Chcete být opravdu mobilní? Řešením jsou externí baterie pro notebooky

Potřebujete na svém notebooku pracovat na cestách, ale ani deset hodin na baterii Vám nestačí a přitom jste do svého notebooku investovali nemalé peníze? Naštěstí existuje jednoduché řešení ve formě externí baterie do notebooku, se kterou pohodlně

Externí baterie do notebooku dobijete Váš notebook či jiné mobilní zařízení kdykoliv a kdekoliv. Pojďme si společně představit výhody tohoto druhu praktického vybavení.

Proč dobíjet baterie v terénu?

Každá baterie vyžaduje pravidelné nabíjení, které může být obtížné, pracujete-li v např. v terénu, jste-li na dovolené v přírodě či při delším výpadku proudu. Pro tyto a podobné případy je vhodné vlastnit zařízení typu externí baterie, díky kterému můžete pohodlně nabíjet různé druhy elektrických přístrojů bez ohledu na přístup k elektrické síti.

Co jsou to externí baterie?

Externí baterie jsou zařízení, které můžete nabíjet z jakékoliv zásuvky a v závislosti na jejich kapacitě můžete dosáhnout plného nabití během několika hodin. O průběhu nabíjení, vybíjení či stavu baterie, Vás informují praktické indikátory. Moderní externí baterie do notebooku se nabízejí v celé řadě provedení, výkonnostních třídách a určení. Od levných, základních přístrojů pro efektivní dobíjení drobné mobilní elektroniky, přes středně výkonná zařízení s  doplňkovými funkcemi, jako přepěťová ochrana, streamovací zařízení, vlastní HDD disk apod., až po velmi výkonné přístroje s vysokou kapacitou, jež umožní několik nabíjecích cyklů pro více zařízení.

Externí baterie 2

Vždy je proto vhodné se před výběrem externí baterie informovat o její vhodnosti pro ten či onen účel. Zkontrolujte napájecí stávající napájecí adaptér či štítek notebooku, kolik voltů (V) a ampérů (A) je pro nabíjení vyžadováno. Zjištěné hodnoty pak porovnejte s parametry externí baterie. Ceny výkonných externích baterií nejsou totiž zanedbatelné, a je proto vhodné vybírat pod dozorem specialisty. Není totiž nic horšího, než zakoupit nevyhovující výrobek a muset nákup realizovat znovu.

Výhody externí baterie

Moderní externí baterie se vyznačují kompaktními rozměry, nízkou váhou, praktickými indikátory o nabití, vybíjení, zbývající energii a dalších informacích, případně samonavíjecími kabely pro větší uživatelský komfort. V porovnání s nákupem interní baterie do notebooku mají tyto výrobky výhodu v možném použití u dalších mobilních zařízení, ať v zaměstnání, domácnosti, na cestách, popřípadě pro další notebook v pořadí. Je však vhodné zdůraznit, že cena vybavených přístrojů není malá a životnost je, stejně jako u jiných typů baterií, omezena pouze na několik let.

Proč si tedy zařízení typu externí baterie pořídit?

  • Pracujete v terénu a nemůžete se při Vaší práci spoléhat na síťové nabíjení?
  • Chystáte na delší dovolenou nebo na vícedenní festival a budete potřebovat energii pro Vaše mobilní zařízení?
  • Požadujete od notebooku delší výdrž a baterie s ještě větší kapacitou není k dispozici?
  • Máte starší notebook a novou baterii nelze vůbec sehnat?
  • Chcete být připraveni na nečekané?

Pokud na tyto otázky odpovídáte ano, je pro Vás nákup externí baterie přínosný. Není vždy nutné je použít, nicméně je velmi příjemné vědět, že v případě potřeby zde existuje účinné řešení pro více přístrojů, které je navíc praktické a skladné

2 komentářů k Chcete být opravdu mobilní? Řešením jsou externí baterie pro notebooky

  1. Dobrý den, moc pěkný článek, musím se přiznat že než sem ti to přečetla ani sem o takových věcech nevěděla. Přišlo mi to jako celkem praktická věc, mám starší telefon Lenovo, nic jiného napájet z externí baterie nechci tak jsem si říkala, že bude stačit nějaká obyčejnější, levnější, s menší kapacitou. Po chvíli hledání mě zaujala mohu se zeptat co si o tom myslíte ? jestli kapacita této stačí na jeden telefon, a také ta značka, vůbec se v tom nevyznám. Mockrát děkuji a přeji hezký den.

  2. Já jsem nezainvestoval do externích baterií do notebooků, ale přímo do záložního zdroje, který jsem si objednal z https://www.zaloznizdroje-ups.cz/ . Myslím si, že to byla mnohem lepší investice, jelikož záložní zdroj využiju i v mnoha dalších případech, zatímco externí baterie do notebooku k ničemu jinému než k notebooku nevyužiju.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *