Programy, které musíte mít

Konec odesílání e-mailů z webu

Pořád ještě posíláte e-maily z webových stránek svého poskytovatele freemailu? Dovolujeme si vás upozornit, že hazardujete nevratnou ztrátu dat i soukromí! Co když spadne server, který nemáte absolutně pod kontrolou, nebo si budete chtít přečíst zprávy a připojení k internetu nebude dostupné! Je na čase přejít na něco trochu použitelnějšího. Stáhněte si a nainstalujte pro začátek aspoň

jednoduchý emailový klient Mozilla Thunderbird, který je zcela zdarma, nebo Outlooku podobný Windows Live Mail.

Stáhněte si ICQ a Skype

 • Skype a ICQ jsou v našich končinách dva nejpoužívanější programy pro rychlé zasílání zpráv. Jejich základní výhodu je, že vidíte, jestli je váš známý online a zprávy se mu doručí okamžitě, takže můžete spolu textovou formou mluvit téměř jakobyste byli u sebe. ICQ většina lidí používá na psaní, Skype pak k volání a videohovorům.
  Oba programy mají samozřejmě řadu dalších funkcí, o nich však zas jindy.

Pořádný přehrávač do každé domácnosti

Programy se dneska vyvíjejí ďábelským tempem, takže jestli ještě setrváváte i prehistorické verze výchozího Windows Media Playeru 9 z Windows XP nebo podobné vykopávce, měli byste vyzkoušet současnou technologii.

Třeba starý dobrý (ovšem podstatně inovovaný) WinAmp nebo perfektní Media Player 11, se kterými vaše hudební a fimová sbírka dostane konečně tu pravou šťávu.

Už žádné primitivní přetahování mezi okny

Používáte ke správě souborů, kopírování a přejmenovávání stále ještě klasický Průzkumník Windows, klikáte na ikonu Tento počítač (nebo ve Windows Vista už Počítač), a když máte přetáhnout více než 3 soubory začínáte tápat? Přišel pravý čas zavzpomínat na starý dombrý M602 a pořídit si něco podobného pro současné Windows.

Vyberte si mezi propracovaným, ale placeným Total Commanderem a jeho volně šiřitelným klonem FreeCommander.

Vypalujte a rozbalujte zadarmo

Kde jsou ty časy, kdy jediným pořádným programem na vypalování bylo Nero a opravdu jen vypalovalo. Dnes je z Nera komplex programů prakticky na všechno, cena tomu odpovídá. Naštěstí není problém najít na internetu bezplatnou varitantu bez zbytečných přídavných programů, například InfraRecoder. A když budete před vypalováním potřebovat rozbalit nějaký archiv s koncovkou .zip, .rar nebo jinou, můžete použít 7-zip, který je samozřejmě taktéž bezplatný.

Rate this post

4 komentářů k Programy, které musíte mít

 1. omg takovy brutalni blbnuti lidi…

  webove rozhrani freemailu ma zase jednu tezkou vyhodu – pokud nesedim vecne jen u jednoho PC tak se na mail kdykoli a kdekoli dostanu. nejaky pady nebo napadnuti serveru se muzou stat tak ceskym amaterum ala seznam, na serioznich sluznach (gmail, M$ live) neco takoveho nehrozi. a komfort prace neni casto o nic horsi nez v thunderbirdu nebo outloku

  ICQ a skype – OMFG takovy svinstvo bych do sveho PC nikdy nepustil, jsou to jen problemove nenazrane svinstva a ne uzitecne aplikace. komunikovat po ICQ protokolu jde mnohem pohodlnej bez oficialniho ICQ klienta

  total commander taky zadna vyhra neni, jak na neho vsichni v mem okoli hura prisli tak ho zase po nejake dobe prestavaji pouzivat

  naopak chvalim vyber schopneho 7zipu

 2. Webová i desktopová aplikace má svoje výhody, na tom se myslím shodneme..

 3. Já ho znám !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-:)

 4. Pro Pepu z depa. Je mi naprosto jasné, že neznáš TotalComander. Už jsi někdy srovnával archivní HD? Bez něj si to neumím představit. Dělat v oknech WIN7?? To bych se zbláznil. V TCom si otevřeš třeba 4 sloupce otevřením dvou TComanderů a mezi nimi porovnáváš, obarvuješ a následně můžeš vyřazovat. Kdo nesrovnával složky asi nepochopí. Hrabat se v množství složek a srovnávat je, je trochu moje záliba a pokud jsem toto napsal, tak tomu věř. Takže ještě jednou: P myší otevřít druhý TCom na plochu a máš 4 okna a mezi nimi přesunovat, kopírovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *