Somasnelle Gel – recenze, zkušenosti

Somasnelle Gel – recenze, zkušenosti

Křečové žíly neboli varixy patří v naší populaci mezi poměrně rozšířená onemocnění. To však nikterak nesnižuje závažnost tohoto problému, díky kterému se snižuje kvalita života hned v několika ohledech. I já jsem se s křečovými žilami potýkal a hledal způsoby, jak jejich dopady alespoň zmírnit. Nevzhlednost, bolesti, pálení a svědění nohou i strach z toho, že moje křečové žíly se časem rozvinou v závažnější onemocnění mě dovedly k zájmu o možnosti jejich léčby a tím pádem i k informacím o přípravku Somasnelle Gel (odkaz zde).

Proč Somasnelle Gel?

Křečové žíly vznikají coby deformace žil z důvodu oslabení cévních stěn. V jeho důsledku dochází ke vzniku typických vystouplých útvarů, díky kterým nebyl na moje nohy nikterak pěkný pohled. Estetické hledisko ale není to jediné, co je na křečových žilách špatné. Díky nim jsem často pociťoval palčivé bolesti nohou, někdy v podobě pálení, jindy jako bolest pulzující nebo křečovitou. Otoky či pocit těžkosti se pro mě potom staly věcí zcela běžnou.

V případě, že i vy zažíváte podobné pocity a symptomy, vaše pozornost by se měla stejně jako ta moje upřít směrem k řešení tohoto problému. Než se ale začnete zajímat o produkt jako je Somasnelle Gel, ujistěte se, že vaše křečové žíly nejsou projevem nějakého jiného, závažnějšího, cévního onemocnění. Zvláště v případě, že v oblasti nohou často pozorujete záněty nebo vředy, určitě svůj stav zkonzultujte s lékařem. Ten vážnější onemocnění pravděpodobně vyloučí, je však dobré mít jistotu. Pokud si jste ale jistí, že se ve vašem případě skutečně jedná o běžné křečové žíly, potom je na místě přemýšlet i o Somasnelle Gelu jako o jedno z několika možných způsobů léčby křečových žil. Vzhledem k tomu, že se jedná o čistě přírodní a šetrný přípravek, nikdo se nemusí bát komplikací při užívání, kontraindikace zde zkrátka nejsou.

Co je Somasnelle Gel?

Somasnell Gel je nový, čistě přírodní přípravek pro léčbu a následnou prevenci návratu křečových žil. Přípravek dokáže vyživovat buňky poškozených cév, jejichž stěny díky tomu zpevní a umožní jim fungovat jako v době, kdy ještě poškozeny nebyly. Somasnell Gel navíc funguje na základní úrovni oběhového systému a dokáže tak zabránit návratu křečových žil. K jeho správnému fungování navíc není třeba žádné podpůrné léčby, tím méně potom náročných a bolestivých chirurgických zákroků.

Přípravek Somasnell Gel je určen pro každého, kdo trpí na křečové žíly a nabízí mu následující výhody:

 • Nechirurgická, neinvazivní terapie křečových žil
 • Přírodní a šetrná léčba bez kontraindikace
 • Minimalizace bolesti
 • Výrazné zlepšení vzhledu nohou, zvýšení sebevědomí
 • Menší únava

Žádná léčba ale není samospásná a nevyřeší vše, vždycky mě proto zajímaly i nevýhody spojené s přípravkem Somasnelle Gel:

 • Přípravek neřeší vážnější cévní onemocnění, špatná indikace může vést ke komplikacím
 • Somasnelle Gel není hrazen pojišťovnou, jeho pořízení je plně hrazeno pacientem
 • Horší dostupnost, na objednání
 • V případě, že je hlavní příčinou křečových žil dědičný faktor, je třeba přípravek užívat pravidelně

Výhody a fungování Somasnelle Gelu

Křečové žíly mohou opravdu významně snížit kvalitu života. V nejhorší fázi byl pro mne každý krok utrpením, každý schod znamenal bolest a nepříjemné pocity. Výsledkem bylo, že jsem raději ani nevycházel z domu, nechodil jsem na procházky, vynechával jsem zábavu, zanedbával své přátele. Ve chvíli, kdy terapie zabrala, poškozené žíly se opět regenerovaly a začaly opět plnit svoji funkci, opět se mi otevřel svět, který pro mě na dlouhou dobu přestal existovat. Dnes si opět užívám procházek v přírodě, na které vyrazím rád sám i s přáteli.

V době, kdy jsem křečovými žilami trpěl i já, jsem si moc dobře uvědomoval, že toto onemocnění může mít velmi závažné důsledky. Zvýšené riziko infarktu a vzniku krevních sraženin (a následné trombózy) znamenají, že pokud svým křečovým žilám nevěnujete pozornost, dáváte všanc nejen své zdraví, ale i svůj život. V extrémním případě mohou křečové žíly vést k velmi vážným následkům. Ve chvíli, kdy alespoň snížíte četnost nebo závažnost jejich výskytu, budete mít dobrý pocit z toho, že jste pro své zdraví udělali opravdu hodně. Vše, co zvýší šanci na delší život, nebo sníží riziko amputace končetiny stojí za to!

Estetické hledisko křečových sil možná není to nejdůležitější, ale nevzhledné nohy ještě nikomu na sebevědomí nepřidaly. I já jsem to vnímal jako problém a nerad jsem nosil krátké kalhoty nebo kraťasy, dokonce i před blízkými přáteli nebo členy rodiny jsem se snažil své křečové žíly skrývat pod dlouhými kalhotami, bez ohledu na to, že venku třeba panovalo parné léto. Také návštěvy bazénů a koupališť jsem si prakticky zakázal. Styděl jsem se za své nohy, a to ovlivňovalo můj život. Vyhlazení a výrazná redukce křečových žil mě v tomto ohledu navrátila zpět do života.

Klasickým řešením křečových žil je v určité chvíli jejich chirurgické odstranění. Ze všech operací jsem měl vždycky velký strach a tahle nebyla žádnou výjimkou. Moc dobře jsem si uvědomoval, že operace znamená vždy velký zásah do organismu a může způsobit velké komplikace, nezřídka kdy větší, než je původní problém, který má řešit. Přípravek, který pacientovi umožní vyhnout se invazivnímu zákroku rozhodně stojí za pozornost. Je samozřejmě na místě přiznat, že v určitých specifických případech je chirurgické řešení nezbytné a pokud lékař označí stav za natolik vážný, že operace je jediným řešením a šancí na zlepšení stavu, je na místě se podle jeho rad řídit.

Hodnocení zákazníků

Žádný popis fungování jakéhokoliv přípravku nenahradí přímou osobní zkušenost, proto se vyplatí procházet web a hledat hodnocení lidí, kteří jej vyzkoušeli. Tak jsem to udělal i já a našel celou řadu pozitivních hodnocení přípravku Somasnelle Gelu. Svá hodnocení psali lidé převážně starší, tj. ti, kteří na křečové žíly trpí především.

Alternativy

Přípravků na trhu a metod, které stejně jako Somasnelle Gel nabízí řešení problému s křečovými žilami, je samozřejmě více. O chirurgickém řešení již byla řeč výše, pozornost jsem ale věnoval i neinvazivním alternativám. Za všechny mohu jmenovat např. ty následující:

 • Varikoflex balzám na křečové žíly je produkt hodně podobný popisovanému Somasnelle Gelu, jedná se též o přírodní přípravek, který ulevuje od bolestí i pocitů těžkých nohou.
 • Gel na křečové žíly Rutinol je další alternativou k Somasnelle Gelu, i on je vhodný při bolestech a otocích spojených právě s křečovými žilami.
 • VENORUTON FORTE patří do skupiny přípravků, které jsou dodávány v podobě tablet. Jejich užívání napomáhá zpevňovat žilní stěny a snižovat tak dopady křečových žil, resp. předcházet jejich vzniku.
somasnelle gel
Zvětšit obrázek

Shrnutí

Přípravek Somasnelle Gel je účinným přírodním prostředkem pro léčbu křečových žil a prevenci jejich vzniku. Pacienty dokáže z velké části zbavit bolesti, otoků i pocitu tzv. těžkých nohou. Významně se též podílí na vyhlazení kůže a zlepšení vzhledu dříve tak ošklivých nohou. V neposlední řadě snižuje rizika typu infarktu nebo vzniku krevní sraženiny. Aplikace přípravku Somasnelle Gel tak může mít pozitivní efekt na kvalitu života pacienta, kterému umožní znovu se věnovat aktivitám, které nechtěl nebo nemohl s rozvinutými křečovými žilami provozovat. Týkají-li se křečové žíly i vás, vyzkoušejte přípravek Somasnelle Gel sami a posuďte jeho skutečnou účinnost objednat si ho můžete na tomto odkazu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *