Jak dostat fotky z foťáku do počítače

V dnešním článku poradíme zejména zapáleným fotografům, jak vaše fotky snadno nahrát z fotoaparátu do počítače.

Nahráním fotek do počítače získáte jedinečnou možnost sdílet a posílat vaše fotky přátelům, upravovat je a následně si vytvářet fotografické archívy. Co může být lepšího, než si během deštivého podzimního dne promítnout fotografie z letní dovolené?

Pokud jste vlastníkem digitálního fotografu, což už dnes není nic neobvyklého, postačí vám USB kabel, kterým byste měli být vybaveni už při koupi fotoaparátu. Pokud ho nemáte, dejte při dokoupení pozor na to, jakou koncovku má na konci, kde se zasouvá do přístroje – zda jde o microUSB nebo miniUSB.

USB kabel zapojíte jedním konektorem do vašeho digitálního fotoaparátu a druhým koncem k počítači. Obvykle bývá nutná krátká instalace, je dost možné, že bude váš počítač vyžadovat instalační CD, které byste opět měli mít v balení. Po instalaci už byste měli nalézt složku vašeho fotoaparátu v menu Tento počítač. Následné operace už bývají stejné jako s kterýmkoliv jiným souborem či složkou.

Může se stát, že i přesto, že dodržíte tento jednoduchý návod, počítač nebude na váš foťák reagovat, instalace neproběhne tak, jak by měla apod. V takovém případě zkuste fotoaparát odpojit a opět připojit, počítač restartujte, a  zkontrolujte ovládač: podívejte se na internetové stránky výrobce, kde byste se mohli dozvědět, v čem je chyba a co dělat. Pokud ani na stránkách nenarazíte na odpověď, nebojte se kontaktovat zákaznickou podporu firmy telefonicky, přeci jen utratili jste své peníze za jejich výrobek, tak proč by vám nemohli pomoci v případě závady.

Fotky z filmu

Pokud ještě stále fotíte fotoaparátem na film, je to sice už poněkud zastaralý prostředek (pokud netvoříte umělecká díla), ovšem pokud se vám s ním se vám lépe pracuje, určitě k setrvávání u něj máte svůj důvod.. Ovšem i vy můžete nahrát vaše fotografie do počítače, cesta bude trošku zdlouhavější, ale rozhodně ne nějak výrazně technicky složitější. Postačí vám skener, přes který fotografie naskenujete do počítače – na negativ bývá na scannerech speciální pomůcka pro snadnější uchycení filmu.

Kristýna Jahnová

3 komentářů k Jak dostat fotky z foťáku do počítače

 1. Jak dostat fotky z Picasa3 do emailu?

 2. Dobrý den,
  mám ještě další dotaz jak umístit k obrázkům texty. Ještě jsem nic takového nedělala, moc si
  s internetem nerozumím, je mně 87 roků a je to pro mně dost těžké.
  Proto prosím o podrobnější radu abych to pochopila.
  Fotoaparát mám Nikon.
  Moc děkuji Polejová

 3. Dobrrý den, mám k Vám prosbu jak k obrázkům přidat i text. Mám fotoaparát Nikon, ale moc
  si nerozumím s internetem, je mně 87 roků a toto vše je pro mně někdy i nepochopitelné.
  Ráda bych to zkusila a proto prosím o vysvětlení tak abych to pochopila.
  Moc děkuji Polejová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *