžaduje opravdu trošku programátorské zručnosti, zejména co se jazyka php týče. S tímhle návodem to ovšem zvládne už naprosto každý, takže zvýšení příjmů z reklamy a umístění dalších reklamních bloků na ještě rafinovanějších místech už na vašem blogu nebude stát nic v cestě. Jak tedy na to?

Nejprve si vytvořte v textovém editoru pomocný soubor a vložte do něj tento obsah (při kopírování z této stránky může dojít ke změně některých znaků, proto si po vložení ještě raději kód překontrolujte, jestli vypadá i ve vašem textovém editoru stejně jako zde):

<?php
 $content = apply_filters('the_content', $post->post_content);
 $save = explode("</p>", $content);
 $count = 0;
 $arrsize = count($save);

 foreach ($save as $a) {
  if ($count == 2) {
   echo "<div style=\"margin-left:2px; margin-top:-2px;\">";
 ?>

   <!-- Reklama -->

   <!-- konec reklamy -->

   <?php echo "</div>";
  }

  $count = $count + 1;

  echo $a. (($count == $arrsize) ? "" : "</p>");
 }
 ?>

Do bloku, kde je označeno, že má být vložena reklama, pak vložte kód reklamního systému, který chcete na stránce zobrazovat.  Nastavení obsažené v tomto souboru zaručí, aby se po každých dvou odstavcích tato reklama automaticky zobrazila.

Soubor pak pojmenujte třeba pomocny.php a přes ftp ho nahrajte do adresáře vašeho tématu – je to tedy cesta wp-content/themes/jménošablony.

V dalším kroku pak otevřete soubor single.php a v něm najděte řádeček, kde se píše o řetězci the_content a pod něj vložte příkaz, kterým se vloží kód ze souboru pomocny.php. Takže pak dotyčné místo v tomto souboru bude vypadat třeba takto:

<?php the_content('<p>Read the rest of this entry &raquo;</p>'); ?>
<?php
include 'pomocny.php'
?>

Teď se podívejte na stránky na vašem webu, a reklama už by se uvnitř příspěvků měla začít úspěšně zobrazovat. Užijte si další eura tekoucí do vaší kapsy a jestli chcete, můžete nám poděkovat třeba odkazem na tuto stránku, která vám to umožnila 😀

Rate this post

3 komentářů k WordPress: Jak vložit reklamu dovnitř článku

 1. Dobry den,

  Rad bych se zeptal na nejlepsi cestu realizace.

  Chci publikovat pro CR a SR republiku.
  Proto mam dve (stejne) domeny lisici se koncovkou (priklad):

  Web.cz
  Web.sk

  Moje predstava je, ze vlozim clanek v češtine na web.cz.
  Clánek prelozim do slovenskeho jazyka a vložím na web.sk.

  Je to vhodne (spravne) reseni nebo je to komplikovane vzhledem na vyhledavani v Google.
  Google adsence nebude to brát jako kopírovani?

  Dekuji
  Radek

 2. určitě to proti pravidlům google adsense není, ani by to neměl google nijak penalizovat.. adsense se nesmí vkládat jen na weby co jsou v jazycích, ve kterých se nedá přes google inzerovat

  možná vzhledem k malým odlišnostem češtiny a slovenštiny by se to dalo i automatizovat přes automatický překlad např. pomocí google translate

 3. prosím o radu, udělal se to dle návody, reklama se zobrazuje ale vlastně každý článek se zobrazí nadvakrát, dík za radu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *