Kam vyrazit o víkendu?

Informace o tom, kde najít tipy a pomůcky pro cestování a výlety po České republice, co se vám hodí nejen o víkendech.

Nejen v jarní a letní dny se  hodí mít po ruce nějakou sadu na tipy a výlety pro soboty a neděle. Ať už přemýšlíte, jak strávit prázdniny nebo promýšlíte vhodnou rodinnou dovolenou, poradíme vám, které internetové služby vám přinesou tipy na výlety nebo pomohou při jejich plánování.

Snad nebudete považovat myšlenku, že než se člověk vydá do světa poznávat světové památky z nejrůznějších kultur a slohů, měl by napřed poznat svou rodnou zemi, za příliš vlasteneckou. Věřte, že Česká republika je nádherná země, která za prozkoumání opravdu stojí a to nejen díky světově známým památkám všeho druhu, ale i malebnou přírodou a výdobytky moderní doby.

Snadná dostupnost, bezproblémová komunikace, nižší náklady, ale i pohodlnější cestování… Co si budeme nalhávat, dlouhé cesty autem nebo autobusem jsou náročné a vyčerpávající a letecká doprava je nejen nejdražší varianta cestovaní, ale rovněž dělá některým lidem potíže (strach z létání je docela častá psychická fobie) –  to všechno mluví pro tuzemsko.

No jo jenže, když jezdíte s libovolnou cestovní kanceláří do zahraničí ať už na poznávací nebo pobytový zájezd, vše máte zařízené a připravené a o program se v podstatě nemusíte vůbec starat. U poznávacích zájezdů je program pevně daný a u pobytových (resp. relaxačních) si většina lidí vylehne na týden či dva na lehátko a nikdo o nich neví, nebo se věnují hotelovým aktivitám a výletům, které opět dopodrobna zařídí cestovní kancelář.

Je pravda, že s tímto způsobem cestování budete mít trošku více odpovědnosti vy, ale to má také své kouzlo a vyžaduje to jistou dávku dobrodružství, které můžete s vašimi nejbližšími zažít, když se něco přesně nevyvede podle plánu. Což je další pozitivní věc na této ,,české dovolené“ korigujete si ji vy, takže když se jeden den rozhodnete, že nepojedete na víkend lézt do skal, ale raději se natáhnete u vody nebo naopak, nic není problém.

Weby, co se hodí

Pokud tedy chcete razit někam na víkend nebo na pár týdnů po Čechách, ale chybí vám potřebná inspirace, navštivte webové stránky: www.kudyznudy.cz, kde naleznete plno typů na nejrůznější cesty, výlety, zážitky a akce po celé České republice, které můžete snadno vyhledávat podle zvolených kritérii.

Pro plánování trasy zase můžeme doporučit mapy.cz – umí vám nejen pomoct při plánování trasy, ale jako jediné internetové mapy mají i vrstvu pro turistické trasy, takže ať už jedete autem, na kole, nebo razíte na túru, stačí vám tato jediná mapová aplikace.

Pokud dorazíte na místo a chcete si tam opravdu vyhrát, prozkoumat kouty, co byste jinak neodhalili, případně zapojit děti do hledání pokladů, pak vám stačí dostatečně chytrý mobil s nebo gps navigace a můžete si zkusit zahrát geocaching.

Kristýna Jahnová

Rate this post

3 komentářů k Kam vyrazit o víkendu?

  1. chtěl bych poděkovat za 10té místo ve fotosoutěži na listopad
    ale neznám e-mailovou adresu.
    děkuji Jiří Vaněk

  2. Mě osobně by ani moc nebavilo cestovat jen tak s cestovkou. Potřebuji nějaký adrenalin a občas i při plánování můžete nějaký ten adrenalin zažít. Pokud máte rádi několika denní turistiku, tak můžete například zkusit přechod Šumavy.
    PS: geocaching se dá dělat i bez GPS, musíte ale opravdu umět s mapou 🙂

  3. Chceme se s manželem jet podívat na Mikulovsko. Bydlíme totiž kousíček od Ostravy. Jelikož ale ani jeden nemáme automobil, tak si budeme muset nějak poradit. Kamarád nám říkal, že autopůjčovna Ostrava má docela velký výběr. Chceme si půjčit něco lepšího ať v té vinařské oblasti neděláme ostudu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.