Jak výhodně provozovat vozový park? Řešením je operativní leasing

Podnikáte a potřebujete v rámci své firmy mít k dispozici spolehlivý vozový park? Výhodným způsobem, jakým toho docílit, je sjednání takzvaného operativního leasingu.

Jak operativní leasing funguje?

Operativní leasing je ideálním řešením pro podnikatele, malé i velké firmy, případně i pro fyzické osoby, které nechtějí investovat stovky tisíc do nákupu nového automobilu. Jedná se o alternativu ke klasickému finančnímu leasingu. Hlavní rozdíl zde spočívá v tom, že vozidlo je po celou dobu v majetku firmy, která vám jej poskytne. Nepřechází tedy po zaplacení cílové částky do vašeho osobního vlastnictví, jako je tomu u běžné leasingové smlouvy.

S operativním leasingem pravidelně každý měsíc platíte pevně stanovenou částku za pronájem vozidla. V rámci služby pak máte zajištěný veškerý servis, ale i další poplatky, které jsou spojené s provozováním motorových vozidel. Součástí pronájmu jsou tak například i silniční daň, povinné ručení, havarijní pojištění, případně třeba také poplatky za autorádio apod.

Hlavní výhody služby

Obrovskou výhodou je fakt, že díky operativnímu leasingu můžete vozový park pro svoji firmu vytvořit, aniž byste potřebovali nějak vysoký počáteční kapitál. Jen si představte, kolik peněz je zapotřebí pro nákup 5 nových automobilů. Zdaleka ne každá začínající firma takovými finančními prostředky disponuje. Oproti tomu v rámci operativního leasingu zaplatíte za každý vůz řádově jednotky tisíc korun měsíčně.

Nesporným pozitivem této služby je také možnost neustálé obnovy vozového parku. Smlouvu podepisujete na dobu určitou. Po jejím uplynutí ji stačí jednoduše obnovit s tím, že vám firma nabídne nová vozidla. Váš firemní vozový park tak bude stále v dobrém stavu a bude vaši firmu náležitě prezentovat.

V tuzemsku nabízí operativní leasing kromě jiných i společnost Hertz Lease. Jde o firmu, jež spravuje vozový park mnoha významným českým i nadnárodním společnostem.

2 komentářů k Jak výhodně provozovat vozový park? Řešením je operativní leasing

  1. Myslím si, že pokud člověk provozuje větší vozový park, tak je docela dobré mít i přehled o tom, kde se jeho auta pohybují. Já třeba u svých firemních aut využívám takovýto sledovací systém od https://www.positrex.com/osobni-doprava/ Musím říct, že to funguje na jedničku. Pokud máte ve své firmě také více aut, tak určitě doporučuji.

  2. Do naší firmy nyní vybíráme nové automobily a dost řešíme ekonomiku provozu. Silniční daň bychom proto rádi platili co možná nejnižší, a proto bychom rádi auta s nějakým ekologickým provozem. Na https://ideaclub.cz/slovnik-pojmu/silnicni-dan jsem se totiž dočetl o tom, že automobily s ekologickým pohonem mají silniční daň o dost nižsí a v některých případech dokonce i nulovou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *