Aktualizace Windows XP

Podrobné informace o nastavení aktualizací Windows XP. Kde najít aktualizace ke stažení, jak zapnout nebo vypnout aktualizace ve Windows.

I když by se zdálo, že po nainstalování systémy by měly Windows být už kompletní a žádné další stahování jakýchokoliv součástí systému, tím méně aktualizací, by už nemělo být absolutně potřeba, skutečnost je jiná. Potřeba neustálého stahování dalších aktualizací je dána především tím, že operační systém je velice komplexní software a sestává se z tolika dílčích součastí, že naprosto bezchybný chod systému jako celku, stejně jako všech jeho součástí vedle sebe, bez toho aby docházel za určitých situací k více nebo méně nebezpečným kolizím, je téměř nemožné.

Do této úvahy ještě přidejme fakt, že přichází stále nový hardware, který samozřejmě se systémem taktéž potřebuje nutně kooperovat a dojdeme k závěru, že aktualizace systému je nanejvýš důležitá údržbová činnost, kterou bychom měli mít co možná nejvíce pod kontrolou.

Aktualizace ke stažení

Ústřední stránka pro aktualizace všech Windows je http://update.microsoft.com – stránka se korektně zobrazí bohužel pouze v Internet Exploreru. Automaticky se detekuje verze vašeho systému a budou vám nabídnuty aktualizace, které si můžete ihned stáhnout.

Jak zapnout a vypnout automatické aktualizace

Správa zapnutých a vypnutých aktualizací se nachází pod nabídkou Start > Ovládací panely > Zabezpečení. Zde zvolte Centrum zabezpečení a zapněte nebo vypněte automatické aktualizace, podle toho, kterou operaci právě chcete provést.

Rate this post

3 komentářů k Aktualizace Windows XP

  1. Ked PC mi neide dobre ,slabo,dlho nacitava stranky tak tento subor ci co „LU5.exe“mi zatazuje CPU na 90%. Je to asi nestiahnute liveupdate ,ako sa mam toho zbavit prosim Vas .Velmi pekne Vam vopred dakujem,som uz z toho prec.

  2. Pingback:

  3. Dobrý den.Jak se dá přejít z xp na 7,je na to nějaký program?
    děkuji. Lípa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *