Bolesti zad jsou nejčastější problémy pohybového aparátu. Jak nad nimi vyzrát?

Bolesti zad jsou nejčastější problémy pohybového aparátu. Jak nad nimi vyzrát?

Do ordinace každého praktického lékaře denně přijde spousta pacientů s palčivými bolestmi zad. Pohybový aparát člověka je totiž hodně zatěžován, ať už sedíte pouze u počítače, nebo zvedáte celý den těžká břemena. Bohužel, neexistuje univerzální lék, který by si poradil se všemi druhy bolestí zad. V následujících řádcích se podíváme, kdy pomůže pouhé cvičení a kdy se bez naordinovaných léků prostě neobejdete.

Nepříjemné bolesti bederní páteře signalizují, že něco není až tak v pořádku, jak se na první pohled zdá. Zatímco v některých případech s potížemi zatočí několik cviků, v některých situacích je žádoucí návštěva odborníka. Záda mají čtyři kritická místa, v nichž se bolesti nejvíce koncentrují, a to krční páteř, kříž, přechod krční páteře v hrudní páteř a celá páteř.

Když bolí celá páteř

Časté a neustávající bolesti zad většinou způsobuje prochladnutí. Určitě to znáte, snažíte se zůstat v klidu, ležet, odpočívat, ale křeče v páteři jsou stále silnější. Dopřejte problematickým partiím dostatečné teplo, protože většinou za problémy stojí prochladnutí. Vše se zhorší, pokud se přidají ještě bolesti kloubů.

V takovém případě na scénu přichází slabší lék určený na záněty a bolesti, jako je například mast Olfen.

U krční páteře masáž nepomůže

Pokud si řeknete, že při sezení u počítače se vám nemůže nic stát, potom jste na omylu. Špatné sedací návyky totiž přetěžují krční páteř, což může vést až k jejímu zablokování. V létě zase krční páteři neprospívá klimatizace či průvan.

Jestliže se ptáte, co na bolest zad, máte hned několik možností. Nejlépe účinkují různé masti a gely, jimiž si necháte promasírovat nemocnou část zad. Obtížím se zády se dá předcházet různým cvičením, správným držením těla a například i plaváním.

1 komentář k Bolesti zad jsou nejčastější problémy pohybového aparátu. Jak nad nimi vyzrát?

  1. Mně také hodně bolely záda. Už od mlada jsem citlivá na prochladnutí, se kterým byl spojený i zánět močového měchýře. Čím je člověk starší, tím je opatrnější. Já jsem si proto koupila vlněné vesty z https://www.vlnenezbozi.cz/ , které mi záda drží krásně v teple a od té doby mám pokoj. Nosím je skoro celý rok, protože nesnesu, když mi na záda trochu táhne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *