Mobile.de v češtině

Kdo z nás by nechtěl nové auto? Určitě snad každý. V dnešní době, kdy má každá rodina alespoň jedno auto, řada z nich i víc, když každý větší podnik má služební auto, a kdy cestujeme autem prakticky všude, na krátké i dlouhé vzdálenosti, je nepříjemné být bez auta. Jakmile se vám tedy s autem něco stane, nebo teprve uvažujete o koupi vašeho prvního vozidla, pak budete určitě řešit problém, kde a jak ho sehnat. Samozřejmě, můžete využít některý z řady autobazarů, kterých je ve větších městech hodně. Nebo můžete využít služby některého z internetových portálů. Ač to může někomu připadat zvláštní, dnes již není problém sehnat na internetu cokoliv, a ani auta nejsou výjimkou. Jednou ze stránek, které takto auta nabízí, je i www.mobile.de. Podívejme se na ni tedy blíže.  

Internetový portál mobile.de

Jedná se internetovou stránku, která se specializuje na vyhledávání a prodej vozidel. Prochází nabídky z celé Evropy v řádech milionů, přičemž nabízí ojetá, ale i nová auta, veterány, limuzíny, i nákladní auta či motorky. Prochází všechny nabídky v Evropě, a po zadání údajů o autě, jaké si chcete koupit, vybere pro vás ty nejvýhodnější. Můžete tak mezi sebou porovnávat vozidla, která pro vás připadají v úvahu, než je koupíte, pohodlně, na jednom místě, a z pohodlí domova. Samozřejmě že celá služba je bezplatná, a přestože se jedná o německý web, všechno lze přeložit do několika jazyků, kromě češtiny i do angličtiny nebo francouzštiny, v případě, že německy neumíte. Překlad stránek je samozřejmě profesionální a plně srozumitelný, takže pro nikoho není problém vyhledat zde auto. Jak to ale udělat?

Vyhledávání aut k nákupu

Jakmile si stránku přepnete do jazyka, kterému rozumíte, a ve kterém chcete vyhledávat, můžete se pustit do vyhledávání. Nejdříve musíte zvolit, co chcete hledat, jestli osobní, nákladní, nebo obytné auto, případně motorku. Pak máte možnost zvolit mezi dodávkami, minibusy, kombi vozidly, sportovními, limuzínami, terénními vozidly a pickupy, kabriolety, nebo jinými typy vozů, které je velmi nesnadné zařadit v oblasti osobních vozů, autobusy, návěsy, tahači, dodávkami, stavebními stroji nebo třeba traktory v oblasti nákladních vozů, motorkami a obytnými vozy. Pak můžete projít všechny nabídky pro daný typ vozidla, nebo dále hledat konkrétní vůz. Potřebujete k tomu znát především dva nejzásadnější údaje o vašem budoucím vozidle, a sice značku a model. Potom můžete pokračovat vyplněním dalších údajů o automobilu, kterými své hledání zpřesníte. Po celou dobu pak můžete využít telefon na zákaznickou podporu, kde můžete německy i anglicky zkonzultovat vaše dotazy a připomínky.

Mobile.de česky

Osobní auta

Dále se vyhledávání mírně liší pro každou kategorii. Společné je, že můžete nabídky upřesnit udáním dalších faktorů. Můžete tedy vybrat datum první registrace, aby vaše auto nebylo příliš staré, počet najetých kilometrů, typ paliva, převodovku, výkon, objem, a především také cenu, aby výsledné nabídky odpovídaly vašim finančním možnostem. Můžete také vybrat, odkud chcete nabídky dostávat, přesněji z jaké oblasti má auto pocházet. Člověk z České republiky by asi neměl nejjednodušší nákup, kdyby si koupil auto z Ruska, a Rus si zase nekoupí auto nabízené ve Francii. Je tedy dobré vybrat největší vzdálenost, ze které chcete nabídky dostat. Pak se dostanete k dalším detailům ohledně vybavení auta, jako je počet sedadel a dveří, typ a barva interiéru, klimatizace, či další vybavení (například bluetooth, střešní okno, tempomat, palubní počítač, navigace, nebo posilovač řízení a další). Až na konec patří detaily, jako je barva auta, metalíza, přípojka pro přívěs nebo litá kola. Úplně na konci můžete ještě vybrat detaily pro životní prostředí a bezpečnost, které vám ještě víc zúží výsledný počet nabídek. Nakonec můžete výsledky omezit ještě tím, že vyškrtnete vozidla, která jsou poškozená, nebo že chcete vozidla se zárukou či servisní historií. Tím vším si konečný výběr velmi usnadníte.

Nákladní auta a motocykly

V dalších kategoriích se parametry vyhledávání výrazně mění. Odpovídají typu vyhledávaného vozidla. Například pokud hledáme autobus nebo nákladní auto či tahač, nabídka vyhledávání se příliš neliší od vyhledávání u osobních aut. Nicméně hledáme-li například přívěs, pak nás zajímá především nosnost, maximální povolená hmotnost, nebo počet náprav, a pokud jde o výbavu, máte v nabídce například jeřáb, nebo spouštěcí zadní čelo. U vysokozdvižného vozíku, traktoru nebo stavebního stroje budou faktory, ovlivňující počet výsledných nabídek, zase jiné, zde jsou totiž nejrůznorodější typy vozidel. Pokud hledáte motorku, je vyhledávání zase velmi podobné tomu u osobních automobilů. Můžete zadat značku a model, počet najetých kilometrů, výkon, objem, typ paliva nebo barvu. Stejně tak můžete hledat pomocí další výbavy motocyklu, jako je ABS, kontejner, nebo ochranné výztuhy.

 

Obytná auta a karavany

Zde se vyhledávání trochu liší, protože kromě technických parametrů pro jízdu vás zajímají také údaje, týkající se vašeho pohodlí a bydlení. Takže kromě výkonu, převodovky, nebo povolené hmotnosti, délky a počtu náprav řešíte také počet míst na spaní, nebo přítomnost klimatizace. Pokud jde o vnější výbavu, můžete vybírat z věcí, jako je solární systém napájení, parkovací senzory, nebo přípojka pro přívěs. Z vnitřní výbavy vás pak určitě zajímá přítomnost WC, oddělené sprchy, postelí, uspořádání sedadel, topení, nebo jestli má přívěs patrovou postel, navigaci či televizi. Tím vším si dotváříte v přívěsu pohodlí a komfort, a zpříjemňujete tím váš pobit v něm. Je tedy stejně důležité hledět na tyto faktory, stejně jako na technické vlastnosti vozidla. Ve výsledku pak dostanete seznam nabídek s počtem najetých kilometrů, datem registrace, informacemi o vozidle, a jeho cenou v eurech, s možností převedení do jiných měn, včetně koruny. V nich pak můžete procházet jednotlivé nabídky, a vybrat si tu, která je pro vás nejlepší.

Prodej aut přes mobile.de

Samozřejmě, že web neslouží jen k nákupu, někdo na něj musí nabídky také dodávat, mobile.de je pouze zprostředkovatelem. Pokud tedy chcete něco prodávat, pak můžete portál také využít, musíte se však nejdříve zaregistrovat. Vyplníte formulář, kde uvedete svou adresu a kontaktní údaje, jako je jméno a příjmení, telefon nebo e-mail, bankovní údaje, a musíte souhlasit s podmínkami služby. Pak, jakmile je registrace dokončena, můžete se zapojit do obchodního procesu, a sami dávat kupujícím nabídky, ze kterých si budou vybírat. Web má tedy oboustranné využití, a na principu neustále nabídky a poptávky usnadňuje vyhledávání a nákupy (a zároveň prodeje) aut široké vrstvě Evropanů. 

Prodej aut přes mobile.de

Mobile.de přirozeně není jedinou službou tohoto typu na internetu. Vyhledávat můžete i na jiných stránkách, nabízejících nákup a prodej aut. Velmi podobnou, ať již dílčím designem, či principem, je www.autoscout24.de, nebo třeba www.autotrader.com. Obě dvě nabízejí vyhledávání aut na podobném principu, a obě vám umožňují auto jak koupit, tak prodat. Je to snazší, než objíždět autobazary v okolí, nebo procházet papírové nabídky a inzeráty na internetu. Takto máte nabídky z celé Evropy na jednom místě, a můžete mezi nimi flexibilně a snadno vyhledávat a najít tu, která pro vás bude nejvýhodnější.

1 komentář k Mobile.de v češtině

  1. Zdravím.
    Delší dobu mi v inzerátech nejde u osobních vozů nastavit MODEL vozu. Po najetí šipky na nastavovací pole se objeví červené kolečko červeně přeškrtnuté. Před několika týdny mi to fungovalo. Známý, který mi Mobilede doporučil, má ten samý problém.
    Pro info mám Win. 8,1 a prohlížeč IE 11 aktualizovaný.
    Děkuji za jakoukoli radu na odstranění závady.
    F.S. RnK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *