Jak funguje Huawei Scale 3

Jak funguje Huawei Scale 3

Huawei Scale 3 je chytrá váha, která dokáže mnohem víc než změřit vaši tělesnou hmotnost. Co všechno toto zařízení umí a jaké má výhody?

Váha Huawei Scale 3 je vybavena odporovým tenzometrickým tlakovým snímačem. Značnou výhodou tohoto výrobku je tak vysoká přesnost při vážení i v rámci monitorování dalších funkcí.

Chytrá váha Huawei disponuje celkem 11 tělesnými ukazateli. Kromě tradičního měření tělesné hmotnosti se jedná i o:

 • BMI
 • ukazatel tělesného tuku
 • beztuková hmota
 • kosterní svalová hmota
 • procento vody v těle
 • proteiny
 • obsah minerálů v kostech
 • hladina viscerálního tuku
 • monitoring metabolismu
 • monitoring srdečního tepu

K čemu chytrá váha slouží

Chytrá váha vám především zcela detailně umožní pochopit fungování vlastního těla. Toto zařízení brání zjednodušenému vnímání, které jednoznačně velí snižovat v rámci honby za zdravým životním stylem svou hmotnost.

Obyčejná váha totiž neodpovídá na otázku, jaké je přesné složení těla, tj. v jakém poměru jste vybaveni tukem a svalovou hmotou. Což je důležité, neboť tuk vykazuje menší hustotu než sval. Zabere tedy v těle mnohem více místa. A naopak: Překvapivě malý prostor co do objemu vyplní poměrně těžká hmota svalů.

Co z toho plyne? Lidé, kteří mají vyšší podíl svalové hmoty, mohou při běžném vážení vidět, že váží až překvapivě mnoho kilogramů, byť se na pohled zdají být štíhlí. Sledovat pouze svou tělesnou hmotnost je tedy značně zkreslující.

Tuto váhu od značky Huawei tak celá řada spokojených uživatelů využije jako první krok na cestě k vysněné štíhlé postavě, ale především ke zdravému způsobu hubnutí.

HUAWEI TruFit

Celý koncept propracovaného měření se nazývá HUAWEI TruFit. Na tomto vědeckém systému měření se společně podílely Hefei Institutes of Physical Science, Čínská akademie věd a společnost Huawei.

Tento jedinečný systém využívá big data a současně technologii umělé inteligence.

Aplikace Huawei Health

Aplikace Huawei Health vám vygeneruje podrobnou analýzu vašich tělesných parametrů. Současně vám také přinese užitečné tipy, které vám pomohou nejen zhubnout, ale přímo zlepšit aktuální zdravotní stav.

S aplikací můžete také využít i tzv. režim pro hosty. Svou váhu můžete s uživatelem host sdílet. Otevřete aplikaci Huawei Health, zadejte údaje k osobě hosta a váha bude připravena k použití. Režim pro hosty také chrání data vašich hostů, neboť veškeré citlivé informace budou po měření smazány.

Připojení pomocí Wi-Fi & Bluetooth

Připojení váhy pomocí Wi-Fi a Bluetooth je velmi komfortní a zajistí vám maximální jednoduchost jejího používání.

Po připojení pomocí Wi-Fi můžete na váhu vstoupit, aniž byste museli otevírat aplikaci. Na základě historických dat dokáže navíc chytrá váha inteligentně identifikovat jednotlivé členy rodiny. Veškeré záznamy se automaticky nahrají do cloudu a odešlou na související účty, takže si je můžete prohlédnout na svém telefonu kdykoli a kdekoli budete chtít.

Znamená to, že se nemusíte vážit a připojovat si kvůli tomu aplikaci. Aplikace si sama zvládne načíst data až v okamžiku, kdy ji zapnete. Párování i většího počtu zařízení k váze je zcela bezproblémové. Váha je kompatibilní s telefony se systémem Android 5.0 nebo novějším a iOS 9.0 nebo novějším.

Další parametry váhy

Váha má povrch vyroben z maximálně odolného tvrzeného skla. Díky tomu je její použití bezpečné a současně se jedná o efektní designový prvek. Váha působí na první pohled velmi minimalisticky, stane se proto vkusným doplňkem každého interiéru.

Maximální nosnost váhy činí 150 kg. Uspořádání panelu váhy je vhodné pro různé věkové skupiny a nožičky váhy o výšce pouze 3,5 mm společně s protiskluzovými podložkami ze silikonové gumy vám také umožňují stabilní měření za všech okolností.

Ke svému fungování využívá baterii, přičemž průměrná životnost baterie se pohybuje na přibližně 180 dnech. K provozu jsou nezbytné čtyři baterie typu AAA.

K pohodlí přispívá také funkce automatického zapnutí a vypnutí. Váha je vybavena přehledným a současně diskrétně působícím LED displejem.

Cena Huawei Scale 3

Huawei Scale 3 se prodává již i v tuzemsku. V současné době, tedy na konci roku 2021, seženete tento model nejlevněji již za cenu kolem 500 Kč.

Právě přívětivá Huawei Scale 3 cena je hlavním důvodem, proč si tento výrobek ve srovnání s konkurenčními produkty zaslouží pozornost. V zahraničí se cena v době uvedení na trh pohybovala kolem 42 dolarů, přičemž konkurenční značkové produkty byly zhruba třikrát dražší.

Váhu tak využijí všichni ti, kteří své zdraví podrobněji sledují za pomocí chytrých hodinek nebo fitness náramku. Huawei Scale 3 přirozeně zapadne do vašeho domácího ekosystému chytrých gadgetů.

Rate this post

1 komentář k Jak funguje Huawei Scale 3

 1. Huawei Scale funguje hodně nekompromisně. Dostal jsem ji k Vánocům a přišlo mi, že si musím hned zařídit cestovní pojištění a vypravit se chodit někam na hory, protože ta váha a následná prognóza a další měření, to mě fakt posadilo na zadek. Vlastně naopak!! Spíš mě to z toho zadku zvedlo, takže svůj účel to vlastně splnilo. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.