Jak aktivovat sim kartu

Jak aktivovat sim kartu

Pořídili jste si novou sim kartu, ale nevíte, jak ji aktivovat? Poradíme vám! Užívejte si svého nového telefonního čísla co nejdříve.

Jak aktivovat sim kartu

S pořízením nového telefonního čísla (a často i nového mobilního telefonu) se většinou pojí aktivace sim karty. Možná máte strach, že se jedná o něco složitého a zdlouhavého. Není se však čeho bát. Přinášíme vám srozumitelný návod, jak aktivovat sim kartu.

Vysvětlíme vám, jak aktivovat sim kartu u T-Mobile, Go Mobil, O2, Vodafone a Můj kaktus.

Aktivace Twist karty od T-Mobile

Jak aktivovat hlasovou SIM kartu?

 1. Nejprve vložte sim kartu do telefonu
 2. Následně ji aktivujete snadno pomocí prvního hovoru
 3. Od uskutečnění prvního hovoru vám operátor v prvních 4 hodinách postupně aktivuje roaming, internet v mobilu, MMS a další sjednané služby. V tuto chvíli nebudou ještě plně funkční samoobslužné kanály (hlasový automat a internetová samoobsluha).
 4. Nyní již můžete telefonovat! Bylo to snadné, že?

Jak aktivovat datovou sim kartu?

Datovou sim kartu aktivujete snadno on-line na www.t-mobile.cz/aktivace-twist. Ve formuláři vyplníte telefonní číslo nové twist karty, výrobní číslo sim karty (ICCID) a e-mail, na který vám bude zaslán váš PIN, PUK a další informace.

Jak aktivovat sim kartu

Aktivace sim karty od GoMobil

Aktivací sim karty od GoMobil vás provede samoobsluha.

 1. Nejprve se přihlaste do samoobsluhy na muj.gomobil.cz.
 2. Po přihlášení se vám zobrazí vyskakovací okno (pop-up), ve kterém vstoupíte do aktivace sim karty. Klikněte tedy na Aktivovat sim.
 3. K aktivaci budete potřebovat PIN a ICCID, které jsou uvedeny přímo na plastové kartičce od sim karty.
 4. V dalším kroku vyplňte formulář s několika informacemi.
 5. Ve formuláři je třeba zadat poslední 4 číslice z ICCID, které naleznete na zadní straně plastové kartičky se sim kartou.
 6. Dále vyplníte PIN 1, který opět najdete na plastové kartičce, po setření ochranné vrstvy.
 7. Poté stačí kliknout na AKTIVOVAT.

Operátor nyní začne na aktivaci pracovat, což potrvá přibližně 30 minut od vámi odeslaného požadavku. Novou sim kartu zkuste po pár minutách vložit do telefonu a vyzkoušet, zda se již připojí k síti. Pokud se SIM k síti nepřipojí, zkuste telefon restartovat.

O úspěšné aktivaci by vás měl operátor informovat.

Aktivace sim karty od O2

S aktivací sim karty od O2 vám pomohou zaměstnanci O2. Pokud je však sim karta zaslána poštou, můžete aktivaci provést sami pomocí automatického hlasového systému na bezplatné lince 800 020 202.

Na toto číslo musíte zavolat z vaší původní sim karty, protože s novou ještě neaktivovanou sim kartou nelze volat. K aktivaci budete potřebovat PUK kód nové sim karty. Automatický hlasový systém vás provede jednotlivými kroky celé aktivace.

Aktivace sim karty od Vodafone

Aktivaci sim karty od Vodafone můžete provést hned několika způsoby.

 • Prvním z nich je aktivace v samoobsluze na muj.vodafone.cz, v sekci Služby – sim karta a telefon. V části aktivace vyplňte 19místné číslo z nové sim karty a následně klikněte na uložit.
 • Druhým způsobem je aktivace v aplikaci Můj Vodafone, v sekci Více – Naše síť. Vyberte aktivaci LTE SIM karty a 19místné číslo z nové SIM karty naskenujte.
 • Aktivaci lze provést také přes Linku péče o zákazníky, na telefonním čísle 800 770 077, nebo osobně přímo na prodejně Vodafone.

Jak aktivovat sim kartu

Aktivace sim karty od Mujkaktus.cz

Aktivaci sim karty od mujkaktus.cz můžete provést dvěma způsoby.

Aktivace sms zprávou

 1. Sim kartu vložte do telefonu
 2. Telefon zapněte
 3. Napište zprávu AKTIVOVAT a pošlete na 7350

Aktivace on-line

K aktivaci on-line potřebujete sim kartu a kartu, ze které se sim karta vyloupne. Online aktivaci provedete na majkaktus.cz/aktivovat kartu. V online formuláři pak vyplníte ICCID, PUK 2 a opíšete anti robotický text.

A máte hotovo!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *