…a dovolená se blíží

…a dovolená se blíží

Zima už je dávno pryč, a tak mnozí již uvažují o letní dovolené. Je tu jistě hodně možností, které otevírají bránu odpočinku a relaxace. Dovolená je totiž pro člověka vítanou změnou v každodenním pracovním zápřahu. A je v podstatě jedno, zda to bude několik dnů u moře v prosluněném Chorvatsku, klid a pohoda na chalupě v jižních Čechách nebo zkoumání nových turistických tras ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Každopádně všechny tyto možnosti mají kromě relaxace také společné zajištění dopravy na dané místo. Lidé, kteří preferují hromadnou dopravu, a to z jakýchkoliv důvodů, mají možnost volby, což je velmi přijatelné zejména pro ty, kdo nevlastní řidičský průkaz. Ovšem pro ty, kdo preferují pohodlí a vlastní styl, je vlastní doprava ideálním řešením.

Auta hýbou světem

V dnešní době představuje automobilová doprava pevný článek celé dopravní infrastruktury. Je tedy zcela pochopitelné, že bez aut si člověk ani život představit vlastně neumí. Jde nejen o osobní dopravu, ale vozidla jsou rovněž potřebná v každém průmyslu, v každém odvětví a turismus nevyjímaje. Mohou ale nastat situace, kdy se vozidlo z nějakého důvodu porouchá, stane se nepojízdným, nebo dokonce není k dispozici zrovna v době, kdy ho člověk nebo firma nejvíce potřebuje, musí se najít spolehlivé řešení. Optimálním řešením tedy je v tomto případě pronájem vozidel. Ovšem než člověk podepíše smlouvu o pronájmu, a nebo než vůbec začne uvažovat o výhodách a nevýhodách této služby, je třeba pochopit, co to pronájem vozidel vlastně je a jaké funkce má.

Služby, na které se může každý spolehnout

Autopůjčovny jsou dnes velmi hojně na trhu služeb zastoupeny, a tak vybrat si vůz podle svých požadavků jistě nebude žádný problém. Každá autopůjčovna má ve svém portfoliu nejen nabídku různých vozů, ale také své podmínky k pronájmu i ceny. Podle toho se dá vybrat i půjčovna aut na dovolenou nebo rovněž půjčení auta do zahraničíCestovat za hranice naší republiky v zapůjčeném voze totiž není vůbec složité. V případě, že člověk bude chtít využít nabídku autopůjčovny, je třeba trochu hledat a srovnávat. Ne každá půjčovna aut má opravdu skvělý a dostatečně velký vozový park a jejich služby nejsou zrovna výhodné jak prakticky, tak i ekonomicky. A co víc, co nabízí jedna autopůjčovna, druhá ve svém portfoliu mít nemusí. Věnovat tomuto tématu trochu času se jistě vyplatí.

Jak vybrat spolehlivou autopůjčovnu

I tato otázka je velmi často spotřebiteli pokládána v různých diskuzních fórech. Někteří mají totiž negativní zkušenosti v oblasti pronájmu vozidel, a tak autopůjčovnám již nevěří. Nechtějí přijít nejen o finanční prostředky, ale především o zaslouženou dovolenou, která by se mohla díky nepříjemným situacím změnit doslova v peklo. Všichni samozřejmě chtějí kvalitní služby, ke kterým se rádi zase vrátí. A to je cílem každého obchodníka, mít klienty, kteří se rádi vrací. K takovým se řadí i autopůjčovna Praha Taggart, která se zaměřuje především na krátkodobé pronájmy vozidel. Dlouholeté zkušenosti v této oblasti, řada spokojených zákazníků, nabídka moderních, prostorných a kvalitních vozidel nejen na dovolenou, služební cestu, ale i do zahraničí, ale také kladné reference spokojených zákazníků posouvají firmu zase o něco dále v žebříčku úspěšného podnikání. Přistavení i vyzvednutí vozu v rámci metra Prahy nabízí autopůjčovna Praha Taggart zcela ZDARMA. Co se týká nákladů, které jsou spojeny s provozem, údržbou a pojištěním auta, to hradí autopůjčovna. Navíc se klient může spolehnout i na technickou podporu v případě problémů s vozidlem, služby jsou poskytovány NONSTOP, tedy 24hodin denně/7 dní v týdnu. Podle rad odborníků je třeba se poradit, zeptat se na podrobnosti, které se týkají pronájmu, například, jaké jsou podmínky při zpoždění vrácení auta, nebo co dělat v případě nehody, srovnat ceny nabízených služeb, podívat se také na vozový park autopůjčovny, zjistit, jaké reference firma má a podobně. Všechny tyto indicie napomáhají při výběru vhodné autopůjčovny.

V čem lze spatřovat výhody pronájmu vozidel

Především je to časová nezávislost. Dovolenou si chce jistě každý užít a není tedy nutný spěch a shon. Vozidlo má klient po celou dobu pronájmu plně k dispozici. Autopůjčovny dokonce nabízejí služby, kdy je možné vůz přistavit na místo určení ve smluvenou dobu. Takže pokud je rodina sbalena a připravena na cestu, stačí jen počkat na auto z autopůjčovny, naložit sebe i kufry a dovolená může začít. Mezi další výhody patří i to, že se klient nemusí starat o zakoupení dálniční známky, a to i do zahraničí, není třeba sjednávat povinné ručení vozidla, zajištění pravidelného servisu a podobně. Tohle všechno je v kompetenci pronajímatele a v tomto případě tedy autopůjčovny.

Jaké podmínky musí klient splňovat

Zájem o pronájem vozidel každým rokem stoupá. Může se jednat dokonce i dlouhodobý pronájem vozidel, který se vyplatí těm, kdo chtějí tyto služby využít na daleko delší dobu, než je jeden měsíc. Každá půjčovna aut na dovolenou, ale třeba i půjčovna užitkových vozidel má své podmínky pro zapůjčení. Je to tedy individuální, ale jde především o tyto podmínky:

  • řidič musí mít platné doklady
  • jeho věk musí být vyšší než 20 let
  • řidičské oprávnění má alespoň jeden rok
  • je zaplacena vratná kauce

Takže dovolená v pronajatém voze nemusí být složitý proces. Mnohé autopůjčovny mají na svých webových stránkách rezervační formulář, díky kterému si lze snadno a rychle pronajmout vůz dle svých požadavků a také se klient ihned dozví, zda je vybrané vozidlo k dispozici.

Rate this post

5 komentářů k …a dovolená se blíží

  1. No díky bohu, že se čas dovolené blíží :-). Dovolenou už opravdu vyhlížím. A díky moc za tento článek, skvělé rady, které ocení každý, kdo plánuje na dovolené využívat automobil. My se letos chystáme kempovat. Kam konkrétně ještě přemýšlíme, ale asi to vidíme na Rakousko. Chtěli bychom si půjčit nějaký karavan. Jinak veškeré outdoorové vybavení už máme.

  2. Dovolená se blíží a přijde mi, že letos je to snad nejdýl kdy jsem měnil zimáky a šly pryč. Už to chce opravdu volno.

  3. S manželem pojedeme na dovolenou do Chorvatska – jako každý rok. Tentokrát si s sebou v kufru ale pro jistotu povezeme také díly na škodovku, protože nikdy nevíte, kdy se vám něco na starší ofci podělá. Nemáme dost peněz v současnosti na to, abychom si pořídili novější bezproblémovější vůz.

  4. Konečně bude zase dovolená a my s celou rodinou budeme moci zase vyjet někam k moři. Manžel je řidič z povolání, takže je zvyklý řídit několik hodin. Proto jsme začali jezdit na dovolenou vlastním autem, které si vždy necháme před odjezdem zkontrolovat v servisu u našeho kamaráda. Letos koupil zde parkovací kameru, aby měl ještě větší přehled o prostoru za autem.

  5. Už se těším až zase vyjedeme s naším obytným autem na dovolenou, jelikož to je jediný čas, kdy jsme všichni spolu. Jinak děti chodí do školy a my s manželem jsme pořád v práci, jelikož jsme si před několika lety založili stavební firmu. Já se starám o veškerou agendu, a tak jsem nedávno musela objednat dopravní značení zde, které musí vždy pracovníci na stavbě rozestavět, aby byli v bezpečí oni i ostatní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *