Activlan – recenze, diskuze, zkušenosti

Zhoršení sluchu začíná nenápadně a vypadá zprvu jako banální problém. Postupem času však může významným způsobem ohrozit celkovou kvalitu života postiženého. Jak s ním účinně bojovat?

Proč nám slábne sluch

Zdá se to zpočátku jako poměrně nevinná a do jisté míry úsměvná záležitost. Televizi nebo rádio si musíme dávat více nahlas a častěji se svého okolí ptáme: „Co jsi říkal?” Neřešená situace se však stále zhoršuje. Se svým okolím se máme potíže domluvit, stydíme se pořád svých blízkých ptát, co nám chtěli sdělit, tak se sociální interakci vyhýbáme. To může vyústit v nepříjemnou izolaci takto postiženého člověka, který se pak stydí chodit do společnosti, až prakticky neopouští svůj domov. Ztráta sluchu tak v krajním případě podnítí i rozvoj depresivních stavů.

Současná doba přitom klade na náš sluch čím dál vyšší a vyšší nároky. Hluku se prakticky nelze vyhnout, zejména ve městech je všudypřítomný. Intenzivní doprava, ale také neustále puštěný televizor nebo třeba hudba, ať v restauracích, obchodech. Uši si zkrátka „neodpočinou”. Což je chyba, sluch je jedním z nejdůležitějších smyslů, který nám výrazně pomáhá se orientovat v našem okolí. Měli bychom si ho tudíž naopak důsledně chránit.

Problematické jsou také prodělané ušní onemocnění v dětství, díky jejichž vlivu můžete mít v pozdějším věku se sluchem potíže. Negativně se na něm mohou podepsat i situace jako návštěva příliš hlučného koncertu nebo změny tlaku způsobené kupříkladu potápěním. A v neposlední řadě doprovází slábnutí sluchu i tak přirozený jev jako stárnutí. Prvotní příznaky na sobě začínáme pozorovat již okolo čtyřicátého roku věku. Poznáte to především na vysokých tónech. Na vině je snižování receptorů buněk vnitřního ucha. Nicméně ohroženy jsou stále mladší věkové skupiny, poruchy sluchu vás mohou postihnout již krátce po třicátých narozeninách.

Jak řešit problémy se sluchem

Zejména pro pacienty ve vyšším věku nemusí být nejlepší alternativou operační výkon. Ten s sebou totiž přináší řadu komplikací, například neurologických. Mnozí se proto zkoušejí uchýlit k neinvazivním metodám léčby.

Nošení naslouchátek nicméně pro řadu osob představuje nepřijatelnou alternativu. Jsou vidět a stávají se tedy jakýmsi stigmatem, v podstatě přiznávají postupující věk nebo zdravotní postižení, se kterým se pojí určité předsudky okolí. Stále se rovněž jedná o elektronický přístroj. A jeho ovládání může být zejména pro seniory poměrně komplikovaným úkonem.

Ztrátu sluchu lze ovšem řešit i diskrétnější metodou. Je jí čistě přírodní preparát Activlan.

Co je Activlan a co obsahuje

Kúra je založena na ryze rostlinných přísadách. Jejich působením dochází ke zvýšení proudění krve v mozku, následně se mohou regenerovat sluchové buňky a rovněž je umožněna podpora regeneračních procesů sluchového nervu. Mizí stejně tak problémy se sluchem na vyšší vzdálenosti, sluch se i v takovémto případě zostřuje a zvyšuje se citlivost ucha. Což znamená v konečném důsledku až 80% zlepšení.

activlan
Zobrazit větší obrázek

Klinickým testováním byla současně prokázána absolutní bezpečnost léčby. Dávka účinných látek je přísně kontrolovaná tak, aby stále byla pro pacienta bez jakéhokoli rizika. Preparát obsahuje konkrétně extrakt jinanu dvoulaločného, což je na poruchy sluchu velmi hojně užívaný přírodní prostředek, dále se jeho účinek podporuje ve složení koenzymem Q10 a zinkem.

S užíváním tohoto přípravku odpadá diskomfort v podobě nošení naslouchátek, která mohou navíc zvyšovat únavu uživatele kvůli tomu, že mozek je zahlcen přemírou podnětů, které nejsou žádoucí. Sluchadla totiž mimo řeči zachytávají všechny zvuky z okolí. Vy se proto cítíte unavení, což se může projevovat až bolestí hlavy nebo poruchami spánku.

S tímto doplňkem navíc dochází ke zlepšení sluchu trvale, nikoli pouze po dobu používání, což se podepíše na celkové psychické kondici pacienta a vyšším množství energie, se kterou se budete moci opět začít věnovat svým oblíbeným činnostem. Tak vám díky Activlan znovu stoupne sebevědomí.

Nicméně je potřeba i tady pamatovat na pravidelnost, jinak se nedostaví žádoucí efekt. Přípravek se proto nehodí pro ty z vás, kteří jej nedokáží disciplinovaně užívat. Denně je zapotřebí polykat dvě kapsle, a to před jídlem. Balení celkem obsahuje třicet 1000 mg kapslí.

Pokud máte tedy často zapomínáte a máte problémy s většími tabletami, pravděpodobně to pro vás může být limitujícím faktorem a koupi tohoto přípravku byste si měli důkladně rozvážit.  Podobně jako u dalších přípravků založených na extraktu z ginkgo biloby by se mu měly vyhnout těhotné a kojící ženy. Existuje riziko krvácení, případně by také mohl navodit předčasné stahy. Stejně tak není určen dětem.

Výhody

 • bezpečný produkt na rostlinné bázi
 • žádné vedlejší účinky
 • volně dostupný bez lékařského předpisu
 • vhodný pro všechny věkové kategorie

Nevýhody

 • vysoká cena
 • nehodí se pro těhotné a kojící ženy a děti

Recenze uživatelů

Účinnost přípravků nejlépe dokazují příběhy pacientů, kteří ho sami na vlastní kůži vyzkoušeli. Co říká jedna z řady pozitivních recenzí?

activlan recenze

Srovnatelné přípravky

Srovnatelné doplňky zaměřené ryze na zlepšení sluchu prakticky dnes dostupné nejsou. V tomto směru je tak Activlan naprostým unikátem. Na trhu existuje ovšem celá řada prostředků obsahujících primárně extrakt ginkgo biloby. Navzájem se především liší jednotlivé preparáty obsahem účinné látky, případně doplněním o další složky. Pojďme si tedy představit alespoň některé alternativy.

AUSTRALIAN REMEDY Ginkgo 2500 mg 100 kapslí

australian remegdy gingko

Výhodou tohoto přípravku je především vysoká koncentrace účinné látky – hned 2 2500 mg v jediné tabletě, což představuje jednu z nejvyšších dávek. Stačí užívat pouze jednu tabletu denně, pak vám kúra vydrží na více než tři měsíce. Primárním účinkem, který garantuje výrobce, však v tomto případě není působení na sluch, nýbrž se odvolává na schopnost normalizování činnosti mozku. Tablety lze vzhledem k čistě přírodnímu složení užívat dlouhodobě. Za jedno balení však zaplatíte poměrně vysokou pořizovací cenu.

JOALIS AURIDREN – UCHO 50 ML

JOALIS AURIDREN UCHO 50 ML

Užívá se ve formě kapek, což může být pro některé pacienty pohodlnější než kapsle. Nicméně jeho primárním úkolem je odstranit mikrobiální ložiska, která se mohou stát důvodem zhoršení sluchu. Zaměřuje se tedy v podstatě pouze na jedinou příčinu a v ostatních případech je užívání bezpředmětné. Hlavní složku v tomto prostředku tvoří opět jinan dvoulaločný, mimo to směs doplňují extrakty dalších bylin. Koncentraci výrobce uvádí v rozmezí objemu 0,05 až 0,08 % od každé rostliny, konkrétněji ovšem složení bohužel nerozepisuje.

GS Ginkgo 60 PREMIUM 60+30 tablet

Jde o prémiový přípravek obsahující extrakt z mladých lístků ginkgo biloby. Speciální technologie by přitom měla zaručovat vysokou koncentraci účinných látek v doplňku (24 % ginkgoflavono­glykosidů a 6 % terpenolaktonů). Jeho účinek je navíc podpořen i o další rostlinné extrakty. Nicméně opět nejde primárně o prostředek určený na korekci problémů se sluchem. Výrobce se odkazuje na celkovou schopnost jinanu dvoulaločného zlepšit funkci mozku a zvýšit prokrvování.

OLIMPEX Ginkgo Biloba 150 tbl. + 100 tbl. ZDARMA

OLIMPEX Ginkgo Biloba

Doplněk stravy od českého výrobce je založený výhradně na extraktu z jinanu dvoulaločného. Měl by svými účinky přispět opět ke zlepšení činnosti mozku, ale také periferního oběhového systému, to znamená zraku a sluchu. Výhodou je sice jednorázová nižší pořizovací cena za balení, nicméně se vám také na druhou stranu dostane nižší koncentrace účinné složky.

Shrnutí

Další informace o Activlanu najdete ZDE

Přípravek Activlan je svým konceptem na trhu naprosto unikátní. Jestliže vás tedy neodradí nutnost pravidelného užívání, rozhodně se vyplatí ho vyzkoušet a otestovat jeho účinky na vlastní sluch. Objednat můžete na této adrese.

 

1 komentář k Activlan – recenze, diskuze, zkušenosti

 1. Jak jsem četl a četl, bohužel ty uměle vytvořené recenze, tak by ACTIVLAN mohl pomáhat zlepšit sluch.
  Avšak opak je pravdou, žádný Jinan dvojlaločný v tabletách není,ale pouze zinek a magnesium. Je pravda, že tyto prvky neškodí, naopak někomu mohou prospívat. Já jsem však utrpěl problém se žlučníkem, kdy jsem dostal záchvat protože nesnáším zinek a já si bohužel složení tablet přečetl až pak
  Nedoporučuji, n e d o p o r u č u j i tyto tablety užívat jedině tomu kdo občas trpí na křeče v lýtku. Jinak obnově sluchu nepomáhají a utratíte zbytečně 990,- Kč
  Přejí všem kdo to čte pevné zdraví Olda Kuťák
  A hlavně nenaběhněte těm lumpům jako já !!!!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *