Diagramy snadno, rychle a online

Většina lidí občas potřebuje vytvořit nějaký ten diagram, obzvláště pak ti, kteří s počítačem pracují denně a dělají různé přehledy. Pokud ale nejste člověk, jehož každodenní náplní je právě tvorba diagramů, možná stejně jako většina lidí tápete, jaký software k tvorbě využít.

Zapomeňte na Excel, ten se hodí na matematické grafy, ale jen těžko v něm budete vytvářet mapy vztahů, nebo souvislostí předmětů v dané problematice.

Pokud nejste ani grafický expert a plánujete vytvářet diagramy v malování, nebo jiném grafickém programu, který se nachází na vašem disku, tak že stáhnete obrázky a další potřebné věci z internetu, zapomeňte na to rovněž. Zaprvé to bude vypadat spíše jako leporelo (před)školáka, než něco, co byste si přáli někde prezentovat,
zadruhé vás to bude stát plno zbytečné práce při hledání, stahování a upravování – a výsledek zřejmě nebude stejně dostačující.

Je nám ale stejně tak jasné, že si kvůli digramu, který potřebujete udělat jednou za rok, nebudete stahovat program, instalovat ho a ještě se pak učit, jak ovládat tu, nebo onu funkci. Pokud ale takový program přeci jen hledáte, můžete využít například Visio, který je dobrým řešením, co se jednoduchosti ovládání týče, ovšem cena odpovídá jeho profesionálnímu nasazení.

Pokud ale hledáte něco, v čem uděláte váš diagram snadno, rychle a zdarma, není lepší volba, než zajít na webové stránky: https://live.amcharts.com/

Po rychlé registraci, se vám přímo ve vašem webovém prohlížeči zpřístupní aplikace Live Amcharts. Tato aplikace je vhodná zejména na vývojové diagramy, personální diagramy, myšlenkové mapy, mapy stránek, nebo síťové diagramy, ale lze s ní stejně dobře tvořit i rodokmeny, nebo znázorňovat vztahy ve skupině atd.

Vaše rozhraní, nebude o nic menší než celá vaše obrazovka, ale vaši výslednou práci lze s posuny, či zoomem udělat ještě větší. Nahoře vidíte klasické menu, s funkcemi pro ukládání, mazání, vytváření nových projektů, ale i změnu barev, nastavení písma a čar. V levé části pak vidíte převážně obrázky a symboly věcí, kterými náš diagram budete tvořit. Vzhledem k tomu, že jsou vytvořeny vektorovou grafikou, můžete je libovolně zmenšovat/zvětšovat a výsledný vzhled bude pořád stejně dobrý.

Určitě je ještě dobré zmínit, že si můžete přidávat i vlastní obrázky, symboly, smajlíky a podobné grafické vychytávky, které váš výsledný digram náležitě opepří.

Kristýna Jahnová

Rate this post

2 komentářů k Diagramy snadno, rychle a online

  1. Jako alternativa lze použít i PS Diagram http://www.psdiagram.cz
    Diagramy se tam tvoří doslova skoro samy, kvalitativně je výstup taktéž na vysoké úrovni.

  2. Zkus si stáhnout SW Primavera – tam je vše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *