Spartanol – recenze, diskuze, zkušenosti

Vyrýsované svaly jsou symbolem atraktivity, prahne tak po nich nejeden muž. Bez pohybu se neobejdete, nicméně zakrátko každý návštěvník fitness centra dojde k pro mnohé překvapivému zjištění, že pro postavu jako z reklamy je potřeba udělat mnohem více. Nezbytné je přizpůsobit jídelníček a užívat i ty pravé doplňky stravy.

Co je to sval a k čemu slouží

Sval se skládá především ze svalové tkáně. Její základní vlastností je to, že se dokáže stáhnout. Za to jsou zodpovědné mnohojaderné vláknité struktury. Ty jsou uloženy v cytoplazmě všech svalových buněk a říká se jim myofibrily. Stahování svalu je nezbytnou podmínkou nutnou k tomu, abychom se vůbec mohli pohybovat.

Klíčová je především schopnost svalu změnit chemickou energii živin v kinetickou energii a teplo. Správným tréninkem lze docílit právě zvětšení svalových vláken a nárůstu svalové hmoty. Což se projeví i navenek esteticky žádoucím dojmem.

Jak na zvětšování svalů

Samotné posilování ke zvýšení objemu svalové hmoty nestačí. Sval totiž roste paradoxně v okamžiku, kdy se regeneruje. Po zátěži byste si tedy měli dopřát zasloužený odpočinek a dát svalům k obnově prostor. Častou chybou začátečníků je přepínání.

Důležité je i adekvátní složení jídelníčku s vyváženým poměrem živin. Pokud jich tělo nemá dostatek, regenerovat se jednoduše nemůže. A odebírá si ze svalů glykogen, čímž vlastně naopak, velmi zjednodušeně řečeno, vlastní svalovou hmotu likviduje namísto toho, aby ji budovalo.

V první řadě byste tedy měli snížit příjem tuků. Pozor, ve výživě platí, že žádný extrém není příliš dobrý. Tuků se není na místě vzdávat zcela. Jen si vyberte ty vhodné. Konzumovat byste měli hlavně nenasycené tuky. Ty nasycené totiž zvyšují hladinu cholesterolu a riziko srdečních onemocnění.

Druhou zásadní složkou vaší stravy by se rozhodně měly stát proteiny. Proteiny se sestávají z pouhých dvaceti druhů aminokyselin. Devět z nich jsou potom takzvané esenciální aminokyseliny. A právě ty musíme dodat tělu z potravy, protože si je nedokáže samo vytvořit. Proteiny jsou naprostým základem pro vybudování a udržení svalové hmoty. Maximální příjem by měl činit pouze 1,7 g na 1 kg tělesné hmotnosti.

To třetí, co byste měli mít při sestavování svého jídelníčku na paměti, jsou sacharidy. Ty vašim svalům dodají dostatek energie. Jejich příjem by měl odpovídat zhruba 4 g až 6 g na 1 kg tělesné hmotnosti.

Co je Spartanol a jaké má účinky

Spartanol jsou tablety obsahující unikátní komplex AAKG, L-Citrulinu, Tri-kreatin malátu a L-Tyrosinu. AAKG je aminokyselinou, která se stará o zvýšní množství dusíku ve svalech. Tím dochází k ovlivnění tvorby a udržení svalové bílkoviny. L-Citrulin je neesenciální aminokyselinou příznivě ovlivňující hojení a rovněž se dokáže podílet i na odstranění únavy. Tri kreatin malát je sloučenina, kterou tvoří vazba tří molekul kreatinu a jedné molekuly kyseliny jablečné. Používá se po intenzivních sportovních výkonech. Dokáže zvýšit fyzickou sílu a zajistí i nárůst svalové hmoty. L-tyrosin je též aminokyselinou, ne však esenciální. Náš organismus si ji totiž dokáže vyrobit z fenylalaninu. Má to však svoje podmínky. Znatelně se tato schopnost snižuje v okamžiku, kdy jsme nemocní nebo například trpíme stresem. Proto L-Tyrosinu mít dostatek nemusíme. Pro člověka je ovšem tato látka velmi důležitá. Lépe díky ní snášíme zátěž a platí to i pro sportovce. Ti jsou odolnější a zaznamenávají po užití této aminokyseliny i snížení příznaků vyčerpání.

Zobrazit větší obrázek

Spartanol tak pomáhá spalovat tuk, stimuluje nárůst svalové hmoty a dodá tělu látky potřebné pro regeneraci. Pamatovat je pro dosažení optimálních výsledků nutno na jeho pravidelné užívání – 2 tablety denně zapijeme dostatečným množstvím vody. Na denní době podání tablety nezáleží. Na rozdíl od rozpustných přípravků v prášku také nehrozí, že byste nemohli přípravek užívat kvůli jeho chuti.

Výhody:

  • obsahuje pouze tělu přirozené látky
  • jedinečné složení
  • intenzivně účinný komplex složek
  • žádné vedlejší účinky, nejedná se o anabolikum

Nevýhody:

  • jde pouze o doplněk stravy, sám nárůst svalů nezajistí
  • vyšší cena

Recenze uživatelů

recenze spartanol

Jak dokládají četné spokojené recenze, pokud zároveň dodržíte zásady zdravého životního stylu a nezapomenete ani na vhodnou pohybovou aktivitu, svojí vysněné postavy se spolu s uživáním přípravku Spartamol dočkat můžete.

Další informace o Spartanolu najdete ZDE

Alternativní produkty

Předem je nutné uvést, že na trhu existuje opravdu široká škála různých doplňků stravy. A to včetně komplexů aminokyselin, kde se jednotlivé složky vyskytují v různých kombinacích i poměru. Spartanol je tak svým složením jedinečný. Pojďme si jmenovat tedy alespoň některé alternativní výrobky dostupné v současnosti, které se mu přibližují.

N-ACETYL L-TYROSIN

n acetol l tyrosin

Jak uvádí výrobce, jedná se o acetylovaný derivát neesenciální aminokyseliny L-Tyrosin. To by v praxi mělo znamenat lepší vstřebatelnost, vyšší biodostupnost, a tedy v konečném důsledku i zvýšení působení této látky. Jeho účinek tak podpoří do velké míry spíše psychiku: Zvýší odolnost, odstraní pocit vyčerpání a umožní vám vyvinou intenzivnější fyzickou aktivitu. Samotnou podporu růstu svalů ovšem v takové míře nezajistí.

Užívá se ve formě 300 mg látky rozpuštěné ve vodě nebo v džusu. Nevýhodou tak je, že si nejprve musíte sami odměřit adekvátní dávku a následně si ještě nápoj namíchat. Což užívání ve srovnání s polykáním tablet poněkud komplikuje.

Tri Creatine Malate 300 g

tri creatine malate 300 g

Tri kreatin malát je sloučenina tří molekul kreatinu s jednou molekulou kyseliny jablečné. Po užití dojde k tomu, že se v žaludeční kyselině tato vazba rozpadne a uvolní se jednak kyselina jablečná a jednak i čistý keratin. Následně se obě složky vstřebají skrze střevo. V organismu tak následně dojde k rychlejší regeneraci a přípravek způsobí i zvýšení vytrvalosti.

Balení obsahuje 300 g prášku, jednu dávku potom tvoří jedna odměrka o objemu 5 gramů. Tu smíchejte s 200 ml libovolného nápoje. Opět je tedy nezbytné, abyste si adekvátní množství sami ohlídali. Myslet je vhodné i na to, abyste ji nezapomněli užít 20 minut před tréninkem.

Amix CitruLyn 120 kapslí

 

L-Citrulin Malát je zodpovědný především za vyšší průtok krve. Tím dokáže zajistit transport většího množství aminokyseliny do svalů. Tak se postará o vyšší výkonnost v průběhu fyzické aktivity a současně i o rychlejší regeneraci bezprostředně poté.

Užívá se jednoduše 1 až 2 kapsle denně mezi jídly. Doporučenou denní dávku není vhodné překračovat. Přípravek by neměly užívat osoby trpící onemocněním srdce, cév, jater a ledvin, dále ti, jimž bylo diagnostikováno onemocnění respirační, a uživatelé, kteří mají potíže s poruchami krevního tlaku. Omezení platí rovněž pro diabetiky. V porovnání s předcházejícími produkty se AmixCitrulin o poznání jednodušeji užívá, stačí spolknout kapsli, ale patří na druhou stranu k dražším variantám.

Závěr

Spartanol patří díky svému složení i jednoduchosti v užívání i ve srovnání s konkurencí ke špičkovým přípravkům dostupným na současném trhu. V případě, že vás zaujal, objednat si jej můžete na tomto odkazu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *