Jak zrychlit Outlook

Návod, jak optimalizovat a zrychlit pomocí několika nastavení program pro přijímání pošty Microsoft Outlook.


Spuštění nejpoužívanější poštovního klienta MS Outlook je často záležitostí několika dlouhých desítek sekund, v extrémních případech až minut. Zvláště tehdy, když máte v archivu tisíce položek odeslaných a přijatých emailů je rychlost reakcí programu na hranici únosnosti a nějaké to urychlení by určitě nebylo na škodu. Zde přinášíme několik tipů, které dokáží práci s Outlookem urychlit a spravování došlé a odeslané pošty podstatně zpříjemnit (vážou se na verzi 2007).

Aktualizace Office

Rozhodně nic nepokazíte, když si nejprve stáhnete si opravný a rozšiřující balík MS Office 2007 SP2, který zrychluje práci s celým balíkem Office a opravuje chyby zabezpečení. SP2 je ke stažení zde.

Příliš velký soubor PST

Pokud je zdrojem vašich problémů přiliš velký soubor osobních složek (PST), měli byste zvážit archivaci starších zpráv a rozdělení souborů na více částí. Podrobněji je tento postup zpracován na stránkách nápovědy Office.

Vypnutí doplňků

Při zapnutí běží na pozadí několik neviditelných pluginů, jejichž činnost je z převážné většiny zbytečná. Jejich optimalizování provedete takto:

  • Pravým klikem na ikonu Outlooku zobrazte pomocné menu a zvolte Spustit jako správce
  • V menu zvolte volbu Nástroje > Centrum zabezpečení
  • Vpravo zvolte záložku Doplňky a pak dole pokračujte přes tlačítko Přejít…
  • Zrušte zaškrtnutí u všech, kromě Windows Email Indexer (pokud víte, že potřebujete nezbytně ještě nějaký kromě tohoto, nechte zaškrtnutí i u něj)
Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *