Jak přidat titulky do filmu

Návod na přidání titulků do přehrávaného filmu. Problémy s načítáním textových stop v přehrávačích a jejich řešení.

To, jak přidat titulky do filmu záleží na tom, jaký používáte přehrávač filmů. Tady jsme rozepsali postupy pro tři nejvíce používané:

Návod pro Windows Media Player

Pokud používáte výchozí přehrávač pro hudbu a videa ve Windows, tedy Media Player zřejmě jste už zaznamenali, že tento jinak poměrně podařený software to s titulky nějak moc neumí. Poradí si prakticky jen s titulky na DVD/BlueRay disku.

Co s tím? Podívejte se na tento článek – najdete v něm postup, jak možnost přehrávání titulků ve WM umožnit, je to operace na pár minut. U filmů s koncovkou avi a mpeg formátu mějte na paměti, že je potřeba nastavit stejné jméno pro soubory filmu i souboru titulků a uložit je do jednoho adresáře.  (např.: když se soubor filmu jmenuje matrix.avi, pak titulku musí být v matrix.srt)

BS Player

Tento přehrávač si s titulky rozumí asi nejlépe. Jednak, načítá je už automaticky na základě podobnosti názvu titulkového souboru a souboru videa. Pokud se tak nestane, postup pro manuální přidání titulků je tento:

 • otevřete video
 • klepněte pravým tlačítkem myši doprostřed videa
 • z menu vyberte volbu Načíst titulky
 • otevře se okno pro výběr titulků – zde vyberte soubor, který se má načíst

VLC Player

VLC Player neumí otevřít titulky za běhu, lze však nastavit to, aby se titulky přidaly k filmu přímo při otevření. Je však potřeba zvolit pokročilé otevírání souboru – přes menu Média > Pokročilé otevírání souboru, nebo klávesovou zkratku Ctrl+Shift+O.

Zde pak  zvlášť vyberte soubor videa (někdy označeno File Selection) a nechte zaškrtnutou volbu Použít soubor titulků (Use a subtitles file) – zde pak zvlášť vyberte, odkud přidat titulky.

Rate this post

11 komentářů k Jak přidat titulky do filmu

 1. Dobrý den!mám dotaz ohledně windows 7: počítač samovolně přechází do režimu spánku při hraní některých her.někdy se to stává každých pár minut,někdy až po pár hodinách.při přehrávání filmů,muziky nebo při práci se to nestává.

 2. Takže ne při všech hrách? O jaké třeba jde

 3. Třeba při hraní just cause(dost často),nebo morrowind a ted se mi to stalo i ve warcraftu 3ce.

 4. Myslím že by to mohlo vyřešit: kouknout se do Start > Ovládací panely > Možnosti napájení > Změnit nastavení schématu – a tady už to nastavíte jak potřebujete 🙂

 5. Tam jsem se díval ale nic takového jsem tam neviděl.navíc aby se počítač samovolně uspával při aktivitě to je trošku moc horký kafe i na mne

 6. v plánu napájení je většinou nastaveno, aby se po nějaké době nečinnosti počítač uspal.. tohle bych tam vyhodil a mělo by to být vyřešeno

 7. Vše jsem povipínal a zatím bez úspěchu.a hraní hry mi nepřijde jako neaktivita.když například jedu ve hře autem a najednou se to uspí!

 8. A není to třeba jen obrazovka, co se uspí? Pak by to nebylo v nastavení uspávání počítače ale jen monitoru

 9. Zapoměl jsem dodat že ten problém nastává na noteboku.ale jak to tak vypadá tak se tahle pitomina stává jenom mne.já to dávám za vinu windowsu 7ce.protože tohle jsem na jiném systému nezažil.

 10. Dobrý den. Prosím o radu.
  Stáhl sem si titulky k filmu,přejmenoval,titulky se mi u filmu zobrazují ale nesedí mi to k mluvení. Titulky mi jdou napřed.
  Děkuji za radu

 11. Dobrý den, prosím o radu. V počítači pustím film v programu VLC,přidám titulky a v pohodě ale na disku zalozim složku,tam přetáhnu film se souborem s titulkama,když to pak zapojim do tel. Lg 60uh6257 tak ve složce mám jen film bez titulku. Prosím jak to udělat abych tam měl ty titulky nebo zdali mám disk zapojit jinam než do tel. Ale notebuk by se mi tam moc nelíbil. Děkuji za radu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *