Film o Facebooku

I přes to, že se na filmy v naší redakci příliš nezaměřujeme, u tohoto filmu uděláme výjimku. Nejde jen o to, že film pojednává o historii vzniku celosvětově nejznámější sociální sítě, ale i díky kvalitám tohoto filmu.

Film určitě potěší milovníky i odpůrce Facebooku, ale i milovníky počítačů a filmů. Jelikož tento film je spojení téměř pravdivé historie o FB, skvělého scénáře a výborných hereckých výkonů. Film nese jméno The Social Network a podtitul: Nemůžete získat 500 milionů přátel, aniž byste si udělali několik nepřátel.

Film režíruje David Fincher. Hrají v něm Jesse Eisenberg, Andrew Garfield, nebo třeba známý zpěvák Justin Timberlake. Zajímavostí je, že hlavní postavy nemají k této síti zrovna kladný vztah, nebo FB vůbec nemají v případě Justina.

Film pojednává o spoluzakladateli Facebooku Markovi Zuckerbergovi, který začal tuto síť vyvíjet během svého studia na Harvardu. Ve filmu se prolínají dvě časové linie, přítomnost, ve které se vede Mark soudní spor s Eduardem Saverinem, který byl jeho kamarád a první investor sítě, a kterého Mark odstranil z pole. Oba vypráví příběh ze svého pohledu a tím se dostáváme do druhé linie minulosti. Jsou to právě rozdílné pohledy a názory, které tvoří toto drama, ještě poutavější.

Film se těší velice dobrého hodnocení, jak na americkém IMDB.com, tak i českém ČSFD.cz. Otázkou zůstává, líbí se i vám?

Kristýna Jahnová

Rate this post

1 komentář k Film o Facebooku

  1. Film byl vážně dobrý, vyplinulo z něj, že Mark Zuckenberg je ještě horší než Bill Gates…větží zmetek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *