Grey Active Ultra – recenze, diskuze, zkušenosti

Ani zdaleka se netýká pouze stárnutí, byť je pro něj tento nepříjemný projev zcela charakteristický. O čem je řeč? O šedivění vlasů. Trápí i vás?

Kdy můžeme čekat první šediny a jak přesně vznikají

V každém vlasu máme buňky, které se nazývají melanocyty. Ty produkují pigment jménem melanin zodpovědný za barvu vlasů. Čím je ho více, tím jsou vlasy tmavší. Pokud ho začne ubývat, což je pro narůstající věk naprosto typický jev, vlasy postupně šednou. Jakmile funkce melanocytů vyhasne zcela, vlasy zbělají.

K šedivění vlasů dochází u mužů okolo třicátého roku věku, u žen zhruba o pět let později. A pak už tento proces s každými dalšími sfouknutými svíčkami na narozeninovém dortu pokračuje, v padesáti mu podlehne už zhruba polovina vašeho vlasového porostu. Máte-li to štěstí, že vaši rodiče si našli první šedivé vlasy již ve dvaceti, s největší pravděpodobností navíc můžete vlivem genetiky čekat stejný scénář i u sebe.

Co s tím můžeme udělat sami

Rozhodně přestat kouřit. Nikotin se totiž podílí na úbytku melaninu. Pak za šedivěním často stojí i zdravotní problémy. Prvním důvodem může být špatná funkce štítné žlázy. Druhým potom nedostatek vitamínu B, což může být i sekundárním symptomem řady dalších onemocnění. Rozhodně tedy nic nezkazíte tím, když se vydáte k lékaři. Jste podle něj v pořádku, ale vaše kštice stále více a více „stříbrní“?

Na sebevědomí nám zaručeně taková hříva nepřidává a obratem utíkáme do drogerie pro krabičku s barvou na vlasy. Nemíníme si připadat staří, takže absolvujeme proces barvení obnášející charakteristický odér z barvy a neodstranitelné kapky na nejrůznějších površích. Navíc vás už za několik málo týdnů čekají viditelné odrosty a celou proceduru je potřeba opakovat. Situace má ovšem i jiné řešení. Představíme si přípravek, se kterým může být likvidace šedin mnohem jednodušší.

Co je Grey Active Ultra a co dokáže

Obsahuje především kombinaci tří aktivních látek: brusnice borůvky, látky PABA a koenzymu Q10. Co dokáží?


grey active ultra
Větší obrázek na webu výrobce

Brusnice borůvka obsahuje vysoký podíl antioxidantů, tím dokáže oddalovat stárnutí buněk. PABA je zase kyselinou, která je nenahraditelnou složkou v lidském organismu. Prospívá pleti, nehtům a právě vlasům a napomáhá udržovat jejich pigmentaci. Koenzym Q10 je v podstatě obdobou vitamínu, který se vyskytuje se v celém organismu. Všechny buňky si díky němu udržují svoji optimální funkci. Podíl koenzymu Q10, tělu vlastní látky, začíná klesat již okolo dvacátého roku. Do té doby si tělo dokáže jeho potřebnou stabilní hladinu udržet samo. Protože látka se coby antioxidant stará především o ochranu buněk proti stárnutí, v kosmetice se již dlouho využívá v krémech proti vráskám.

Díky tomuto jedinečnému spojení může po měsíčním užívání doplňku dojít k úbytku počtu šedivých vlasů až o 67 %.

Zjistit další podrobnosti o Grey Active Ultra můžete ZDE

Jak se užívá, pro koho je vhodný

Jde o produkt obsahující výhradně tělu zcela přirozené složky. Nemá proto žádné vedlejší účinky. Preparát je vhodný pro muže, stejně jako pro ženy. Nemusíte si díky němu barvit vlasy a není potřeba ani žádným způsobem měnit zažité kosmetické rituály. Vlasy si myjete a dál upravujete tak, jak jste zvyklí.

Užívá se ve formě kapslí klasicky zapitím malým množstvím vody. Nevýhodou tedy je, že na spolknutí pilulek musíte pamatovat. Denní dávka činní dvě tabletky. Doplněk, jak vyplývá z povahy jeho užívání, není proto příliš vhodný pro ty zapomnětlivé z vás a také ty poněkud méně disciplinované, kteří si na něj vzpomenou jednou za několik dní. Je potřeba ho brát skutečně důsledně a pravidelně.

Malý tip: Pokud máte problém s polykáním tablet a okamžitě se začínáte dávit, přitom vám ale nepomáhá dost zapíjet, než vzdáte jakékoli pokusy o to do sebe pilulku dostat, zkuste si ji přimíchat do jídla. Povede se vám ji zkonzumovat snáze.

Výhody produktu:

  • šetrné složení
  • určeno pro muže i pro ženy
  • dlouhodobý efekt

Nevýhody:

  • pomalejší nástup účinku, je potřeba počkat cca měsíc
  • pro některé méně pohodlný způsob užívání

Recenze uživatelů

Co si o Grey Active Ultra myslí ti, kteří ho vyzkoušeli na vlastní vlasy? Z dostupných příznivých recenzí si můžeme přímo jednu citovat:

Jiné obdobné přípravky – srovnání

 

Reparex vlasová voda

reparex

 

Jak se dá odvodit už z názvu přípravku, jedná se o vlasovou vodu, to znamená, že se nanáší přímo na vlasy, stačí vmasírovat. Neznamená to ale, že by je pouze obarvila na povrchu. Pracuje na jednoduchém principu: Zoxidovaný melanin obsažený ve vlasech prostřednictvím enzymu zbaví kyslíku, tedy redukuje. Odebraný kyslík může být následně navázán na octan stříbrný. V praxi to jednoduše obnáší to, že vlasů ho dostanete vymytím či vyčesáním.

Pozor byste si měli dávat aplikované množství, jinak byste mohli skončit s načervenalou hřívou, pokud to přeženete. Na světle můžete pozorovat i při správném použití mírný nádech odstínu dofialova, nepřirozený tón vlasů je tak pro některé uživatele minusem. Také není vhodné nanášet Reparex před spaním – hrozí potřísnění ložního prádla. Technika nanášení je tedy náročnější a vyžaduje určitý cvik, na druhou stranu první výsledky se dostavují rychle: Už zhruba za dva týdny. Výrobce nabízí zvlášť produkt označený jako pro ženy a zvlášť pro muže.

Grecian 2000 vlasová voda

Taktéž před sebou máme vlasovou vodu, tedy rovněž slouží k vnější aplikaci. Ta by měla být zpočátku každodenní, později stačí výsledný efekt udržovat používáním jednou až dvakrát v týdnu. Funguje tak, že vytvoří pigment, který nahradí melanin chybějící v šedivém vlasů a tímto způsobem mu navrátí jeho přírodní barvu. Kvůli zachování přirozeného dojmu je nicméně rozhodně lepší nečekat na úplné obarvení vlasů a trochu šedin ponechat.

Grecian 2000 nijak neničí vlasy, vaše kštice naopak bude po aplikaci lesklá a působící zdravým dojmem. Přípravek totiž obsahuje také vlasový kondicionér. K efektu opětovného zabarvení vlasů dochází postupně, proto je velmi přirozený. První výsledky by se měly dostavit již zhruba po sedmi dnech používání, nicméně je možné, že podle síly vlasu a intenzity šedivého odstínu bude potřeba s aplikací vytrvat a než se dočkáte kýženého efektu, potrvá to až několik týdnů. Výrobce na trh dodává přípravek také ve formě pěny a krému. Ty mají výhodu ve snazším nanášení díky své hutnější konzistenci. Nicméně jsou momentálně hůře dostupné, většina distributorů má k dispozici pouze vodu.

Donnahair kúra

Do třetice rovněž vlasová kúra, která si dává za cíl zabránit šedivění. Na rozdíl od svých konkurentů navíc obsahuje keratin. Výrobce mimo to slibuje podložení účinku klinickým testováním. Efekt by se měl dostavit zhruba za dva týdny až necelý měsíc. Nanášení probíhá klasicky, malé množství vetřete na pokožku hlavy. Měli byste mít suché vlasy, do jejichž celé délky následně musíte přípravek rozčesat. Udržovací dávku stačí následně nanášet jednou či dvakrát v týdnu.

Výhodou je především to, že je schopen vrátit skutečně přirozený odstín. Balení vydrží poměrně dlouho, jelikož stačí aplikovat několik kapek. V případě tohoto prostředku se navíc nemusíte bát ušpiněného povlečení nebo límečků triček, protože nepouští. Díky obsahu keratinu se navíc postará o to, že vlasy budou pevnější.

Závěrem

Pokud si nechcete vlasy barvit a nebaví vás nutnost pečlivého nanášení jakékoli vodičky, jsou tabletky Grey Active Ultra jednoduchým řešením problémů s šedivějícími vlasy. Jde o unikátní produkt svého druhu, který se určen k vnitřnímu užívání a pro organismus je díky svému složení zcela neškodný. Jestliže vás zaujal a chcete si ho vyzkoušet sami, objednávejte zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *