Jak vyhrát nad úmornou bolestí svalů a kloubů

Jak vyhrát nad úmornou bolestí svalů a kloubů

Někdy vám bolest nedovolí vstát z postele, jindy vás přepadne nečekaně a vžene vám slzy do očí. Je jedno, jestli trvá několik hodin nebo celé dny, vždy dokáže život proměnit v peklo. Vezměte si k srdci hned několik dobrých rad, jak proti bolesti kloubů a svalů bojovat.

Pravidelný pohyb jako nejlepší preventivní opatření

Aby vás klouby a svaly nebolely, musíte se pravidelně hýbat. Stačí i 30minutová procházka jednou za den. Během ní se svaly i klouby protáhnou a prokrví. Pokud vám počasí nedovolí jít ven, zacvičte si doma. Když to zvládnete, udělejte několik dřepů, pokud ne: stačí zdvihat kolena jako když chcete překročit nějakou překážku.

Teplo, klid, koupel a bylinky

Na akutní bolest vždy zabere klid a teplo. Udělejte si horkou lázeň nebo nahřejte froté ručníky a přiložte na postižená místa. Úleva by se měla dostavit do několika minut. Do koupele je dobré přidat bylinky, výborné jsou levandule a měsíček lékařský, přidejte také hrst jedlového nebo smrkového jehličí. Po koupeli v klidu ležte minimálně hodinu. Pokud to nezabírá, pořiďte si hřejivé masti a aplikujte podle potřeby. Potřebujte rychlou úlevu? Použijte speciální Olfen® gel, který je přímo určen k tlumení bolesti svalů, zad a kloubů. V jeho složení je léčivá látka diklofenak, která efektně tlumí zánět a má i protirevmatické účinky. Malé množství gelu jemně vmasírujte na postižené místo, úleva od bolesti se dostaví velmi rychle. Pokud trpíte častou bolestivostí, je dobré mít gel neustále u sebe. Více se o účincích a správné aplikaci gelu dozvíte na http://olfen.cz/bolest-svalu.php.

Pomůže i strava!

Aby pohybový aparát fungoval správně, musí dostávat „palivo“ v podobě vitamínů a minerálů. Pro děti je důležitý přísun zejména nenasycených mastných kyselin a také vápníku. Dospělí musí dbát na dostatečný přísun vitamínu C a kolagenu. Všechny látky se sice nachází v běžných potravinách, jenže denní příjem často není dostačující. Je lepším řešením vsadit na některý z doplňků stravy a mít tak příjem důležitých látek pod kontrolou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *