vytvoření seznamu v excelu

Dobrý den
mám k hlavnímu pracovnímu poměru ještě živnost a nechce se mi kupovat rozpočtový program pro cenovou nabídku, nebo soupis materiálu. Tři roky funguji tak, že v excelu mám na každém listu nového zákazníka. Jako vzor si vždy okopíruji podobný list a ten následně upravuji. Jde mi o položky materiálu, které zadávám ručně.Chtěl bych, abych si vytvořil seznam položek, kde bude na řádku název položky, počet, mj. doporučená cena, sleva%,cena celkem bez dph. Položku a cenu musím neustále vyplňovat znovu. Ostatní se mi přepočítává. Jde v excelu vytvořit takovou databázi, abych mohl na nového zákazníka vyhledávat položky a jednoduše je převedl na řádek ? Pak bych jen opravil počet kusů, popř.cenu.

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

  1. Jestli dobře rozumím, hledáte nějaké řešení, kde by ten excel fungoval jako “ceník” a daly se tam vždycky rychle vložit už vypočtené hodnoty?

  2. ano, přesně tak. Zkoušel jsem si položky uložit na jeden list, ale pak jsem musel zdlouhavě položky vyhledávát a kopírovat z listu na list. To už je rychlejší ruční vyplňování. Pokud by šlo , že bych na řádku klikl na možnost vložit položku z ceníku.
    Na web jsem vložil příklad, kde jsou třeba radiátory. každý řádek používá stejné vzorce. Základem je doporučená cena, počet kusů a sleva. Když pak dělám jinou nabidku, tak si to musím přepsat třeba na bojler, nebo trubky. Atd.
    Vzor ke stažení zde :
    http://www.im74.wz.cz/Vzor.xls

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *