Maska na vlasy: naslouchejte radám specialistů

Maska na vlasy: naslouchejte radám specialistů

Zdraví a krása vlasů není jen darem přírody, ale je to také výsledek důkladné péče. Kvalitní vlasová péče by neměla obsahovat pouze šampon a kondicionér, ale aktivnější kosmetické přípravky, jako například masku. Proč je tak důležitá a jak ji vybrat? To se dozvíte v následujícím článku.

Kosmetický trh nabízí různé typy vlasových masek, které se liší svým složením a aktivními složkami. Pokud chcete vybrat masku, která se hodí právě vám, potřebujete přesně vědět, jaký typ vlasů máte.

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

Suché vlasy. Lámavé, matné a s roztřepenými konečky potřebují šetrnou péči. Odborníci doporučují kombinovat hloubkově hydratační a výživné masky, například na bázi keratinu a chmele. Tyto složky normalizují hydrolipidovou rovnováhu vlasové pokožky a vyhlazují vlasy. Nanášejte jeden týden hydratační, následující týden výživnou masku. Tímto střídáním masek viditelně zlepšíte stav vlasů. Další možnost je aplikace výživné masky po celé délce vlasů a hydratační masky pouze na konečky. Pro ty, kteří mají suché vlasy po celé délce (včetně pokožky hlavy), se budou hodit vlasové masky na bázi olejů. Ve složení hledejte přírodní oleje z kokosů, gardénie, růže a léčivé byliny. A nezapomeňte, čím více vitamínů, tím lépe!

Mastné vlasy. Vyhýbejte se maskám, které se aplikují na pokožku hlavy. Vlasové masky na bázi velmi výživných olejů mohou vlasy zatěžovat a způsobit ještě rychlejší maštění. Ve složení hledejte aminokyseliny, lipidy, extrakty z bylinek či proteiny. Pro mastný typ vlasů se budou hodit vlasové masky pro objem, lesk, vyhlazení či osvěžení. Masku na vlasy aplikujte pouze na vlasy, nikoli na vlasovou pokožku.

Tenké vlasy. Pokud máte tenké, ale husté vlasy, ideální variantou bude vyhlazovací a zvlhčující maska, která zabrání krepatění a elektrizaci. Pokud jsou vaše vlasy tenké a řídké, potřebují revitalizaci, výživu a sílu. U tohoto typů vlasů odborníci doporučují aplikovat speciální masky na pokožku hlavy, které posilují a vyživují vlasové folikuly, zlepšují krevní oběh a stimulují růst vlasů.

Normální vlasy. Pokud vaše vlasy patří k tomuto typu, máte štěstí. Při výběru masky se můžete soustředit na výsledek, kterého chcete docílit. Vyhovovat bude maska na vlasy pro objem, lesk, výživu, vyhlazení atd. A pokud se vám zdá, že konečky vlasů jsou roztřepené, kombinujte vaši zvolenou masku s výživnou, tu nanášejte pouze na konečky vlasů.

1 komentář k Maska na vlasy: naslouchejte radám specialistů

  1. Je pravda, že na trhu jsou tuny a tuny různých “přírodních” vlasových kosmetik. A je docela těžké si vybrat. Nejlepší samozřejmě je si vyrobit doma třeba zrovna masku na vlasy přímo ze surovin (tvaroh, vejce…atd). Ale jelikož nemám čas, tak jsem si našla přímo tuto přírodní vlasovou kosmetiku a nemohu si tedy stěžovat. Trpím na mastné a “unavené” vlasy a už teď po pár použitích to vypadá trochu víc k světu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *