Filmy ke shlédnutí online

V poslední době se rozmohl fenomén sledování filmů online. Pokud máte dostatečně rychlé připojení, při kterém se vám video načte dostatečně rychle, můžete této možnosti využít i vy.


Jak to vlastně celé funguje?

Přesto, že když do Seznamu nebo Googlu zadáte frázi “filmy online” najdete obrovské množství frází a odkazů, ve velké části se tyto stránky obsahově překrývají a odkazují na server pro sdílení videa typu Ceknito.cz, Stream.cz, Megavideo.com, případně podobný. Na druhou stranu, výhodou takovýchto odkazových webů bývá, že všechno je tak nějak u sebe, filmy jsou řazeny podle žánru a většinou k nim je podán i určitý základní komentář.

Co se týče autorských práv, bohužel se vyskytují na internetu i filmy, ke kterým poskytovatel práva nemá. Poskytování obsahu, k němuž autor nemá autorská práva, je samozřejmě zákony ČR zakázáno. Autoři se to pokouší obejít tím, že filmy na jejich stránkách nejsou a oni jen odkazují na čínské servery, kde jsou nahrány, ovšem otázkou je, nakolik toto chování je či není poskytováním obsahu. Zatím žádný soud řešící tento problém u nás neproběhl, takže tento problém není zatím zcela objasněn. Po pádu serveru megavideo, který hostil řadu těchto filmů, je však situace poněkud horší.

Ostatně, zadejte ve vašem vyhledávači  (Seznam, Google) zadejte frázi “Jméno filmu online“, případně “Jméno filmu online ke stažení” a vyzkoušejte sami.

Řada videí (jak už celých filmů, tak i seriálů) je k dispozici samozřejmě také na YouTube. Najdete je zde následovně:

 • Otevřete si vyhledávání na YouTube a zadejte název hledaného filmu, nebo videa. V nastavení (položka Filtry) vyberte v sekci Trvání to, aby se vám zobrazovaly pouze ta videa, kde je délka trvání delší než 20 minut.
  Vyhledávání na YouTube
 • Pak už jen stačí listovat výsledky vyhledávání – samozřejmě, ne všechny filmy co existují, se dají najít na YouTube, často však stačí jen trochu změnit název, případně podívat se také na hledání ve slovenštině nebo angličtině a najdete položku, co hledáte.
  Dlouhá videa na YouTube

Kde se dají tyto filmy sledovat

Pro přehrávání byste měli mít nainstalován v počítači plugin Adobe Flash. Jedná se o interaktivní doplněk, který umožňuje na webu zobrazovat různý interaktivní obsah – a mimo jiné i právě videa. Řada portálů pro sdílení videí (jako třeba Vimeo nebo YouTube), ale už dnes přechází na tzv. html5. Jedná se o funkcionalitu, která v novějších prohlížečích umožňuje přehrávat videosnímky bez toho, že by se do nich muselo něco instalovat navíc – s takovýmto videem si tak dovede poradit jak prohlížeč v počítači, tak mobil, tablet nebo chytrá televize bez toho, abyste do něj museli cokoliv instalovat. Na YouTube zprovozníte tuto funkcionalitu tak, že přejdete na stránku youtube.com/html5 a zde si vyžádáte preferenci HTML 5 obsahu před flashem, při přehrávání videí z Vimea pak stačí u kteréhokoliv videa klikout na tlačítko Switch to HTML5 player.

Dalším zdrojem odkazů na nejen online videa, ale i filmy, co se dají stahovat, jsou pak samozřejmě různé sdílecí servery a fóra. Konkrétně můžete vyzkoušet:

 • ulozto.cz (zde se dá stáhnout i sledovat online řada filmů)
 • warforum.cz
 • war-forum.net
Rate this post

4 komentářů k Filmy ke shlédnutí online

 1. Videa na tube8 se nenačítají dostatečně rychle i když mám připojení od O2 adsl.Mám XP-Prof,sp2,Internet Explorer.Prosím poraďte.Jiný prohl.jsem nezkoušel,dříve jsem dost používal Mozilu poslední rok už pouze Mic.Int.Expl.Děkuji J.Anděl

 2. Můžete zkusit nainstalovat poslední verzi Flash Playeru z get.adobe.com/flashplayer/ , prohlížeč by na to mít vliv neměl. O2 ADSL má někdy docela výkyvy, takže je možné, že u vás přestavují síť a proto se vám dočasně zpomalil internet. Příčina může být ale taky ve vašem počítači, například různé programy, které běží na pozadí, můžou počítač taky zpomalovat, tady by pomohlo odinstalování těchto programů, případně pročištění registrů přes CCleaner – http://www.ccleaner.com.

 3. Nej sledování filmů bez televize a zadarmo co už nějaký čas praktikuji je tohle: na tabletu pustit YouTube a zalézt do postele :)) Kdo máte iPad tak asi znáte

 4. Já ke sledování filmů na tabletu používám Filmy Online, kde jsou celé filmy zdarma v češtině nebo s českými titulky. Akorát to chce být někde na wifi, protože to žere data 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *