Jak zlepšit ranní vstávání

To ranní vstávání! Komu by se ráno chtělo ven z vyhřáté postele? Jen málo komu! Ovšem i přes hlasité protesty jsou v životě někdy chvíle, kdy z postele chtě, nechtě ven musíme. A těch chvil je v životě více, než dost! Zatímco některým lidem nedělá včasné ranní vstávání žádný problém a neviditelný budík mají v sobě asi odjakživa, jiní jsou ochotni si  za pár dalších chvil ve vyhřátém pelechu měnit směnu nebo si brát dovolenou. Avšak vzhledem k omezenému počtu dovolenkových dní je toto řešení poněkud nevystačující. Jediným možným řešením tak zůstává stát se ranním ptáčetem! Ne nadarmo se totiž říká: ” ranní ptáče, dál do skáče”! My můžeme ještě dodat – více toho přes den stihne!

Ovšem pokud i vy patříte spíše k sovám a za ráno považujete dobu mezi 10-11 hodinou, nepůjde proměna v ranní ptáče přes noc. To jistě ne! Začít však můžete postupným zkracováním doby spánku. Pokud tedy běžně vstáváte v devět, nařiďte si budíka o dvacet minut dřív. Co týden, co tři dny pak ve zkracování pokračujte až na dobu, ve kterou chcete vstát, jakožto ranní ptáče!

spaní

Dalším bodem k úspěšné proměně je fakt, že se na každé ráno musíte těšit. Třeba jako malé děti na narozeninový dort. Proto si udělejte nějaký rituál, pusťte si hudbu, oblíbený film, jako kulisu a věnujte se chvilku sami sobě. Snídaně je zde velice důležitá. Časem přijdete i na to, že když si přivstanete je i vaše snídaně chutnější a bohatší, jelikož její přípravě můžete věnovat podstatně více času. Snídani také sřídejte a vybírejte pouze takové potraviny, které vám chutnají. Pokud si den předem zakoupíte váš oblíbený džem, hned po probuzení se na něj budete těšit. Tím pádem vyskočíte z postele mnohem snadněji.

Další motivací je i fakt, že ušetřený čas po ránu vám příjde vhod během celého dne. Najednou se vám den bude zdát o tolik delší! Ovšem pozor! Ušetřený čas po ránu je důležité věnovat sobě! Alespoň pro začátek proměny v ranní ptáče! Během rána si můžete zacvičit, připravit si dobrou svačinku do práce, nalakovat nehty, zvolit jiný styl líčení nebo se konečně pořádně učesat. Ovšem můžete se naučit vařit či začít s cizími jazyky. Je jen na vás, jak s ušetřeným časem naložíte. Už i půlhodinka navíc s vámi udělá divy. Nejlepší je na tom skutečnost, že jakožto ranní ptáče přijdete do práce mnohem připravenější, než vaše kolegyně, která opět vypínala budík do poslední chvíle!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *