HUAWEI matebook 14 amd 2020: co od něj čekat?

HUAWEI matebook 14 amd 2020: co od něj čekat?

HUAWEI matebook 14 amd 2020 je zajímavým notebookem především z hlediska využití pro pracovní účely. Co nabízí?

Hlavní devizou je displej

HUAWEI matebook 14 amd 2020 zařazujeme do střední třídy. Značka Huawei tímto způsobem jednoznačně zabojovala o přízeň milovníků kvalitní elektroniky.

Zařízení tak nabídne 14palcový IPS panel s rozlišením 2160 x 1440 pixelů alias 2K. Zajímavý je na tomto displeji především poměr stran 3:2. oproti běžným zařízením disponujícím obrazovkou v poměru 16:9 poskytuje takovýto monitor více místa na výšku.

Pohodlněji se tak s notebookem pracuje při prohlížení dokumentů nebo při procházení stránek na internetu. Toto zařízení tak lze doporučit primárně na práci. Na sledování filmů se více hodí obrazovka v tradičním rozvržení. Displej však vyniká velmi kvalitním barevným podáním i dobrými pozorovacími úhly.

Potěší i konektivita

Huawei vám usnadní práci s více zařízeními najednou, a to díky unikátní funkci Huawei Share. S ní lze spárovat notebook a telefon tak, že se obrazovka smartphonu zrcadlí právě na displeji vašeho notebooku.

Obě zařízení tak mohou efektivně spolupracovat a lze na nich sdílet a upravovat soubory, odesílat zprávy nebo ovládat aplikace. Přímo ze svého počítače také můžete díky této funkci jednoduše přijímat telefonní hovory.

Obrazovka notebooku je navíc dotyková, což vám jeho ovládání znatelně usnadní. Není přitom zapotřebí mít vůbec obavu z toho, že by displej trpěl nadměrným ulpíváním otisků prstů. Dotyková odezva je rovněž kvalitní.

Svůj notebook tak můžete používat tradičním způsobem s klávesnicí, ale nahradí vám i tablet. Ovšem pozor, mírně limitující pro pracovní účely je fakt, že na klávesnici chybí numerický blok. To je však vzhledem k velikosti notebooku i celé klávesnice poměrně pochopitelné. Standardní součástí 14palcových notebooků numerická klávesnice nebývá ani u konkurence.

Optimalizovaný pohyb kláves zajistí přesnost a jistou odezvu při psaní. Při práci ve zhoršených podmínkách jednoznačně oceníte i podsvícení vaší klávesnice. Ergonomicky řešenou klávesnici doplňuje také velký touchpad, díky němuž je psaní pohodlné i v okamžiku, kdy po ruce zrovna nemáte externí myš.

Elegantní zařízení s nízkou hmotností

Převážně pracovnímu využití nahrává i celková konstrukce notebooku, která se vyznačuje štíhlostí a nízkou hmotností. Tloušťka notebooku v nejsilnějším místě činí 15,9 mm a hmotnost dosahuje pouze 1,49 kg.

Velmi uspěchané uživatele potěší i možnost rychlého nabíjení. 56 Wh baterii postačí nabít pouze 15 minut pro 2,5 hodiny dalšího používání. K nabíjení budete potřebovat 65 W USB-C nabíječku, která potěší tím, že je sympaticky lehká, váží pouhých 160 g. Nosit ji tak můžete i v kapse. Současně nebudete potřebovat zvláštní nabíječku na telefon. Pokud váš mobil podporuje rychlé nabíjení SuperCharge, můžete využít pro mobil nabíječku od notebooku.

Současně vám tento notebook v zaměstnání zaručeně neudělá ostudu. Je totiž vyroben z kvalitních materiálů, které prémiově vypadají i na pohled. Spodní část byla vyrobena z hliníkové slitiny. Jen menší část konstrukce je vyrobena z plastových částí. K prémiovému vzhledu přispívají i velmi tenké rámečky displeje.

Výkon notebooku pro dostatečně pohodlnou práci

Hardwarová konfigurace notebooku bez potíží dostojí nárokům současného uživatele při všech činnostech.

Notebook se na trh dodává s osmijádrovým procesorem AMD Ryzen 7 4800H. Konkrétně na tuzemském trhu jej doplňuje 16 GB RAM DDR4 2666 MHz. HUAWEI matebook 14 amd 2020 nabídne i integrovaný grafický čip AMD Radeon Vega s pamětí 512 MB DDR4 SDRAM. Díky tomu s vámi toto zařízení bez problémů za všech okolností svou výkonností udrží krok. Zůstanete tak produktivní i při čtení, ukládání a kompresi velkých souborů.

Počítač je vybaven dostatečně rychlým SSD pro optimální chod předinstalovaného operačního systému Windows 10. Současně vám tento disk zajistí možnost plynulého využívání i veškerých aplikací, které pro svou práci budete potřebovat.

Další vlastnosti notebooku Huawei matebook

Pro jednoduché a bezpečné přihlašování je zařízení zároveň vybaveno čtečkou otisků prstů. Vaše důležité pracovní informace tak zůstanou v bezpečí.

Tenké tělo notebooku je vybaveno dostatkem portů, které vám umožní připojit i další zařízení. Nechybí tak HDMI i USB porty, které vám dovolí připojit flash disk nebo váš smartphone. Zařízení má k dispozici i nový port USB-C, který zároveň prošel testem odolnosti.

Samozřejmostí je dále možnost si k notebooku připojit i klasická drátová sluchátka. Pro bezdrátové připojení slouží funkce Bluetooth.

Při dlouhodobé práci se některé notebooky mají sklon přehřívat. To však neplatí pro HUAWEI matebook, který je vybaven jedinečným dvojitým ventilátorem HUAWEI Shark fin a vylepšeným systémem odvodu tepla.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.