Jak vymáhat fakturu po splatnosti?

Dobrý den,
bohužel mám nezaplacenou fakturu, která je již měsíc po splatnosti. Dlužník nejdříve komunikoval a sliboval ale dluh zaplacen není a teď už ani nekomunikuje.

Proto jsem se rozhodl dlužníka zveřejnit na webu www.dluzis.cz a udělat mu ostudu na internetu.

Znáte ještě jiný způsob jak dluh vymáhat.

Děkuji

Komentář ke článku “Jak vymáhat fakturu po splatnosti?”

 1. Má-li dlužník více věřitelů, vůči nimž má
  peněžité závazky po dobu delší než 30 dnů po splatnosti a není schopen tyto závazky plnit, dostává se do úpadku. V této situaci může věřitel nebo dlužník podat soudu insolvenční návrh. Insolvenční soud zahájí insolvenční řízení vyhláškou zveřejněnou v insolvenčním rejstříku. Soud v této vyhlášce stanoví pro věřitele lhůtu k přihlášení pohledávek, která může činit 30 dnů až dva měsíce.
  Sledování lhůty je pro věřitele důležité, neboť nejpozději poslední den lhůty musí být předána přihláška k poštovní přepravě. Jestliže věřitel podá přihlášku pozdě, soud
  k ní nebude přihlížet.
  Přihláška pohledávky se podává insolvenčnímu soudu (příslušný krajský soud) ve dvojím vyhotovení na formuláři dostupném na http://www.justice.cz. V přihlášce musí věřitel řádně označit sebe a dlužníka, uvést výši pohledávky, její příslušenství, jakož i důvod vzniku pohledávky a další důležité okolnosti týkající se vzniku pohledávky, označit a připojit důkazy.

  Ke stažení je zde: https://isir.justice.cz/isir/common/stat.do?kodStranky=FORMULAR

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *