Kdo je to Aik Murczechy

V tomto článku jsme se rozhodli vám přiblížit jednu z českých internetových celebrit. Jedná se o muže, který překonal nepřízeň osudu a který jde za svými sny, ať to stojí, co to stojí. Jeho snem je bavit lidi prostřednictvím zábavných a hudebních videí, které vkládá už řadu let na server YouTube.

Jeho cesta k tomu, aby se dostal k dnešním 3 391 313 shlédnutím svých videí Youtube, nebyla vůbec procházka růžovou zahradou, ale dostal se na tento počet jen díky své tvrdé práci a houževnatosti, takže se dá očekávat, že toto číslo bude dále ještě narůstat.

Díky tomu, že Aik ochotně souhlasil zodpovědět našemu serveru řadu otázek, můžete se dnes dozvědět více nejen o jeho práci, ale hlavně o tom, jak to celé sám vnímá a prožívá.

Co tě přivedlo k natáčení, a co jsi si od toho vlastně sliboval? Napadlo Tě někdy, že získáš takové množství fanoušků?

Důvodů je víc, ten hlavní jsem napsal už na svém webu: www.sexperti.cz. Kromě toho jsem typ, který chce žít „filmovou“ lásku. U ženského pohlaví jsem bohužel nikdy neměl štěstí. Cítil jsem se nepochopen. Díky videu jsem si mohl „žít“ svůj vysněný život a věřit, že se tím proslavím, lidi mě budou více respektovat, budou mě víc chápat a hlavně se tím vším zvětší šance na to, že potkám svou životní lásku.

Určitě tě na začátku taky trápila malá návštěvnost a shlédnutí tvých videí, kdy a díky čemu/komu přišel bod zlomu v tvé kariéře?

Netrápila, vážil jsem si každého shlédnutí. Ale jsem cítil, že to není ono, že to musí jít jinak. Když jsem dosáhl první tisícovky na videu, divil jsem se jakto, že mě to netěší. Dá se říct, že jsem 6 let točil pro 100 přátel a pak jsem se připojil na Facebook a vše se změnilo. Facebook je jedinečná šance pro každého, kdo chce ukázat, co umí – a já za tuto šanci děkuji.

S jakými problémy jsi se potýkal, nebo stále potýkáš, kde bereš motivaci je překonat?

Deprese! Jsem typ člověka, který nad věcmi přemýšlí, díky tomu mám občas super nápady. Na druhé straně je to i nevýhoda, z titěrného problému pak udělám velblouda. Věřím na osud, tyhle špatné stavy přichází, když cítím, že jsem nějak vykolejil.

Jak se cítíš nyní?

V aktuální době se cítím pevně na kolejích a doufám, že teď pojedu pěkně klidnou cestičku projíždějíc přitom nádhernou krajinou plnou nových zážitků.

Je ten muž, kterého vidíme ve videu herecká maska, nebo jsi takový showman i v soukromém životě?

Nikdy mi nikdo moc nerozuměl, ani já sám jsem nechápal, proč jsem jiný a chtěl jsem zapadnout. Pomoc i útěchu jsem našel ve studiu psychologie. Kdybych chtěl zapadnou mezi ostatní, musel bych se celý změnit… Rozhodl jsem se jít jinou cestou. Aik je taková lepší stránka mé osobnosti, nedá se tomu říkat maska.

Přirovnal bych to k ženám se střevíčky na podpatcích. Holky v nich vypadají pěkně, ale doma si je velice rády sundají.

Užíváš si svou popularitu? Poznávají tě lidi na ulici? Získal jsi díky natáčení nové přátele a známosti?

Jak se to veme. Je hřejivé, když tě na ulici pozdraví někdo, koho neznáš, pochválí tvoji tvorbu a tak. Naopak není moc příjemné, když na tebe někdo zírá, ale nic neřekne, nevíš, co si máš myslet. Jednou jsem pak s odstupem času dostal vzkaz od dívky, že nenašla odvahu mě oslovit. Moji fanoušci by si měli uvědomit, že jsem člověk jako všichni ostatní, že nekoušu a rád si popovídám. Rozhovory s fanoušky mě baví. Zírající pohledy způsobují paranoiu.

Díky slávě jsem poznal plno skvělých lidí a tento měsíc jsem poznal Domču, což je pro mě rozhodně to nejlepší, co mě potkalo. Díky té dívce jsem si konečně jistý, že se nemusím měnit, abych mohl být skutečně šťastný.

Máš v plánu nějaké nové projekty? Tvé fanoušky určitě potěšilo založení webové stránky, povíš nám o ní něco víc?

Ono se to teprve rozjede. Potřebuji ještě trochu rozšířit fanouškovskou základnu a teprve pak začnu vytahovat ta skutečná esa. Někteří lidi píší, že už nemám nápady. Přijde mi to vtipné, když vím, že ty veliké věci teprve přijdou. Web si tvořím sám. Nikdy jsem to nestudoval, ale chci, aby to bylo trochu od srdce a ne nějaká trapná tuctová šablona. V lednu ho celý předělám, je trochu nepřehledný.

Opravdu nezahálíš, natočil jsi toho už celou řádku, prozradíš nám, jestli máš nějaké oblíbené video? U jehož natáčení jsi si opravdu užil, nebo je z jiného důvodu tvému srdci nejblíž.

Člověk se stále zlepšuje, takže když se dívám zpětně na nějaká videa, divím se, jak jsem to mohl vypustit. Z těch zveřejněných asi „Vánoční scénka – nejlepší dárky“. Se Sendrem jsme už sehraní, takže se natáčelo zcela bez obtíží.

Zde se můžete podívat na zmíněné video:

My ti Aiku děkujeme za rozhovor a přejeme ti plno nových fanoušků a štěstí tvé romantické duši. Budeme dál sledovat tvou rozrůstající se kariéru a držet ti palce.

Kristýna Jahnová

Rate this post

6 komentářů k Kdo je to Aik Murczechy

  1. Aik ♥ prostě nejvíc úžasný 🙂

  2. Aiku, jsi super, dokážeš pobvit, když je zle!!!=) opravdu jsi nej!!!= D

  3. aik je nevij cool proste boreeeeeeeeec!!!!!!!!!

  4. Kdo jde proti Aikovi, jde i proti mě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *