Jak zobrazit heslo na wifi

Zaheslovaných bezdrátových sítí s přístupem přes WEP, WPA a další kódování přibývá a pamatovat si všechna hesla není v lidských možnostech. Přinášíme proto přehled postupů, jak se dostat k uloženým heslům na wifi v jednotlivých typech zařízení.

Windows 8 (8.1)

V nových Windows se dostat k uloženému heslu do aktuálně připojené wifi sítě není nijak zvlášť složité, je to však poměrně dovedně skryto tak, aby na to málokdo přišel.

 • Stiskněte klávesu Win nebo vpravo dole na liště klikněte na ikonku Start a vyhledejte Centrum síťových připojení a sdílení.

Vyhledání centra připojení

 • Klikněte na název sítě, ke které jsou v současnosti připojeni.

Centrum připojení

 • Zobrazí se dialog informující o stavu wifi. Zde klikněte na položku „vlastnosti bezdrátového připojení“.

stav wifi

 • V dialogu informujícím o těchto vlastnostech se pak přepněte na kartu „zabezpečení“.

Vlastnosti sítě

 • Zde pak už stačí kliknout na zaškrtnutí „zobrazit znaky“ a měli byste před sebou mít heslo, co je používáno k připojení.

heslo

 

 

Android

Na telefonech a mobilech s Androidem řady 2.x a 4.x nelze přímo zobrazit uložené heslo pro wifi sítě. Pokud máte telefon s rootem (tj. právem pro plný přístup k systému), dá se to vyřešit pomocí pomocné aplikace WiFi Pass Recovery & Backup (ke stažení z Google Play zde). Využití aplikace probíhá takto:

 • Program spusťte a udělte mu superuser přístup (tj. přístup pro root uživatele).

root

 • Pak už není v zásadě potřeba dělat nic – přímo před vámi je seznam názvů wifi sítí, přes které se mobil připojoval na internet a přehled uložených hesel. Hesla lze odtud přímo zkopírovat a dále použít.

přehled wifi (android)

iOS (iPad / iPhone / iPod)

Pokud máte přenosné zařízení od Applu a rádi byste zjistili, jaké heslo mají wifi sítě, které máte uloženy, jednoduchý postup jak to zařídit bohužel neexistuje. K tomu, abyste se dostali k těmto datům, musíte nejprve provést tzv. jailbreak. Jailbreak je operace, která významně rozšiřuje možnosti zařízení tím, že otevírá přístroj i pro operace, které jsou ve výchozím nastavení iOS zakázány. Konkrétně například lze na jailbreaknutém zařízení instalovat i aplikace, které Apple neschválil pro umístění v Appstoru, nahrávat nové vzhledy prostředí a využívat plně potenciál hardware. Pokud ho chcete provést, postupujte následovně:

 • Vypněte v systému žádost o přístup k heslu. (Nastavení > Obecné > Uzamčení > Nikdy)
 • Z webu evasi0n.com si stáhněte pomocné soubory

evasi0n

 • Stáhne se archiv typu zip, ve kterém jsou uloženy dva soubory – evasi0n7.exe a readme.txt. Rozbalte .exe soubor, připojte mobilní zařízení a spusťte aplikaci. Automatický proces by měl během chvilky být zahájen.

jailbreak

 • Operace trvá několik minut, v jejím průběhu se telefon nebo tablet restartuje. Po restartu klikněte na ikonku Evasi0n, počkejte až se provedou poslední změny a na ploše by se měla následně objevit aplikace Cydia.
 • Z Cydie pak stáhněte aplikaci WiFi Passwords (odkaz zde), která slouží k zpřístupnění uložených hesel v iOS.

 

5/5 - (1 vote)

2 komentářů k Jak zobrazit heslo na wifi

 1. dobry den mne se misto hesla ukazuji tecky jen

 2. Stručný, rychlý a funguje! Super a děkuju!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *