Jak změnit ikony na ploše

Pokud pracujete na počítači už řadu let, možná vám už starých vzhled vašich ikon začal lézt krkem. Postup, jak je vyměnit za hezčí nejdete zde.

Máme tu opět něco, co se týká designu Windows. Na tento operační systém snad existuje bezmála tolik vtipů, jako na policisty, zastánci menšinových operačních systémů šíří zvěsti,  že Windows používají hlavně uživatelé počítačově méně gramotní a zdatní, nicméně nic to nezmění na tom, že tento systém celosvětově vede ve všech směrech a výrazně dominuje nejen na školách a na pracovištích, ale i na domácích počítačích. Jedna ze záporných věcí, které se mu neodpáře je to, že v některých věcech se jeho grafický vzhled nedá zase až tak jednoduše upravovat – hlavně tedy ve srovnání s jinými OS (zejména tedy s Linuxem). Už jsme vás ale několikrát informovali o způsobech, jak se těchto nedostatků zbavit, pomocí různých programů, které navíc moc nezatěžují výkon vašeho počítače. pojďme si představit další program tohoto typu.

Jiné ikony snadno a rychle

Program, co budeme potřebovat, se jmenuje IconCool Manager a umí jednu zásadní věc: slouží k přeměně vzhledu vašich stereotypních ikon. Program je v anglickém jazyce a jeho plná verze vás přijde na bezmála 36 amerických dolarů. Program ovšem už v základu umožňuje snadnou úpravu a tvorbu ikon, přehlednou organizaci, rychlé vyhledávání, import a export ikon v nejrůznějších formátech a samozřejmě distribuci vašich výtvorů.  Bez problémů funguje na většině verzí operačního systému Windows.

Pokud se vám ikony nechce malovat, ale pouze měnit, určitě oceníte knihovnu ikon,program obsahuje s více než 1300 hezkých ikon.

Mějte také na paměti, že tento krok má design vaší plochy vylepšit, pozor na to, ať po všech sofistikovaných úpravách nevypadá vaše pracovní plocha jako koláž dítěte z pomocné školy, snažte se jednotlivé komponenty sladit, podobně jako oblečení a pamatujte, že méně je někdy více.

V úvodu článku jsme se zmínili o vtipech, které o Windows a o firmě obecně kolují.. Takže tady jeden z nich:

Čtyři zaměstnanci Microsoftu jedou v autě na dovolenou, ale najednou jim píchne pneumatika. Programátor povídá: „Sakra, musíme vyměnit kolo.“ Zaměstnanec telefonické linky při potížích na to odpoví: „Zavolejme radši odtahovou službu.“ Na to systémový analytik povídá: „Ne! Jednoduše otevřeme všechny dveře, pak je zavřeme a spraví se to samo!“ Pak se ozve Bill Gates: „Vy jste se zbláznili! Prostě pojedeme normálně dál. Určitě si toho nikdo nevšimne.“ (Tento vtip pochází z webu vtipy.luksoft.cz  a my jsme ho podrobili pouze malým kosmetickým úpravám. )

Kristýna Jahnová

 

4/5 - (1 vote)

1 komentář k Jak změnit ikony na ploše

  1. Mohu se zeptat?
    – na obrazovce se mi bez mého svolení změnili ikony a všechny mají stejný obrázek (e)
    – nevím jak to dát do normálu
    prosím poradíte mi
    Děkuji předem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.