Kdy si udělat těhotenský test

Těhotenství se datuje od prvního dne posledních měsíčků, nikoli od data soulože. Každá žena je individuum a vnímá příznaky těhotenství jinak. Nejrychleji a nejsnadněji určíte těhotenství za pomocí těhotenského testu, který závisí na průkazu těhotenského hormonu v moči. Díky těhotenskému testu si na otázku týkající se těhotenství můžete poměrně rychle a přesně odpovědět sama

Kdy si udělat těhotenský test.

Těhotenský test je ideální si udělat první den po očekávaném termínu menstruace, respektive první den skluzu menstruace. Nejideálnější je udělat si test hned ráno s první ranní močí, kdy je koncentrace těhotenského hormonu v moči nejvyšší. Pokud ranní moč použít nemůžete, otestujte se klidně během dne, ale raději nějakou dobu před použitím testu nepijte, aby se moč příliš neředila. Každý těhotenský test potřebuje několik minut, aby mohl vyobrazit výsledek – často jde jen o pár minut, než se zbarví kontrolní a testovací čárka. Doporučuje se podívat se na výsledek až cca po deseti minutách, kdy by měl být již výsledek zcela zřetelný. Může se stát, že v počátku těhotenství, kdy je hladina těhotenského hormonu zatím příliš nízká, nebo jste otěhotněla později, než si myslíte, test vykáže falešný negativní výsledek. Pokud se nedostaví menstruace, test zopakujte za několik dní.

těhotenství

Běžné léky a antibiotika výsledek testu neovlivní, stejně tak ani hormonální antikoncepce, jak se někteří mylně domnívají!

Pozitivní výsledek – jak postupovat?

Pokud jste díky těhotenskému testu zjistili pozitivní výsledek, nebo pociťujete nějaké zvláštní obtíže, navštivte svého gynekologa. Téměř dva až tři týdny po vynechání menstruaci by měla být na ultrazvuku vidět přítomnost srdeční akce embrya, čímž se těhotenství potvrdí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *