Jak zablokovat číslo

Jak zablokovat číslo

Určitě se vám někdy stalo, že vás pomocí volání někdo obtěžoval a vnucoval svůj produkt či službu. A protože jste nevěděli, jak si jeho telefonní číslo zablokovat, trpělivě jste jeho neustálé volání snášeli. Tomu je však s tímto článkem přítrž! Ukážeme vám hned několik způsobů, jak si zablokovat nežádané číslo a to v operačním systému Android i v operačním systému iOS. Pojďme na to!

Jak si zablokovat telefonní číslo

Prvním způsobem, který si vysvětlíme, je blokace telefonního čísla v nastavení telefonu s operačním systémem iOS.

Blokování telefonního čísla z kontaktů

Tato možnost je funkční pouze v případě, máte-li dané telefonní číslo uloženo v kontaktech. Nechcete-li si jej ukládat do kontaktů, ale je i přesto umístěno ve vaší historii volání, tento způsob přeskočte a přečtěte si hned ten další.

 • Nejprve si otevřete Nastavení
 • Klikněte na ikonku Telefon
 • Zvolte možnost Blokování hovorů a identifikace
 • Poté vyberte Zablokovat kontakt
 • Nyní se vám zobrazí seznam vašich kontaktů, v němž zvolíte obtěžující telefonní číslo a tím jej zablokujete.

jak zablokovat číslo

Zdroj obrázku: Jablickar.cz

Blokování telefonního čísla z historie volání

Pokud je telefonní číslo, které chcete blokovat, pouze v historii vašeho telefonu, postupujte následovně:

 • Opět otevřete aplikaci Telefon
 • Zvolte ikonku Historie
 • V pravé části obrazovky se nachází modrá ikonka i, na tu klikněte
 • Nyní sjeďte v nabídce dolů a klikněte na Zablokovat volajícího
 • Potvrďte klikem na Zablokovat kontakt

jak zablokovat číslo

Zdroj obrázku: Jablickar.cz

Umoudřili jste se a chcete zablokované číslo odblokovat? Jak na to? Pokračujte ve čtení.

Jak odblokovat telefonní číslo

Odblokovat telefonní číslo v operačním systému iOS je stejně jednoduché, jako blokace. I daný postup je téměř stejný.

 • Nejprve otevřete Nastavení a zvolte ikonku Telefon
 • Poté jděte na Blokování hovorů a identifikace
 • V pravém horním rohu zvolte Upravit
 • Vyberte telefonní číslo, které chcete odblokovat a klikněte na mínus v červeném kolečku
 • Akci potvrďte kliknutím na červené Odblokovat

Blokace hovorů v Android

Nyní si vysvětlíme, jak blokovat nežádaná telefonní čísla v operačním systému Android.

I některé typy Androidů v sobě obsahují funkci Blacklist. Ukážeme vám, jak na blacklist telefonní číslo přidat.

Jak zablokovat obtěžující telefonní číslo?

 • Telefonní číslo si nejprve uložte do kontaktů.
 • Následně si zobrazte detail daného kontaktu.
 • Zvolte volby a klikněte na Přímo blokovat příchozí volání

A máte hotovo!

Jak zablokovat číslo

jAK ZABLOKOVAT ČÍSLO

Zdroj obrázků: Android-navody.cz

Nyní se vám zablokovaný kontakt již nedovolá. Osoba na druhém konci uslyší pouze opakující a rychlé pípání. Toto řešení však není účinné na SMS…

Chcete zjistit, jestli se vám někdo pokoušel dovolat?

Stačí si otevřít protokol hovorů, kliknout na Zobrazit všechny hovory a filtrovat pouze příchozí. Poté v položce Vše uvidíte šipku, která směřuje dolů (příchozí hovor), u daného kontaktu bude červená a škrtnutá.

Blokátory hovorů přímo v nastavení telefonu jsou účinné pouze na daná telefonní čísla a rozhodně vám nezajistí komplexní ochranu před spammery či dokonce nebezpečnými čísly. K tomu slouží ověřené aplikace.

Jak zablokovat telefonní čísla pomocí aplikace

Obtěžující telefonní číslo zablokujete snadno pomocí aplikací, které jsou v nabídce Google Play a App Store.

jak zablokovat telefonní číslo

Aplikace pro blokování telefonního čísla v Android i iOS

Nevolejte.cz

Nevolejte.cz se stala mobilní aplikací roku 2017. Jedná se o český neziskový projekt, který funguje od roku 2014 pod záštitou Sdružení ochrany před obtěžováním po telefonu, z.s. Nevolejte.cz zdarma poskytuje ochranu všem lidem, kteří bojují s otravnými a nevyžádanými telefonáty.

Právě Nevolejte.cz je zdarma ke stažení jako aplikace pro blokování hovorů v operačním systému Android a iOS. Projekt má svoji vlastní databázi blokovaných čísel a tím se odlišuje od ostatních aplikací. Tato databáze je postupně rozšiřována díky spolupráci ostatních uživatelů a jejich negativním zkušenostem s otravnými čísly.

Aplikaci můžete stáhnout na Google Play i App Store.

Nevolte.cz je ojedinělé v tom, že jejich databáze (černá listina) obsahuje opravdu pouze otravná nebo nebezpečná telefonní čísla. Každý uživatel této aplikace může telefonní číslo zařadit do blokování a to ze tří důvodů: prodej po telefonu, otravná osoba či finanční past.

V tu chvíli je číslo blokované pro osobu, která jej do databáze přidala. Následně se dostává na čekací listinu, a pokud jej do databáze přidají další dva uživatelé, prochází kontrolou a je oficiálně přidáno do černé listiny a blokováno pro všechny uživatele.

Aktuální statistiky aplikace

 • Počet uživatelů: 145 649
 • Hodnocení: 4,8 z 5 hvězd z 10 600 hodnocení
 • Počet žádostí o blokaci: 361 743
 • Čísel na černé listině: 12 556
 • Zablokovaných hovorů: 2 254 477
 • Ušetřeného času: 16 908 578 minut
 • Zkontrolovaných hovorů: 76 200 000

Pasivní ochranou uživatelů je také samotný registr Nevolejte.cz, jenž využijí lidé bez systému Android či iOS. Do tohoto registru se můžete zapsat a dát tak prodejcům najevo, že nechcete být kontaktováni za účelem marketingu.

Nevýhodou této aplikace je povinnost zadat do aplikace své telefonní číslo, kterým se přihlásíte do výše zmíněného registru. Je to jediná aplikace, která má tuto podmínku. Ne každému uživateli tento způsob vyhovuje.

Ocenění aplikace

Mobilní aplikace Nevolejte.cz zvítězila na dvou prvních místech v anketě Mobilní aplikace roku 2017, a to v kategoriích Aplikace pro lepší svět a Nejpřístupnější aplikace.

Zvednou to?

Další oblíbenou aplikací je aplikace Zvednout to?. Ta získala své první uživatele pomocí partnera Merk.cz. Databáze Zvednout to? tak neobsahuje pouze spammery, ale identifikuje i ostatní telefonní čísla. To je pro uživatele výhodou, protože přesně vědí, kdo jim volá (banky, instituce…). Neškodná telefonní čísla jsou tak označena fajfkou.

Aktuálně se do databáze přidávají pouze čísla nahlášená samotnými uživateli, ověřená vývojáři. Mechanismus aplikace funguje stejně jako u Nevolejte.cz. Uživatel nahlásí telefonní číslo, to se zablokuje zatím pouze jemu, a přesune se na čekací listinu. Je-li potrvzeno jako obtěžující a nebezpečné, dostane se na black list.

Pro stažení Zvednout to? Platí jiná pravidla, nežli u Nevolejte.cz. Nemusíte zadávat své údaje ani telefonní číslo, pouze zaplatíte 59 korun a appku můžete stáhnout z App Storu.

Avast Call Blocker

Tato aplikace patří opravdu mezi giganty. Pyšní se totiž jednou z největších databází telefonních čísel, která získala z veřejných zahraničních zdrojů (např. FCC – americký federální výbor pro telekomunikace či Google Maps). Otázkou zůstává, jestli jsou tato čísla něco platná na našem českém trhu.

Na druhou stranu, Avast Call blocker cílí i na zahraniční trh, a proto se velká databáze určitě vyplatí. Jeho výhodou je navíc to, že od uživatelů nepožaduje telefonní číslo. Avast Call Blocker se nabízí ke stažení v App Store zdarma, po zkušebním měsíci však přichází nutnost uhradit roční předplatné kolem 200 korun. Nejedná se o nějak závratnou částku, avšak oproti konkurenčním aplikacím, které jsou zdarma, si každý uživatel platbu dvakrát rozmyslí.

Avast Call Blocker funguje na odlišném způsobu, než předchozí dvě aplikaci. Ve své databázi pracuje s algoritmy které samy vyhodnocují, zda je dané číslo spammer či ne. Avšak právě algoritmy nemusí vždy pracovat správně a samotná automatizace může někdy udělat chybu. Na blacklist pak může být přiřazeno nezávadné číslo nebo naopak, nedostane se do něj číslo nebezpečné či obtěžující.

Call Blacklist

Call Blacklist blokuje obtěžující hovory a nevyžádané sms v operačním systému Android.

Tato aplikace funguje na principu blokování skrytých, anonymních či neznámých a nevyžádaných telefonních čísel. Zablokuje otravné telefonáty či zprávy, telemarketing, spam a robotické hovory. Jedná se o nenáročný a snadno ovladatelný blokátor hovorů.

Call Blocker je k instalaci zdarma zde.

V Google Play či App Store naleznete nespočet dalších aplikací, sloužících k blokování nevyžádaných hovorů. Při stahování takových aplikací vždy dbejte na hodnocení uživatelů, podmínky samotné aplikace a její ověření. Některé aplikace využívají v našem telefonu osobních údajů a naopak mohou způsobit více problémů, nežli užitku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *