iPad 2: parametry

Chcete znát plno užitečných informací o novém výrobku firmy Apple? Článek přináší přehled vlastností a parametrů tabletu iPad 2.

Není tomu tak dlouho, co jsme mohli poprvé vidět IPad na výkladním pultu a tento den se určitě zapsat do paměti hlavně pracovníkům firmy Apple, jelikož během něj bylo prodáno rekordních 700 000 kusů výrobku.  Konkurence může jen smutně svěsit uši, jelikož když se daří, tak se daří a tato firma zažívá opravdu skvělé časy… Což je dáno hlavně tím, že se snaží ve spotřebitelské elektronice jít napřed a neusnout na vavřínech, nejen proto, že konkurence také nikdy nespí. Od 25. března 2011 přichází na trh a do regálů prodejen druhá verzi IPadu.

Co umí iPad

Nyní si povíme pár informací o verzi první, která se cenově pohybuje v rozmezí od 500-700 amerických dolarů. Po plném doplnění baterie by váš IPad měl vydržet až 10 hodin bez nabíjení, uživatelé ale udávají průměrně 8 hodin a to ještě v závislosti na činnosti, kterou na IPadu vykonávají. Pokud o IPadu slyšíte prvně a nemáte vůbec představu, jak vypadá, jedná se čistě o dotykový výrobek, v podstatě se ovládá stejně jako velký iPhone: klávesnice je na displeji, všechno se ovládá prsty přes obrazovku o velikosti 24 cm.  Poradí si i s připojením přes Bluetooth, přehrává zvuk přes zabudované reproduktory,  na internet se umí připojit buď přes  WiFi, nebo dražší verze pak přes bezdrátový 3G internet přes GSM síť.

Dvojka jede

Nyní se už podíváme na to, v čem by se měl lišit nový model. tedy verze 2. Nový model by měl být asi o třetinu tenčí než původní, dokonce tenčí než iPhone 4. Měl by být rovněž lehčí, 2x rychlejší a to díky zabudovanému dvoujádrovému čipu. Hráče her by měla potěšit rychleji pracující grafická karta, výdrž baterie by měla zůstat stejná a relativně vysoká (10 hodin), další pozitivní změnou jsou dvě zabudované webové kamery pro komunikaci s okolím. Design by měl zůstat podobný, zde se nějakých obrovských změn nedočkáme.

Nebojte se se s námi podělit o vaše názory na iPad přes komentáře přímo pod článkem: Líbí se vám IPad? Shledáváte jeho cenu adekvátní? Uvažujete o jeho zakoupení nebo ho už dokonce máte? A pokud ano, jste s ním spokojení?

Kristýna Jahnová

Rate this post

1 komentář k iPad 2: parametry

  1. Koupila jsem si sluchátka Bluetooth, ale nejdou mi přes ne na iPadu přehrávat filmy. Film se spustí a po par vteřinách se začne strašně sekat. Kdyz vypnu Bluetooth filmy jdou zase přehrát v pohode. Pro přehrávání hudby funguje bez problému. Můžete mi prosím poradit v čem by mohl byt problém? Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.